Deskoherní inkvizice - podcast

Deskoherní podcast od lidí, kteří nic nedokázali a umí jen pomlouvat.

Nové díly zde:
https://deskoherniinkvizice.podbean.com/
https://itunes.apple.com/cz/podcast/deskohern%C3%AD-inkvizice/id1366638836

FB stránka:
https://www.facebook.com/deskoherniinkvizice/

YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCe_zS_5dUESy11yHo6mArtA?

Instagram:
https://www.instagram.com/deskoherniinkvizice/
28.3.2018 14:45:48 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Tak všechny seznamy jsou subjektivní. Nemusíme s nimi souhlasit my a nemusí si s nim navzájem souhlasit ani inkvizitoři.

Nemyslím si, že by si podcast zasloužil úplně zatracovat, každý pořad má lepší a horší díly. Je ale pravda, že u některých témat by stálo za to zvážit, jestli je potřeba je za každou cenu vydat, pokud při tvorbě seznamu zjistím, že mě nic nenapadá. (Viz například hry s elfy.)

Nalepené téma mělo z mého subjektivního pohledu těch přehmatů o něco víc, ale to se prostě stane. (I když zařadit This War Of Mine je přehmat snad i objektivně.)

"Netradičně pojatá" Vánoční poradna mě pobavila.

7.12.2018 15:48:55

Připomínky
Děkujeme za připomínky, samozřejmě né každému se budou naše podcasty líbit a taky je pravda, že některý díl se povede více a některý méně. Přiznám se, že zrovna z nalepeného téma jsem neměl úplně nejlepší pocit. Výběr her je vždy ryze subjektivní a tak se nemůžeme shodnout na všem. Nicméně, pokud chce někdo poslouchat somariny, tak to je s naším podcastem opravdu vedle :P
-------------------------------
Deskoherní inkvizitor

Protijednorožcový aktivista

"Nevěřte koňům s rohy!"

7.12.2018 16:02:12

kritika
Za to slušné a vtipné prijatie kritiky, palec na hore +

7.12.2018 16:13:15

Díky za zpětnou vazbu
Doufám, že je z našich podcastů cítit, že děláme hlavně zábavu (která je někdy vtipná, jindy trapná, prostě jak se zadaří), ne hluboké rozbory.
Vím, že mé výběry, jsou občas motivovány tím, aby popudili (tedy hlavně kolegy inkvizitory). Ale snažím se mít i argument, proč to tak je. Zrovna u nalepeného téma, jsou argumenty silně subjektivní záležitostí.
Je pravda, že vybírat každé 4 týdny nové téma na top 5 je složité a tak uvažujeme lehce o změně formátu.
Jinak jsem rád za to, že nás někdo poslouchá v rámci té konkurence, která teď je. Také mi nesedí každý formát a je fajn, že je z čeho vybírat.
A jsem rád i za kritické připomínky, jako u všeho na internetu vedou některé k zamyšlení, jiné k pousmání a další k mávnutí rukou...

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

7.12.2018 16:16:20

...
Vyslechl jsem si zatim vsechny dily dokonce i to cteni previdel a nekdy to bolo lepsi a nekdy horsi ale zatim vzdy alespon k temetu , i ten vanocni nasiraci seznam byl fajn. ale this war of mine u nalepeneho tematu to jak hodnotit hokejisty na krasobruslarsky soutezi.to uz neni subjetivene ale i objektivne uplne vedle.

Pokud mate takovou nouzi o temate docera rad si vyslechnu vas top 5 na klasictejsi temata jako top5 koop, top 5 her do 1000K , top 5 her s minis , top 5 nedocenenych her .....

9.12.2018 08:36:59

Dík
Danovi jsem dal výchovný pohlavek.
Třeba já s Ivem tu hru hrát nechceme, právě kvůli tématu. Takže v tom s tebou souhlasím. Možná jsme mu to mohli vyčíst důrazně přímo v podcastu.

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

9.12.2018 11:12:00

Nalepené téma
Za mě právě jeden z nejlepších dílů. Třeba Chillyho výběr absolutně schvaluju. S TWoM taky nemůžu než souhlasit - ta hra zatím vždycky vytvořila opačné pocity, než by měla (a to jí mám zahráno kolem 10 her). Velkým problémem TWoM pro mě je, že nehraje každý za postavu, ale kolektivně za skupinu. Tam potom není k těm postavám žádný vztah, tak toho Bruna opřem o futra, když to má stejně za pár, a aspoň ho nájezdníci zbuší, než aby nám kradli zásoby... Takže já jsem rád, že zazněla. Ač dobrá hra, tak v té atmosféře prostě selhává (což je koneckonců taková definice polských her).

9.12.2018 11:41:37 | Upraveno autorem (porovnej)

speedy
Ale to nebylo o tom jestli tam tema citis to by mohl byt uplen samostatny top 5, ale jestli je "nalepene" ... ja taky nema pocit ze pri TwoM trpim ve velecne zone , ale mechaniky sedi ....whitechapel to same, zpracovani jednotlivych vrazd a mista kde k nim doslo, dopisy, ... vsechno sedi. Jasne ze pri tom nemam pocit ze tece krev v ulicich ale to tema je na mechaniky spracovane paradne.

Jsem si schvalne pustil ten dil dicetoweru a presne tam byli hry jako biblios, panovnik kde to muzes vymenit uplne za cokoliv.

9.12.2018 12:29:38 | Upraveno autorem (porovnej)

kritéria nalepenosti
V tom případě doporučuji začátek podcastu, kde každý inkvizitor říká, podle jakých kritérií svou pětku vybral. Pokud si dobře pamatuji, rozhodně ne všichni to téma uchopili tak, jak paladin píše.

9.12.2018 12:54:18

speedy
"tak toho Bruna opřem o futra, když to má stejně za pár"
tak toto je cisto len o pristupe ku hre, ako k tomu pristupujes. To sa dá potom naiplementovat na kazdu jednu hru kde je figuriek viac ako jedna :) Nám je cenna 10 clenna skupina rovnako vzacna ako jeden jediny clen. Hram za skupinu? Hram. Tak to beriem ako celok. To, ze si to niekdo rozkuskuje a vie interagovat a naviazat sa len na jednu figurku, nie je chyba hry :) .Naopak problémom by bolo, keby kazdy ovladal jednu postavu, mal daku viziu akcie a kazdy chcel robit nieco uplne ine a tazko by sa to dohadovalo :) . Ps. cim viac postav prezije, tym viac bodov ziskas, to je dalsia motivacia preco k TWOM nepristupovat tak ako ty pises. Nehovoriac o tom, ze cim viac postav zije, tym viac akcii mozes vykonovat. Ked, uz ani toto nehra rolu :) tak ta hra jednoducho nie je pre teba lebo princip je, nech prezije co najviac postav z povodnej skupiny, o tom ono totiz ta hra je..

9.12.2018 13:01:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Nesouhlasím
Takhle se prostě cítím jako bůh, debatující nad osudy smrtelníků, ne skupina přeživších ve válečné zóně. Kdyby měl každý trochu své agendy, nebo svobodnou vůli, vypadala by ta hra jinak (to už i DoW tohle nabízí). Minimálně by třeba člověk protestoval, kdyby se ho rozhodli obětovat pro dobro skupiny.

Ale to je jedno, nechci Inkvizici plevelit vlákno. Jen jsem se jich chtěl zastat, protože já to cítil stejně.

9.12.2018 13:24:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Trochu to otočím:
Pokud by hra byla vydána jako na PC, pouze pro jednoho hráče,byl by názor stejný?
Myslím ,že ne. A tak by se k ní mělo přistupovat.Sice to má být coop,ale v podstatě je to hra pro jednoho hráče.

9.12.2018 17:50:29

Wee free game
Jo zaznelo to hned v prvni minute a 2/3 se schodli na definici jak jsem ji popsal je Ivo si to vylozil po svem ale pritom jeho tipy byli nejmene mimo misu. No a pak si myslim ze 3 lide by se mohli sladit jeste prednahravanim co ze to tema vlastne znamena.

Ale aby to neznelo jako hate klukum fandim a rad je posloucham. Ale u tohoto dilu jsem byl trochu nasratej.

9.12.2018 20:56:06

Téma
Jak už jsem říkal, ten díl mně samotnému přišel slabší, ale jak tak sleduji tuhle diskuzi, tak na téma téma deskových her by se dala vést docela zajímavá debata. Třeba něco vymyslíme

-------------------------------
Deskoherní inkvizitor

Protijednorožcový aktivista

"Nevěřte koňům s rohy!"

10.12.2018 09:39:16

som

Celkové pojetí
já mám celkem štěstí, že to neberu až tak vážně, takže se královsky bavím, vy mudlové :-D

10.12.2018 11:12:33

som
Přesně, o tom Inkvizice je. Konečně někdo, kdo ty hry a názory na ně nebere tak vážně.

10.12.2018 11:25:44

Jak píše Speedy a Som
Neberte nás smrtelně vážně.
A pokud jde o třeba o ten WhiteChappel, což byla moje volba. Já tam opravdu ten tématický pocit nemám. Dost mi to splývá s těmi ostatními hrami se skrytým pohybem. Možná je to dáno i tím, že se až tak nechci vžívat zrovna do tohoto tématu :-) Ale stejně jako všechno ostatní je to jen můj osobní názor, akorát ho plácám veřejně.

P.S. Jak jsem nahlédl do diskuze TI4, zdejší diskuze je takový příjmený balzám na duši :-)

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

10.12.2018 12:41:26

som

TI4...
... to je ta hra, co má špatně přeložený i samotný název hry? :-D

10.12.2018 14:09:13

som a inkvizice

Naprostý souhlas s "som".
Jen doufám, že kluci z Inkvizice zůstanou nadále sví a duch tohoto "pořadu" se nezmění :-) .

10.12.2018 23:18:57

top 5

Pokud jde o tipy na TOP5, zaznamenal jsem, že minimálně část inkvizitorů má děti, takže bych docela rád slyšel jejich osobní TOP5 her, které hrávají s dětmi.

Případně i TOP5 single-player her.

18.12.2018 18:41:31

Nad dětskou top 5 se zamyslíme
Jinak pokud chceš vědět jaké hry mají rády děti, doporočuji Danových to 10 nejoblíbenějších her...
--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

19.12.2018 10:16:06

 
Jistě, takový Neanderthal je výborná hra pro děti, doporučuji všemi deseti.

***
Deskoherní inkvizitor

19.12.2018 11:13:01

Top 5 z Kletné
Nemusíte zoufat, že nevíte, kde se Kletné nachází. Tuhle informaci k životu nepotřebujete. Bez čeho se naopak neobejdete, jsou informace o tom, jaké hry tam hráli Dan, Ivo a Tomáš.

https://deskoherniinkvizice.podbean.com/e/top-5-z-kletne/

!UPOZORNĚNÍ! Někdy kolem 6-7 minuty se nám vloudil do nahrávky zvukový šotek. Omlouváme se, porucha není na vašem příjímači.


--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

20.12.2018 05:40:15

Speciál - Silvestr 2018
Dan, Ivo a Tomáš se ohlédnou za rokem 2018. Proberou překvapení i zklamání a pobaví se o hrách, které je bavily i naopak. K tomu vymlátí trochu prázdné slámy, pohádají se a Dan toho moc neřekne, prostě jako obvykle.

https://deskoherniinkvizice.podbean.com/e/special-silvestr-2018/

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

31.12.2018 05:58:00

Téma - Kostkové hry
S novým rokem vám Dan, Ivo a Tomáš představí nový formát, ve kterém si budou povídat o jednom typu her. A rovnou začali tím, čemu vlastně vůbec nerozumí – Kostkovými hrami.

https://deskoherniinkvizice.podbean.com/e/tema-kostkove-hry/
--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

17.1.2019 06:22:32

Vybíráme z Bazaru

Lumpark
Lumpark
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas