Doporučení - solitérní hra

ahoj, potřebuju poradit s nějakou solitér hrou. Už mám doma Steel wolves, ale hledám i něco kratšího na čas, kdy přítelkyně o hry nemá zájem. Prostě co se dá za 2-3 hodky max dohrát.Poradíte? Nemusí být nutně válečná, ale toto téma mi nejvíc vyhovuje.
15.6.2014 15:57:05

solo
Moja deskovky sice hraje, ale nesmí to být nic se sci-fi (hra, film, kniha...)

Takže za mne doporučuji jako solitéra Space Empires: 4X. :) Otestováno prakticky ;-)

Není to původem solitérní hra, takže když se zadaří, hraji i s přáteli.

15.6.2014 16:04:29 | Upraveno autorem (porovnej)

za mě
death angel - spacehulk.
Svižná karetka a spousta různých scénářů. Nebo ghost stories, taky v poho sám proti hře.

15.6.2014 16:18:27

Solitér
Ak tvoj jediný limit je čas a ten máš kľudne 2-3 hodiny, tak potom v podstate hocijaká kooperatívka - a tých je nespočetne veľa v každom žánre; asi tretina EURO hier - tie ktoré sa hrajú na víťazné body a žiadny konflikt tam nie je a la Agricola, Záchranári...
Ale veľmi zaujímavý je Dawn of the Zeds, Temné znamení (45-90min.), D-day dice (toto je 30-45min.), Galaxy Defenders, Zombicide, A Distant Plain, Mice and Mystics, Robinson Cruseo, Dungeon Twister 2: Prison, gry zo série D&D, Gears of War je super... dokonca i pre Battlestar Galacticu je solo mód, aj keď to nie je tak super ako to hrať vo viacerých ľuďoch, ale hrateľné to je.

15.6.2014 17:43:39 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Nezapomínejte na Mageknighta... :-) Také dobyvatelé vesmíru jsou super jako solitér... a krátký až extrémně

15.6.2014 17:56:04

...
Ahoj já mám doma celkem 3 solitéry, každý je jiný a všechny můžu doporučit.

Pán Prstenů LCG
+ slušná znovuhratelnost už se základem, téma jednotlivých úkolu jde ve hře silně cítit
- je to LCG, takže pokud by ses hře chtěl věnovat víc, bude potřeba dokoupit alespoň několik rozšíření

Mage Knight
+ komponenty, velká strategická hloubka hry, znovuhratelnost
- slabší téma, delší setup
hra je dost přemýšlecí (může být + i - podle osobních preferencí

Phantom Leader Deluxe
Je to hra, ve které velíš letce stíhacích pilotů ve válce ve Vietnamu. Hra probíhá formou kampaně během které musíš postupně zničit co nejvíce cílů, za ty pak dostáváš VP, podle kterých jsi na konci ohodnocen. Určuješ jaké budou cíle, jací piloti poletí, jakou budou mít výzbroj. Piloti se v průběhu misí zlepšují, ale také získávají stres, takže se svoje eso nemůžeš posílat na všechny mise, protože by se z něho časem stala letu neschopná nervní troska. Protiletecká obrana a stíhačky, které brání cíle, které chceš zničit, se vždy losují náhodně, takže znovuhratelost je vysoká. Také pilotů je k dispozice mnohokrát víc, než kolik jich v jedné kampani můžeš použít. Z těch třech co uvádím je tato moje nejhranější.
Pokud by ti neseděla válka ve Vietnamu tak ze stejné série ještě vyšly hry z moderní doby Hornet Leader a Thunderbolt-Apache Leader (údajně má být z této série nejlepší).

Jinak z níže uvedených pochybuju, že A Distant Plain splňuje podmínku dohrání do 3 hodin.

15.6.2014 18:35:15

Za mě
Jsem častý solitérní hráč, takže si dovolím také přispět, přičemž má sbírka solitérních her je značně různorodá (jsem zaměřen nejvíc na fantasy téma):
1) pokud chceš hru, ve které se bojuje a měla by trvat kolem 3 hodin, tak určitě přidám hlas Mage Knightům, je to hra, u které se musí přemýšlet, je variabilní, má spoustu možností. Trochu scénářům chybí konkrétní příběh, ale výhodou je velké množství karet kouzel či artefaktů a to, že každá hra bude jiná.
Hezky graficky zpracovaná, vydaná v češtině, v AJ existuje jedno velké a jedno malé rozšíření.
2) jako o něco kratší mohu doporučit hry ze série Dungeons and Dragons (Ravenloft, Wrath of Ashardalon, Legend of Drizzt).
Herní doba jednotlivých scénářů je cca hodina a půl (kampaně jsou delší), hra je oproti Mage Knight jednodušší, nemučí tolik mozek a rychleji odsýpá, přitom dokáže taky vtáhnout a zabavit.
Hra má navíc krásné komponenty, žetony a dílky podzemí ze silného kartonu, hromadu figurek (každá hra obsahuje kolem 40), kupu karet. Hry jsou dostupné v obchodech, jsou v AJ.
3) D-Day Dice - kostková hra s tématem 2.světové války. Jedna hra trvá 30-40 minut, existuje k ní řada rozšíření obsahujících především nové mapy, s rozšířením Atlantikwall lze hrát i kompetitivně Němec x spojenci, základní hra je solo nebo kooperativní. Hra je běžně dostupná v obchodem, někde jsem ji na netu viděl v akci - základní hra za 500. Je v AJ.
4) Friday - velmi jednoduchá hra, ve které se snažíš coby Robinson přežít na pustém ostrově. Partie trvá do 30 minut, cílem je projít třikrát balíčkem setkání a porazit na závěr dvě karty s pirátskými loděmi, přičemž v průběhu hry vylepšuješ svůj balíček karet o poražené karty setkání (jsou dvouhlavé a po získání se mění v bojové karty, přinášející prospěch). Hra je velmi rychlá a jednoduchá a levná, já ji koupil novou za cca 250 Kč. Hra se většinou prodává v němčině, na kartách je ale textu minimum (na části karet je několik opakujících se slov + popisy na pirátských lodích).
5) Pán Prstenů, hrací čas různý dle scénářů a doby, kterou strávíš přípravou hracího balíčku - velmi variabilní hra díky obrovskému množství vydaných rozšíření. Pokud by tě bavilo rochnit se v záplavě hráčských karet (mám vše co vyšlo a hráčských karet pro sestavení balíčků je včetně hrdinů odhadem kolem 900) a strávit čas sestavováním různých verzí hracích balíčků, a pokud máš rád karetní hry a nevadí ti absence plánu a figurek, pak je to vhodná alternativa. V češtině je vydána základní hra + 6 malých rozšíření, v AJ vyšel základ a k tomu přes 30 různých rozšíření a modifikací. Hra je pro 1-2 hráče (vždy kooperace), koupením dvou základních her teoreticky mohou hrát až 4. Pokud by tě zabavila, tak se ale připrav na to, že to je velký žrout peněz :-)
6) poslední tip - Agricola. Hrací čas v solo verzi cca 1,5 hodiny. Nebojová hra, takže nevím, zda by tě bavila. Eurohra, která umí hodně potrápit mozek. Budeš budovat farmu, rozšiřovat dům a pole, získávat plodiny, krmit členy rodiny a nadávat na to, že nestíháš v jednotlivých kolech vše, co bys potřeboval :) Je to hodně o přemýšlení a čas zabere i příprava, podobně jako u Mage Knightů, v solitéru to vyjde při troše přemýšlení na 1,5 až 2 hodiny, ve dvou lidech to bude asi drobet delší.
Tolik asi za mě, vím, že válečnou hru jsem ti nedoporučil, krom D-Day dice, jsem více zaměřen na fantasy téma, ale třeba nějaký můj tip přesto zvážíš :)

15.6.2014 19:08:39 | Upraveno autorem (porovnej)

MK
S dovolením udělám malý Cimrmanův krok stranou.

Jak hráváte toho soloMK? Já osobně hraji prostě za víc hráčů (deathmatch i coop) a prostě vždy "zapomenu" co zrovna mají ostatní. V tom mi tedy velice pomáhá má NULOVÁ paměť. Přiznám se ale, že se rozhodně nevlezu pod ty tři hodiny...

15.6.2014 19:25:57

solo MK
Ahoj, já hrávám sólo MK tak jak je to uvedeno v pravidlech (tedy jen s jedním MK). Obecně v sólo hrách nerad hrávám za víc hráčů.

15.6.2014 19:40:58

MK
Daj si pozor na to, že viac ako RPG to je deckbuilding - je to taký špecifický RPG deckbuilding... radšej si to poriadne over, či ti ten štýl sadne - nevravím, že to je zlá hra, len je špecifická, veľa ľudí ju miluje, ale rovnako aj veľa ľudí predáva.

15.6.2014 19:58:53

deck building
Resident evil deck building game nebo některé ze samostaně hratelných rozšíření např. Alliance. Taky to není jen soliterni,takze si vas muze zahrat vic.

15.6.2014 20:23:11

pro dva
moje taky o hry nemá zajem,ale Drako se mnou hraje a dokonce ji to i bavi... je to hra pro dva. Jedna zabere tak 10 minut,takze ji to nevadi hrat a dokonce vždycky dame tak pet her za sebou :)
U Talismanu nam usnula :D

15.6.2014 20:25:36

Solitéry
Za sebe mohu doporučit Pathfinder: Adventure Card Game, Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island, Dawn of the Zeds, Eldritch Horror, Galaxy Defenders a i toho Mage Knighta. U toho bych se ale těch 3 hodin možná bál. :)

16.6.2014 06:28:35

solitér - Xenoshyft
Já jsem podpořil na Kickstarteru tenhle projekt, který plánuju hrát jako solitér a měl tak být opravdu super. Navíc má parádní zpracování a herní doba někde kolem 60 minut. Nevýhoda je poštovné, které není dopředu známé, ale mělo by být kolem 20$.

https://www.kickstarter.com/projects/coolminiornot/xenoshyft-onslaught

16.6.2014 09:29:39

Vybíráme z Bazaru

SpaceCorp: 2025-2300AD + rozšíření Ventures
SpaceCorp: 2025-2300AD + rozšíření Ventures
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas