IN
IN - avatar

Deskovky v ceně nového iPhone X

docela hezký žebříček deskových her, za které můžete utratit více než za nový iPhone....

První místo možná překvapí :)

https://www.tabletoptribe.com/1000-dollar-boardgames/
21.3.2018 08:55:23

IN
Hm, koukám dva Iphony X, co bych s tím dělal :)

21.3.2018 09:09:41

LCG
Řekl bych, že lcg jako pan prstenu nebo netrunner se cenou dostanou taky k 1000 dolarum za komplet.

Ale zajímavý žebříček. Brimstone docela překvapil.
___
redaktor Deskofobie

21.3.2018 09:44:15

IN
A jestli někdo povauje Magic: the Gathering taky za deskovku, tak je to podle mě jasný vítěz. Nebo sběratelské figurkovky jako Warmachine, Mage Knight, Star Wars X-Wing aj.

Možná mě ukamenujete, že oškubávám velké vydavatele, když jim ty peníze nechci dopřát, ale třeba takový Zombicide Černý mor v hodnotě 1150 USD se všemi vydanými rozšířeními jsem si zpytlíkoval na koleně za cca 500 kč. Kdybych si chtěl pořídit original, tak se se mnou žena asi rozvede.

21.3.2018 12:33:07

dprikryl
Ne neoškubáváš vydavatele. Jen čistě kradeš :) Počítačovou hru taky můžeš mít za 1000 Kč nebo z torrentu zadarmo.

A ne, to že si to vytiskneš ze screenů, vytiskneš pravidla a uděláš si figurky z něčeho fakt není ok.

21.3.2018 12:54:17

oh my god please not again!
Přátelé, vláken a offtopiců o pirátství a etice je tu na ZH už dost..., pokud chcete vést tuto diskuzi, přesuňte se tam.

Jinak k tématu sběratelských her. Myslím, že v tom článku naschvál vypusili X-Wing Armadu a nebo Warhammer, protože tam defacto nemáš limit, co bys mohl chtít. Jistě můžeš si 6x koupit rozšíření k descentu, ale to ti asi bude k ničemu, na druhou stranu si můžeš koupit 6x stejný squad (nebo jak se tomu říká) terminátorů do 40k a do armády ho můžeš zařadit.

Třeba u KD:M je ta cena taky trošku zkreslená, protože značnou část tvoří neherní materiál (pin upy), které si lidé pořizují pouze pro modelářství a malování, ke hře nejsou potřeba, skoro bych je považoval za svým způsobem merchandise :)


___
redaktor Deskofobie

21.3.2018 13:18:53

dprikryl
Celkem by me zajimalo, jak takova podomacku vyrobena hra dopadla. Postenes sem fotky ? Diky

21.3.2018 13:32:12

LoTR
Taky mi to nedalo a spočítal jsem dle ceníku MSRP na stránkách FFG cenu za komplet všechno k Pánovi prstenů. 1712$ :D
___
redaktor Deskofobie

21.3.2018 13:54:24

cena za hru
Trochu jiné je to u sběratelských her, kde se investice rozloží. Někdo si jde každý měsíc koupit karton Malborek a někdo figurku, nebo balíček karet. Tohle mi přijde v pohodě, pořád je se na co těšit. Přitom kdybych tu stejnou částku měl dát najednou, tak mi to přijde moc peněz. Jak to už někde zaznělo, dřív bych 1.000 Kč. za deskovou hru z principu nedal. Dnes to považuji za běžnou cenu.

21.3.2018 14:03:31

cena
Mnohem logičtější než počítat maximální cenu se všemi rozšířeními by bylo porovnat jednotlivé hry z hlediska minimální pořizovací ceny aby to bylo hratelné. Tady podle mě vítězí hry jako Gloomhaven, Kingdon Death, 7th Continent..
A hlavně by z takového srovnání vypadly Monopoly ze zlata. Dokážu si přestavit i člověče nezlob se z platiny s figurkami z diamantů, ale proč?

21.3.2018 14:20:59

dprikryl
No nebo máš pak sběratelky - War of the Ring Collector's Edition taky nebyla zrovna levná sranda a těžko se mi s ní loučilo, ale KD:M se nějak zaplatit musí :)

21.3.2018 14:28:53

Když jsme u těch peněz
Pokud máte sbírku nabouchanout do BGG
tohle vám vypočítá hodnotu:
http://bgg.jsmackin.co.uk/

Pravda někdy jsou ceny her trochu divné, ale pro hrubou představu jak moc velcí jsme cvoci to stačí.

--------------------------------------
Nevěřící Tomáš nevěří na Speedyho a Ježíška
S radostí prohraje jakoukoliv historickou hru
Střet zájmů jen s manželkou

21.3.2018 14:33:33

winring
Jestli je kopírování her morální nebo ne můžeme opravdu diskutovat jinde. Ale ty ceny mě někdy opravdu zaráží. Nemám problém zaplatit za dobrý produkt, ale třeba u toho Zombicide bych se asi bil do hlavy, kdybych za to zaplatil 15.000. Protože to je dobrá hra to ano, ale ne tak skvělá aby to odpovídalo ceně. A to zjistíte až po několika hraní, jestli to za to stálo. Podobnou zkušenost mám se Splendorem. Recenze jsou skvělé, hodnocení výborné, ale když to koupíte a zahrajete si to, tak vám přijde že podruhé byste za těch 700 mohli mít více muziky.

Navrhuji téma "zbytečně předražené hry", pokud tu na ZH už někde není..

21.3.2018 14:44:35

Vybíráme z Bazaru

Jak se trollí princezny (CZ)
Jak se trollí princezny (CZ)
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas