Doporučíte? Hra pro středně náročného

čau, potřeboval bych nějakou zkušenou radu ohledně toho, jakou deskovku pořídit. V podstatě sháním něco pro 2 - 4 hráče, co by bylo zábavné a snadno pochopitelné jak pro generaci rodičů, tak pro generaci mých vrstevníků (20 let), a zároveň by to mělo prvky strategizování, dobrou znovuhratelnost (každá hra jiná)... Přemýšlím nad klasikou - Osadníky z katanu, sice jsem je nikdy nehrál, ale věřím že by nezklamali (četl jsem popisy, recenze + doporučení známých). Existují nějaké podobné alternativy, které by stály za promyšlení? Předem dík za rady.
5.6.2014 22:17:46

hry
Ahoj,

s našima jsme parkrát hrali Tsuro a to je bavilo, zkusil jsem i Carcassonne a to je nebavilo.

Záleží zda k tomu maji vztah a co by je bavilo. Nejlepší by bylo jim něco ukázat a ať se pak rozhodnou.

Jinak se mi dost líbí Vládci podzemí, ve dvou dobře hratelné v jiném počtu jsem je zatim nehrál.

Nebo pokud budete hrát ve 4 tak zkus Bang.

5.6.2014 22:42:14

Kerel
Trochu mě mate "pro středně náročného", ale ze zbytku dotazu chápu, že by se mělo jednat o pěknou univerzální hru, se kterou chcete okusit deskoherní svět.
Určitě bych se držel klasiky. Téma se musí dobře prolínat s designem hry, aby hráčům dávalo smysl co a proč dělají. První hru bych vybíral s pěknou herní deskou už pro ten pocit, aby skutečně representovala deskovou hru ;-)

Osadníci jsou fajn, ale ten základ je ideální ve třech. V jiném počtu to už pokulhává, ale také to tak nějak jde.

Mrkni ještě na Ticket to Ride, Puerto Rico, Poštovní kurýr, Doba Kamenná atp.

5.6.2014 22:59:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Doporučení
Pod Dobu kamennou a Ticket to Ride se podepisuju, přidám Fresco, Sankt Petersburg, ani Afrika není jako rodinná hra špatná.

5.6.2014 23:07:12

za Puerto Rico
a Dobu kamennou se taky přimlouvám.
Doma slavím u maminky úspěchy taky s Kingdom Builderem (výhoda je, že je za půl až tři čtvrtě hodiny odehráno). Z rodinných a zároveň rozumně strategických pak ještě Údolí králů (taky ozkoušeno). Navrhl bych třeba i Poštovního kurýra (není tam tolik zařezávání jako v Ticket To Ride), ale ten už mi přijde hodně jednoduchý. Z abstraktních pak Genial (= Kaleidoskop) a Qwirkle.
Jo a Osadníci jsou v základu až od 3 lidí, tak bacha, pokud pomýšlíš i na hraní ve dvou.
Pokud chceš trochu zariskovat a rodiče jsou kompatibilní s mírnou až střední angličtinou, tak koukni na Lords of Waterdeep. Je tam celkem dost atmosféry, pravidlově je to jednoduché, od základu to může hrát 5 lidí (a herní doba je i v pěti únosná) a je tam možnost koupit rozšíření pro náročnější hráče.

5.6.2014 23:12:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra pro středně pokročilé
Co si počkat na nové hry v češtině - Origins a případně i Lewis a Clark?

Jako rodinná hra je Origins super.

Nebo by mohli obstát i Záchranáři. Osadníci mi přijdou jako rodinná hra dost sterilní... Obdobně jako Carcassone. Ale to může být tím, že jsem obecně spíš na AT než na euro. Což ale například potírá právě hra Lewis a Clark, která je sice typově spíš euro, ale dokáže parádně vtáhnout.

6.6.2014 07:03:27

origin
super i ve dvou a s češtinou nutná koupě
cafe internacional je dobrej úvod na 3/4 hodinky a sám jsem za osadníky. Nejlepší hra na vtáhnutí do krásného světa deskovek.
Nebo klíďo vládci tokia, ale už to téma nebere každýho.
Pak stojí za vyzkoušení dragons river a room 25, nebo takenoko.

6.6.2014 20:29:13

moje tipy
Kuba,V roce draka,Tikal,Caylus.Puerto Rico tiez vyborne ale je hratelna od troch hracov.

7.6.2014 12:59:58

brblo
pro Puerto Rico existuje oficiální úprava pro dva hráče. Český překlad pravidel pro tuhle variantu visí tady na ZH u hry. Máme odzkoušeno, je to hratelné ;)

7.6.2014 20:33:48 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Nezapomínejte na Takenoko! to je pro uvedení špička... A pak taky Alhambra, Andor. Yspahan je také výborný, poněvadž je jednoduchej na pravidla, ale má docela dost strategických možností. Z menších her, jsou úžasný: 6 bere, Hanabi, Dobble, Švábí salát, Top A Top... Všechno odzkoušeno na rodině a všechno baví moc... co moc nebavilo je Carcassonne, Vládci podzemí (to vůbec)

7.6.2014 22:19:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Omluva
Pardon za Top a Top, ten v čechách neseženeš

7.6.2014 22:20:41

univerzálne
Doba kamenná alebo kooperatívny Záchranáři. Pozitívne prijímané aj ľuďmi, ktorí nikdy nič nehrali.

Lewis a Clark je síce Dobe kamennej podobná hra a rozhodne výborná, ale dosť zavarí mozog, takže u začiatočníkov by som bol s L&C opatrný. DK je o dosť jednoduchšia a prístupnejšia alternatíva.

9.6.2014 15:28:18

DJ

pomoc s výběrem
Dobrý den, kterou z těchto her byste si vybrali a proč?
Descent 2. edice:Výpravy do temnot
Earth reborn
Zombicide 2nd season Prison outbreak

díky za odpovědi

4.7.2014 00:22:38

DJ
Lepší by bylo, kdybys sám uvedl nějaké požadované parametry, jinak je to jen o osobních preferencích. Já bych si třeba nevybral Descent, protože podle mě ta hra není vybalancovaná a to dost výrazně. Ale je to jen moje zkušenost. Věřím, že ostatním se líbit může. Pro kolik to má být hráčů, jak moc hluboká ta hra má být, jak často ji chceš hrát a proniknout do ní, jak zkušení hráči budou hrát? Každá z nich je úplně jiná, tak mě celkem mate, co vlastně očekáváš.

4.7.2014 03:36:26

Ankh-Morpork
Pokud budeš hrát s fandy Zeměplochy, tak je Ankh-Morpork
skvělá hra - poměrně dost variabilní, skryté identity a různé
cíle. Je již přeložena do češtiny :)

Strategizování v ní rozhodně je, ale taky poměrně notná dávka náhody. Dá se hrát i ve dvou, ale rozhodně je lepší ve 3 / 4. Ve
dvou mají oba hráči příliš mnoho času soutředit se na akce druhého a odpadá část přemýšlení komu škodit dříve.

18.8.2014 10:25:45

DJ
Earth Reborn
Neuveritelne mechanismy, velka znovuhratelnost, skvele pro 2 lidi, komplexni, super grafika, post-apokalypticke tema. Co vic chtit?

Zombici jsou moc "jednodussi", spis takova odpocinkova blbost. Je to pekna hra, ale...
Descent 2 je zvlastni a jako majiteli jednicky mi moc nesednul. Hra je pekna, ale idealne od 3 hracu podle me.

18.8.2014 17:09:03

Vybíráme z Bazaru

Donuty
Donuty
Akt. cena: 240 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas