Descent (2. vydanie) vs. Mansion of Madness

Ahojte,
Neviem sa rozhodnut medzi nimi. V principe sa mi obe hry zdaju byt rovnake. Alebo sa mylim? Mam doma Arkham a preto ma zo zaciatku lakal MoM. Hral som vsak aj Dorn, ktory ma zasa blizsie k Descentu. Ide ozaj iba o inu "temu" alebo su medzi hrami aj zasadnejsie rozdiely? Poprosim fundovanych o odpoved. :-)
Vdaka
13.10.2014 22:04:23

Diametralni rozdil
Da se tam najit urcita podoba, ale podle me se jedna o naprosto odlisne hry. Jak stylem, tak atmosferou krome toho v kazde hre jde v podstate o neco uplne jineho.

MoM bych urcil jako jakousi "investigativni" zalezitost. Takova pekna detektivka pro me s nadechem 60. let v USA. Tak to na me pusobi.

Kdezto v Descentu se plazis nejakou jeskyni (ackoli ve dvojce to neni vzdy jen jeskyne) a zabijis nestvury. Nic nevysetrujes, nezkoumas, nesnazis se dovtipit, o co by mohlo jit a jak zareagovat.

13.10.2014 22:52:58

rozdiel
descent ma od začiatku jasny ciel a podmienky vyhry ako pre jednu stranu tak aj pre druhu, dalej v descente maš možnosť hrať kampan čo hru posuva inde ako mansion, tvoj charakter silnie, nové ability, nové zbrane, atd..skoro ako klasicke rpg...

mom je o vyšetrovaní, nie je jasny ciel vyhry na začiatku a postupne sa odkrýva odhalenými stopami a vyšetrenými udalosťami, pripadne najdenými predmetmi...

atmosfera je uplne iná, sú to dve uplne iné hry aj ked by sa mohlo zdať že sú podobné...
mne osobne sa pačia obe a rad si ich zahram

13.10.2014 23:51:28

dakujem
Kedze v mojom okoli su viacmenej prilezitostny hraci a skor v style "hadz, nech to odsypa...", tak si asi zaobstaram Descent. Pride mi pristupnejsi. Atmosferu pre MoM by sme asi nevedeli vybudovat.

15.10.2014 17:11:09

ak mozem
Este mam otazky... Je v zakladnej hre pocet kociek dostacujuci, alebo sa ozaj oplati dokupit? A pri hre dvoch hracov, hrac za hrdinov - kolko je minimalny pocet hrdinov? Da sa zmysluplne hrat aj s jednym?
Mohol by som tiez poprosit o zaslanie fotky chybnych kariet? Uplne staci mobilova, len nech je citatelna :). Chcel by som si ju porovnat s erratou, kt. som tu nasiel. (iggylk@gmail.com)
Dakujem

25.10.2014 12:51:51

Vybíráme z Bazaru

Starcadia Quest - KS verze (Core Box + SG Box)
Starcadia Quest - KS verze (Core Box + SG Box)
Akt. cena: 1990 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas