Descent z prostredi Star Wars

Ze by konecne neco "noveho" po vsech tech karetkach, RPG a miniaturach ve vesmiru...

http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite.asp?eidm=271

Mozna trosku zklamani, ze opet dalsi dungeon Crawl, ale ono se to asi nabizi. Co vy na to?
16.8.2014 08:37:27

Imperial Assault
Vypadá to pěkně. Kdybych si cca před měsícem nepořídil Descent, tak jsem nadšený a je jasné, čemu bych dal přednost. Ale takhle si to asi nechám ujít, stejnou hru v jiném kabátě si nemůžu dovolit (i když tam nějaké dílčí změny budou).
Takže mi nezbývá než doufat, že přijdou s něčím dalším ze světa SW, dosavadní hry mi moc nevyhovují.

16.8.2014 10:27:29

Miar
Mam to podobne. Zatim ty hry, se kterymi prisli nicim neprekvapily a cekal jsem, ze kdyz maji SW licenci, tak to bude neco lepsiho. Sice IA vypada super, ale je to jak pises asi dalsi Descent 2, coz mi prijde zase jen neco co uz tu bylo. Krom toho ta cena $100 je uz trosku moc.

Dokazal bych si predstavit neco jako BSG z tohoto prostredi. Ve SW ta politika a spiklenectvi bylo vcelku dost... No uvidime.

16.8.2014 11:05:58

Vojtech Musil
Něco jako BSG by určitě bylo zajímavé. Na druhou stranu by bylo fajn, kdyby konečně přišli v rámci SW s něčím originálním a ne s dalším klonem už existující hry. Třeba v rámci univerza Pána Prstenů nebo mýtu Cthulhu byli daleko inovativnější, je to trochu zklamání.

16.8.2014 11:22:17

Miar
Otazkou je, jestli to tema SW uz neni vycerpane. Tech her, filmu a vseho kolem je tolik a ted abys nezklamal fanoskouvskou zakladnu tim, ze prijdes s necim, co do toho univerza uplne nepatri a naopak nalakal lidi, kteri by radi konecne videli neco noveho. :-)

16.8.2014 11:27:27

Vojtech
To je pravda, asi to není zrovna jednoduché :) Uvidíme, s čím ještě přijdou. Očekávám, že z té značky budou chtít vytěžit co nejvíc, dokud to jde.

16.8.2014 11:32:43

Asi mi neco uniklo.
Odkud mate, ze to bude dungeon crawl ala sci-fi klon Descentu? Uz jsou nekde pravidla? Z videa jsem pochytil, ze budou dva mody. Jeden semicoop (tedy mozna Descent, ale cert vi) a druhy skirmish (Dust?). Navic karetni SW (v te dobe LotR LCG like) mely na GenConu rozporuplne az negativni ohlasy a dockaly se kompletniho prepracovani.

16.8.2014 12:56:52

Imperial Assault
Mě to přijde jako absolutní bomba. S Descentem to možná bude mít společné nějaké prvky ale nesrovnával bych. Navíc obě jsou o něčem jiném. no a cena..to už je na každém jestli je ochotný platit. já jo :)

16.8.2014 13:08:40

Podobnost s Descentem
http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=271&esem=1
Skládací mapky, kampaň, plnění cílů, stejný typ kostek, princip utrácení surge (nevím, jak se tomu říká v české verzi), utrácení bodů pohybu, jeden hráč hraje za impérium, ostatní hráči za povstalce atd.
Alespoň ten semicoop mód silně zavání Descentem. Určitě to bude skvělá hra, měl bych ji rád, ale raději investuju do něčeho ne tolik podobného. To je celé :)

16.8.2014 14:10:14

uvidime
me by se to libilo. Mam descenta a legend of drizzt. A i když jsou to oba dungeon crawl hry, tak jsou obe dost jiné...descent celkem na dlouho, kdezto Drizzt se da zahrat i za hodku, když to jde....
Descent 1. a 2. edice jsou taky dost odlišné...
Ja bych to neodsuzoval protože je t další dungeon crawl, naopak jsem zvedav jestli tam bude něco nového, napr jestli třeba AT-AT tank nebude muset ridit hrac - jakoze to bude jen vozidlo, který budete moct pouzit nebo tak. Tesim se a o koupi se zozhodnu teprve po precteni pravidel :)

16.8.2014 14:25:55

Star Wars...
Descent v kabátu Star Wars, tak na to jako fanoušek čekám jak na boží smilování. Vůbec mi nevadí že by to měl být okopírovaný engine z jiné hry, naopak jsem rád že to bude něco vyzkoušené co bude fungovat.

Mám i X-wing miniatures game, je to parádní hra. Vychazí z Wings of War, která mě ale tématem vůbec netáhne. Taktéž další "derivát" ve formě Attack wings mě tématicky nebere. Ačkoliv to jsou hry s velmi podobným mechanizmem, tak bych si je určitě nekoupil. Ale ve SW kabátu ano.

Nabídka "sloužit" v Impériu a rozdrtit rebelskou špínu a obnovit pořádek v Galaxii nebo naopak pomoci Rebelské alianci obnovit v Galaxii mír, se prostě neodmítá

Takže slovy klasika: "Shut up and take my money" :D.

16.8.2014 20:04:21

Star Wars ano, Wings of War ne?
Je zajimave cist vase reakce. Me treba Wings of War neprislo nicim zajimave a je mi fuk, jestli to predelaji do jineho tematu, neni to duvod, proc si to poridit. Stejne tak s Dungeon Crawlem apod. Ale je zajimave, ze to ocividne funguje. Ackoli tu hra na trhu je (jen v jinem kabatku), tak si ji lidi stejne nekoupi kvuli prostredi, atmosfere apod.
Me to nenalaka ani tim, kdyby to bylo na styl 1v1/skirmish. Mel jsem moznost hrat Star Wars miniatury a byly super, takze toto mi neprinese nic noveho.

Jsem ale hodne zvedavy, co tam bude navic oproti Descentu a jinym hram, kvuli cemu bych si to mel koupit. Graficke zpracovani neresim, to vypada velmi pekne. Uz aby vysly nejake dalsi informace. :-)

EDIT:
Tak pokud to nekoho zajima, video ze hry z GenConu

https://www.youtube.com/watch?v=A0lhU0GYOKk&feature=youtu.be

16.8.2014 20:33:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vinohrad + kovové mince
Vinohrad + kovové mince
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas