domaca uprava hier

Ako tolerujete erata a zmeny, pripadne domace upravy? Myslim, ze zaujimava tema. Hraci rpg a dracaku su pristupnejsi ku papierovej zmene pravidiel. Ja si graficky upravujem skoro kazdu hru co mam. Samozrejme, vsetko na zvisenie atmosfery z hrania hry. Mam takto natvrdo prerobene komponenty z proroctvi, dornu, puerto rica - dorobene obrazky do ticketu, roku draka,notre dame a pod.Chce sa vam s tym babrat, alebo musi byt hra dokonala bez zasahu ? Mna okamzite nastartuje kazda kartovka - musi byt na stole hracia doska, dosky hracov a pod / pan prstenov, ascension,stars realms a pod/
10.2.2015 20:39:12 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Nerad mám něco "neoficiální" a to se pravidel hlavně týče. Pozměňuju jenom drobnůstky, u kterých jsem si jistý, že moc nezmění chod hry. Stejně sem však mnohdykrát zjistil, že i takové drobné změny pravidel mohou celou hru změnit, neli zničit... a to platí i na homemade rules z bgg, které mají desítky lajků... Prostě každá lepší hra byla důkladně tvůrci testovaná a tvůrce také věděl co a proč to dělá, téměř pokaždé je za tím důvod, i sebevětší prkotina má ve hře své opodstatnění... proto se raději do ničeho nepouštím a občas mírně upravuju jenom rodinné a jednoduché hry.

No a co se týče grafiky... no tak já jsem přes tohle strašně nešikovný, takže na to vážně nemám :-)

10.2.2015 20:49:19

matew
tak to pr..., jasne ze do zakladnych pravidiel zasahovat je nezmysel. Bavim sa len o prvkoch zvysujucich herny zazitok . Uprava temy, dodatky ku pribehu , vsetko co nabudi zvysenie atmosfery. Tuto temu som zalozil, priznam, z poslednej skusenosti s hrou rialto- po troske uvazovania nad zvysenim atmosfery - zmeny temy a min. uprave - vyborna hra. Taktiez mam dorobene / prerobene / proroctvi a dorn - skratene, zjednodusene, hratelne.

10.2.2015 20:54:27 | Upraveno autorem (porovnej)

...
A nepremyslel jso o tom, místo predelavani a upravovani her, zkusit udelat svoji hru? Ja osobne nemam rad houserules, prave proto, ze si kupuju danou hru a jakmile do ni zasahnu, tak uz to není ta hra co jsem si poridil :) Ale nejaky přídavky mi nevadi, pokud tim nenahradim nic ze hry, ale jen tam pridam - třeba ta podlozka/herni deska pro karetni hry nebo nahrazeni zetonu kaminkama... :)

10.2.2015 21:29:54

...
Tak to já tuning docela můžu . Vždycky, když si kupuju nějakou novou hru, tak už přemýšlím, co k ní dodělat nebo jak ji vymazlit. Bohužel vzhledem k nedostatku času většínou zůstane jen u plánování :-( . Samozřejmostí jsou např. různé dividery do krabic u karetek (Legendary, Lotr atd..). Např. u zmíněné Legendary jsem si z BGG stáhnul a vytisknul sadu akčních karet, které zpestřují hru. Poměrně dost jsem tunil Legend of Drizzt, kde Acedrac poskytl perfektní obrázkový remake karet, dodělával jsem si pár extra monster podle podkladů z BGG. K Robinsonovi si vyrábím vlastní komponenty místo barevných kostiček. Celkem se ani nebráním různým úpravám pravidel (výlučně u Amtrashe, u eurovek to většinou nelze :-) ) které do her přináší nové prvky. U SW X-wing miniat.g. jsme si vymysleli a vyrobili magnetické miny. Spoustu plánů jsem měl s Descentem (rozpracoval jsem dokonce kampaň na motivy Dragonlance vč. originálních postav a artefaktů i nových mechanismů), ale nikdy jsem to nedotáhl do funkční podoby.

10.2.2015 21:33:03

...
Jedinou úpravu pravidel, kterou jsem při hraní použil, bylo stížení obtížnosti v Temném znamení, protože v základní verzi jsem měl pocit, že nemám šanci prohrát a chybělo tomu napětí. Tak kdykoliv se na kartě mýtu píše v okamžitém efektu píše něco o tom, že by se měl přidat žeton zkázy, přibude jeden tento žeton navíc (i nezávisle na podmínce).

Jinak rád hraji přesně podle pravidel. Jinak hrozí, že se pravidla budou ohýbat podle toho, co si výřečnější hráč zamane a bude ostatní ukécávat, že by to jistě takto šlo. Na to jsou experti hráči Magicu.

10.2.2015 21:41:54

nova hra
takze....ano/ reakcia na Peet/, ale vramci sucasnych casovych moznosti iba sen. Myslim, ze nie som zdaleka jediny. Teraz s dost velkym zaujmom sledujem tvorbu novej hry- sorcerer, a davam klobuk dole ako autori vcetne Acedraca vypiplavaju mozno novu karetkovu bombu.

10.2.2015 21:48:46 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

sacky
...absolutne ich neznasam :-)
To je dovod preco si vyrabam hlavne inserty alebo aspon krabicky na material zetony karty figurky, vytriedit a pobalit do insertov a krabiciek ci uz podla ich funkcie, alebo farby hraca castokrat novu kupenu hru ani nehram pokial nieje hra zbavena igelitu :-)
..a napr. caro loveletteru sme si doma vychutnali az ked som ho prezliekol do designu minecraftu s TNT zetonkami
...osobne da mi este paci na bgg pre hru space empires 4x urobene planetky zo sklemy guliciek :-)

10.2.2015 22:04:04

Vybíráme z Bazaru

Dědictví
Dědictví
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas