Eclipse nebo Civilizaci?

Chci si k Vánocům koupit jednu z těchto her. Poradíte kterou? Ani jednu hru jsem nehrál. Budeme ji hrát hlavně ve dvou. Na Eclipsu se mi líbí téma, beztextovost, spojení ekonomiky a kostkových bojů o území, na Sid Meier´s civilizaci zase cena, zpracování, budování a vylepšování měst(trochu se bojím časové náročnosti a znovuhratelnosti). Mohl by někdo napsat, nejlíp někdo hrál obě hry, jakékoli pro nebo proti, které by mi pomohlo s výběrem. Díky
7.12.2013 18:47:00

pro dva
Normálně bych doporučil Eclipse, bavila mě o dost víc než Civilizace, je plynulejší, vše do sebe krásně zapadá, může být hodně konfliktní, nebo naopak - záleží na hráčích, super je skládání vlastních lodí z vyzkoumaných komponent atd. Ale pokud to chceš pro 2 hráče, tak v tomhle počtu Eclipse zas tak nezazáří, ne že by se hrát nedala, taky jsem ji hrál a bavil se, ale není to ono. Jinak je to ale naprosto parádní hra, jen ideálně ve více lidech(4-5 nejlépe).

7.12.2013 19:30:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Výběr
Hrál jsem obě, obě jsou vynikající. Zároveň i dost odlišné. Stojí za to je mít obě a zvolit jen pořadí nákupu :)))

Asi bych zvolil podle tématu, které tě aktuálně více láká ...
Znovuhratelnost civky obvzláště s dostupnými rozšířeními nevidím jako problém, čas ve dvou je rozumný.

Podle mého názoru Civka se dá hrát v 2-4 lidech (ten pátý už to dost natahuje a mapové rozložení pro něj není ideální).
Eclipse i v 6 lidech v pohodě (až na ten čas, který si to pak vezme). - Pokud koukáš na počty hráčů. Bude-li vás častěji více - Eclipse.

Čistě subjektivně bych první volil Civku ...

7.12.2013 19:33:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Civilizace
Dost dlouho jsem na tu hru koukal taky a uprimne receno asi bych si ji nekoupil. Nemam rad kdyz je na stole u her velky bordel a civilizace to presne dela, mas na stole neskutecny bordel, jinak receno je to neprehledne az na pudu a ve stromu technologii se nevyzna vubec nikdo, na toz abys sledoval jeste to co maji ve stromu protihraci.

Neodpovim jestli zvolit Civku a nebo Eclipse, ale doporucil bych pouvazovat zmenit Civku za Clash Of Cultures.

7.12.2013 23:37:38

Pre dvoch?
Pre dvoch by som nedoporučil ani jednu, obidve sú v dvojici síce hrateľné, ale zároveň ich to veľmi ochudobňuje, hlavne teda u eclipse... lepšie by bolo sa popozerať po nejakej kooperativke, tie väčšinou nie sú až tak náchylné na počet hráčov. Avšak keď už, tak potom asi civku.

8.12.2013 18:04:20

pre dvoch
kupovat takoto hry pre dvoch je podla mna blby nápad- aj keby ste boli 3ja- takéto hry sú najlepsie v 4 hrácoch(v dvoch nie je vyuzitý celý potenciál hry a clovek si to tak neuzije a v troch casto u takýchto hier nastáva stav- kde sa dvaja biju tretí vyhráva), radsej by som sa poobzeral po niecom inom, kooperativky sú dobre v akomkolvek pocte, wargame sú vecsinou pre 2, alebo zo stratégii Runewars- clovek tam zvládne hrat aj za 2 národy naraz a potom moste hrat dvaja stýlom 2vs2, (podobné tématikou je Space empires- hra ktorá sa dobre hraje aj v 2)

8.12.2013 19:38:33

.....
U civilizace si ještě připočti rozšíření, které hru popostrčí vpřed, a jsi na podobných penězích. Ale více méně pro dva hráče, je civka lepší volba. Celkem pravidelně hraná. A s tím bordelem a nepřehledností..... stejný pocit u clashe. Ale dvě hry a přijdeš na to, jak si to uspořádat. Není to horší než třeba u space empire,eclipsu a pod. . Spíše to vypadá dobře. Buduju civilizaci, to není jen tak. Věcí kolem spousta. Ale nic zbytečného navíc

11.12.2013 08:13:23

Díky všem
Tak po dlouhém rozmýšlení jsem nakonec objednal Civku, teď jen doufán, že bude mít u nás úspěch.

15.12.2013 19:36:54

2 Hráči
Pro dva bych nevolil ani jednu hru. Obě jsou pecky ale jak tady padlo - plný potenciál ve 4 hráčích. Proto bych doporučil nějakou hru, která má plný potenciál pro 2 hráče. Mě teď zasáhla hra MAGE WARS, která se hraje ve 2 hráčích a je to opravdu zážitek. Nebo pořídit Studenou Válku, což je taky super.

16.12.2013 09:24:50

Tash-Kalar
Pro dva ideální i když žánrově dost jinde

16.12.2013 09:54:27

Souhlas
Studená válka je fajn, tu už mám. Tash-Kalar je jak žánrově, tak hlavně vzhledově odpuzující hra.

16.12.2013 14:25:05

to bacil
A viděl jsi jak jsou ilustrovaný všechny karty? Rozhodně ne odpudivě...

16.12.2013 16:03:00

hm
Kamarátovi sa Eclipse páči viac vo dvojke ako vo štvorke.. Je to priamočiarejšie a killujú sa len taký fukot. Mne sa Eclispe v dvojke páčil tiež. Okrem diplomacie tá hra nie je o nič ochudobnená. Civilizáciu v dvojke som nehral, môžem sa jedine domnievať, že fungovať tiež môže. Tash-Kalar vyzerá otrasne, ale Chvátil vie zaujať mechanizmami, ktoré mne zatiaľ ešte v žiadnej hre veľmi nesadli :)

16.12.2013 16:12:30

Mage wars
A hráli ste ten Mage Wars? Je to žánrově taky jinde, ale fakt sem tomu totálne propadnul:). Koupil jsem základ a hned rozšíření(Druid vs Necromancer), a myslim, že tahle hra mi vydrží na dlouhé období. Troufnu si říct že nejlepší 1v1 hra, kterou jsem kdy hrál..

16.12.2013 20:11:33

naprosto souhlasím
s tím, co píše Stokyi ohledně Eclipse, dle mého názoru je ochuzená pouze o diplomacii ve dvou, jinak nás ohromně baví v tomto počtu :-)

16.12.2013 20:15:13

Vybíráme z Bazaru

Detektiv: Po stopách zločinu + LA
Detektiv: Po stopách zločinu + LA
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas