Doporučíte mi hru?

Kopíruji sem diskuzi, kterou započal uživatel Titus jako otázku u hry Splendor, kam zcela jistě nepatří.

Zde již Titova otázka:

"Ahoj. Ze všech her co máme doma nás baví nejvíce hra Splendor. Pak se také dost hraje Istanbul, Citadela a Pandemic. Máme doma i Descent, Andor, Eldritch Horror, Robinson Crusoe, ale to už nikdo moc hrát nechce. Spíš chtějí hrát něco rychlého na přípravu s herní dobou maximálně do hodiny. Mohli by jste mi nějaké hry doporučit? Pro 3 - 4 hráče v češtině. Děkuji"
31.10.2016 20:19:06

a zkopírované odpovědi
Titus: nebo

Já zatím uvažuji o hře 7 Divů a Mafia City. Nevím, jestli by nás to bavilo :)

tracnik: Machi Koro

a Port Royal. V obou těchto hrách se uplatňuje "engine building", což je centrální mechanismus ve Splendoru.

AmS: tak třeba

Já můžu doporučit třeba Alhambru + i nějaké rozšíření, pro 3-4 hráče ideální zahraná tak do hodiny a půl. A jinak Ticket to Ride Europe bych viděl taky jako dobrou a jednoduchou rodinnou hru, která se do hodiny klidně zvládne.

31.10.2016 20:20:19

...
tu není o čem:
Dominion

pak:
Cacao
Doba kamenná
Již zmíněná alhambra
7 Divů světa jsou také super

Z kooperativek:
Zakázaný ostrov nebo forbiden desert... obojí by mělo vyjít v čechách, jen nevím kdy
Z těch co už vyšli:
room 25 (máš tam víc režimů, včetně toho se zrádcem)
hanabi

V dominionu se postupně rozvíjíš, jen je to suché... ale to splendor snad ještě víc
Cacao je moje nejoblíbenější rodinná hra s přikládáním dílků. Rychlé, snadné, elegantní a hezké.
Doba kamenná má jednoduchá pravidla a přitom je dost strategická. Ve své podstatě sbíráš suroviny abys mohl něco postavit a máš tam i fsktor štěstí.
Alhambra a sedm divů jsou jasné. 7 divů by vás, soudě dle vašich oblíbených her, tak na 95% bavilo :-)
Zakázaný ostrov a poušť jsou úplně ideální kooperačky pro méně náročné, nebo pro ty co chtějí mít rychle odehráno, je to od autora pandemicu a jedná se vlastně o něco jednodušší pandemic.
Room 25 jako kooperativka taky jde, ale spíše je to výborné se zrádcem. Jen to téma je trochu brutální.
Hanabi je spíše takový dopněk, ale u nás kolikrát zaplní herní večer. Jen mi tam vadí vágnost pravidel v podobě komunikace. Nejlepší je to hrát bez žádné přidané komunikace a gest, ale pokud to budete brát jako párty hru, tak je to vlastně jedno.

Je toho mnohem víc, ale pro začátek bohatě postačí tyto tipy. Můžeš se zaměřit na hry s engine buildingem anebo specifičtěji deckbuildingem.

1.11.2016 06:19:57 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Samurai /Knizia/
Barony
Ticket to Ride
Neuroshima hex
Colossal Arena
Attika
Taluva
Blue Moon City
Safari Bar
Cafe International
Poštovní kurýr
Port Royal

/Některé uvedené hry jsou momentálně vyprodané,ale občas se objeví v bazaru/

1.11.2016 14:37:53

ako bolo spomenute:
Doba kamenná, ale bez rozsirenia alebo Udoli kralu (Egizia) ktora je vraj dost podobna tomu stylu.
A preco nie Carcassonne? S rozumnými rozsireniami je to dobra hra :-)

1.11.2016 19:35:18

ad carcassonne
Spíše je dobrá bez rozšíření, pak je to maglajz a je to moc dlouhé a veliké... ale cacao je pro mě takový carcassonne killer ;) ale carcassonne špatné není, to zas ne.

1.11.2016 20:22:51

pár her od našeho stolu, které nezklamou.....
Svět bez konce.
Samurai
Dědictví
Antike
Concordia
Mystery of the abbey
El Grande
Glory to rome

případné přelepky karet a pravidla najdeš zde. Ty hry za to stojí.


Údolí králů ..... slušná, ale tak nějak trochu nudící hra.

A koukám teď níže, a tajemná má taky betelný výběr.

1.11.2016 20:35:59 | Upraveno autorem (porovnej)

vybráno
Tak díky za rady. Nakonec jsem objednal Mafia City, Tikal, 7 divů a Port Royal. Díky :)

2.11.2016 15:16:57

Vybíráme z Bazaru

1998 ISS (EN/ES)
1998 ISS (EN/ES)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas