Doporučení - Škálovatelné euro od dvou hráčů

Hledám hru, která
1) je dobře hratelná ve dvou (ale je i pro více hráčů)
2) zážitek ze hry není výrazně ovlivněn počtem hráčů
3) je to euro - trocha toho počítání, přemýšlení, kombinování, mechaniky nepříliš závislé na náhodě
(4) rozumná hrací doba

Když jsem téma odesílal, záhadně zmizela půlka příspěvku, takže doplňuju zpětně ať to nezmizí v historii kdyby ještě někdo chtěl poradit :-)

Předchozí zkušenosti s podobnými hrami jako popisuju - Pilíře Země (máme už ohrané), Agricola a Puerto Rico (obě jsou fajn, ale obě vlastní kamarádi, takže pořizovat je do sbírky není priorita) a Vládce podzemí. Vládci podzemí jsou vlastně celkem ideál toho co hledám, ale docela dost mi vadí, že člověk se víceméne jen snaží, aby co nejvíce zabránil škodám, spíž než něco efektivně budoval. Z toho titulu jsem z uvažování vynechal třeba Kingsburg (a taky ty kostky no...).

Jako člověk který tíhne spíš k at hrám si docela potrpím na zpracování a provázání tématu s hrou (i když úplně klíčové to není). Zaujali mě na první pohled Lords of Waterdeep a Galaxy Trucker. Pak ještě Tikal a Im Jahr des Drachen ale moc nevím jak je to tam s tou náhodou a nezávislostí na počtu hráčů, a u toho roku draka se navíc obávám, že to bude asi právě jak ti Vládci podzemí, že člověk má celou dobu pocit, že se taktak drží nad hladinou.
18.7.2014 00:54:16 | Upraveno autorem (porovnej)

u nas....
Brass (s upravou pre 2) alebo Agricola....

18.7.2014 01:09:10

myslím
že by se dal Tzolkin, případně občas hráváme ve dvou Caylus

18.7.2014 08:37:09

Pro 2
Já preferuju "jednodušší" eura, z kterých můžu doporučit:

Bruggy a Legacy: Tesatment of Duke de Crecy.

Obojí odehratelné do hodinky, super v jakémkoliv počtu hráčů (2-4) a dalším plusem, že baví i holky. Hlavně Testament je tématicky a provedením velice zábavný, kde zdrojem zábavy jsou i vtipné malůvky, jména a profese jednotlivých karet.

Jedinné s čím by mohl být problém je náhoda - v obou hrách se pracuje s kartami, kterých je nemálo a občas to holt může jít hůř a občas líp...i když se tomu štěstíčku dá v obou hrách jít celkem naproti...

18.7.2014 08:40:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Puerto rico
A co takhle Puerto Rico? odpovídá to tvým požadavkům a je to super hra, můžeš si vyzkoušet i na boardgamearena.com jen je třeba použít neofiko pravidla pro dva, která jsou ale hratelná výborně, stejně jako by byly ofiko

18.7.2014 09:13:54

Zmizelo to!
Díky za návrhy - nicméně ted koukám, že zmizela druhá polovina příspěvku když jsem téma večer odesílal O.o

Předchozí zkušenosti s podobnými hrami jako popisuju - Pilíře Země (máme už ohrané), Agricola a Puerto Rico (obě jsou fajn, ale obě vlastní kamarádi, takže pořizovat je do sbírky není priorita) a Vládce podzemí. Vládci podzemí jsou vlastně celkem ideál toho co hledám, ale docela dost mi vadí, že člověk se víceméne jen snaží, aby co nejvíce zabránil škodám, spíž než něco efektivně budoval. Z toho titulu jsem z uvažování vynechal třeba Kingsburg (a taky ty kostky no...).

Jako člověk který tíhne spíš k at hrám si docela potrpím na zpracování a provázání tématu s hrou (i když úplně klíčové to není). Zaujali mě na první pohled Lords of Waterdeep a Galaxy Trucker. Pak ještě Tikal a Im Jahr des Drachen ale moc nevím jak je to tam s tou náhodou a nezávislostí na počtu hráčů, a u toho roku draka se navíc obávám, že to bude asi právě jak ti Vládci podzemí, že člověk má celou dobu pocit, že se taktak drží nad hladinou.

18.7.2014 12:56:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Tikal i LoW
ve dvou fungují.
V roce draka - máš pravdu, je to tam spíš o tom, ať se ti to celé nerozsype :)
Galaxy Truckera moc nemusím, takže jsem ho ani ve dvou nehrál. Ještě co takhle Údolí králů a Doba kamenná (u té jsou teda kostky)?

18.7.2014 13:57:49

Feld?;-)
Za sebe (a za manželku) můžu doporučit Burgen von Burgund, Bora Bora a Dobu kamennou.

18.7.2014 21:53:19

jj
i Macao a Trajan jdou ;)

18.7.2014 22:34:22

ruy

pridam
Moreplavci, Alhambra, Postovni kuryr, Udoli kralu
vo 2 funguju dobre

19.7.2014 22:31:36

za mě
Ve dvou se nám s manželkou líbí hodně Poštovní kurýr. Na to, že je to jedna z našich prvních her, tak ji pořad docela často vytahujem. Není to ale kdo ví jaká matematika, ale zábavný je dost. Pak bych ještě doporučil Vikingy.

20.7.2014 07:09:39

Kuba? Kronika panství?
Pátral jsem trochu po BGG, hodně tam doporučují Kroniku panství jako alternativu Doby kamenné apod.

Pak jsem si ještě vzpomněl na Kubu a popis ve smyslu "mix PR, Pilířů a Caylusu" zní dobře.

Nějaké zkušenosti s těmito kousky?

22.7.2014 16:10:25

Kronika
mi jako alternativa DK nepřijde, každopádně se ve dvou dá, i když osobně bych hlasoval pro více hráčů.
Kuba mě kdysi zajímala, ale po zapůjčení nás ve dvou vůbec nechytla. To mě spíš baví ve dvou Santiago de Cuba (bere si z původní hry podle mě celkem dost, ale je jednodušší a rychlejší). Neříkám, že je vysloveně Kuba špatná, ale nám v době, kdy jsme ji zkoušeli, prostě nesedla (hráli jsme ji tehdy myslím snad jen ve dvou, od té doby vůbec).

22.7.2014 16:40:43

Doba kamenná, Údolí králů, Kronika panství, Poštovní kurýr nebo Elfenland
Všechno jsme hráli ve dvou i více hráčích a je to hratelné. Nejvíc přítelkyni baví Elfenland a Poštovní kurýr.

23.7.2014 11:14:59

Lewis & Clark
Hral som to teraz cez vikend a je to pre dvoch super.

28.7.2014 11:00:05

škodící a skvělá
The Manhattan Project od Minion games a má i skvělé rozšíření.

31.7.2014 20:22:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Příšerky z podzemí
No pokud jsou Vládci podzemí ideál, tak se k tomu asi budou hodit Příšerky.

31.7.2014 21:13:38

Vybíráme z Bazaru

Hra Medvěd Wrr
Hra Medvěd Wrr
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas