ruy
ruy - avatar

deckbuiding

Prosim nejake tipy na lokalizovany cz (sk pochybujem ze existuje) scifi deckbuilding s aspon nejakou interakciou..


p.s: inak uvazujem nad prekladom a pri tej prilezitosti aj redesignom CoreWorlds
Vopred vdaka za napady
24.3.2014 18:23:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Asi potrebuju ujasnit, co myslis tim deckbuildingem.
RftG jsou pro mne vsechno jen ne deckbuilding.

24.3.2014 19:12:33

ruy

rndm
rftg som uviedol len pre pripad ze by bol doporuceny :)
(myslim ze na trolkach som cital debatu kde bola o rftg ako dckbuildinu polemika, ale to je jedno)
inak otazka zostava otazkou
mas nejaky tip?

24.3.2014 19:28:37

PJ

ruy
Máš-li na mysli oficiální lokalizaci, tak nic takového neexistuje. S přimhouřením oka mě napadá City of Iron, ale není to čisté SF, nýbrž steampunk a deckbuliding je tam pouze jako jeden z vícero herních mechanismů (a navíc není lokalizovaný, což moc nevadí, je tam minimum textu na komponentách).

Čistě SF a čistě karetní deckbulding (vypouštím CCG/LCG) bez ohladu na lokalizaci neznám a mám ošklivé podezření, že ani žádný neexistuje.

Jinak rndm měl pravdu, RftG není deckbuilding (a ani nevidím prostor k žádné diskuzi, co má s deckbuildingem společného), takže zmiňovat ho je mimo a skutečně to vzbuzuje otázku, co přesně myslíš pojmem deckbuilding.

24.3.2014 19:58:35 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy
Leží mi už nějakou dobu v šuplíku český překlad Eminent Domain, jen se nemůžu dokopat k tomu, abych ho nasázel (zdrojové anglické pdf není rozložitelné, německé, které jsem sehnal, má zas trošku pozměněný layout). Akorát pořád by bylo ještě potřeba lokalizovat karty - je tam šest základních akcí, na které by stačil tahák, ale pak techy a těch je víc.
Ale jinak hra pěkná, tak koukni, kdyžtak bych se tomu pověnoval, jakmile dokončím momentálně rozdělaný překlad.

24.3.2014 20:03:28

ruy

PJ
No co uz obaval som sa ze sa moja obava potvrdi =) ..

24.3.2014 20:04:14

ruy

Kew
Vdaka za tip..
Vyzera to na "must have" kartovicku..

Pisem Ti ss..

24.3.2014 20:19:55

deckbuilding
jako scifi bych doporučil stařičký doomtrooper, kde si muzes pravidla upravit podle sebe :-) a karty vytiskneš :-)

24.3.2014 20:37:43

ruy
Uplnej fanda deckbuildingu nejsem, co vim, lokalizovaneho nic takoveho urco neni, ale v Aj se par kousku najde:
Eminent Domain
Core Worlds
Resident Evil Deck Building Game (ten si celkem dost lidi dost oblibilo, nekolik variant hrani)
Star Trek Deck Building Game (Dost podobny Thunderstone, cili aspon nejaka interakce)
Warmachine: High Command (udajne dost "ploche", nevyrazne...)

Pokud je tvoje vnimani sc-fi sirsi pak jeste Thunderstone Advance: Numenera

25.3.2014 09:58:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

X-files CCG - RARITA
X-files CCG - RARITA
Akt. cena: 1999 Kč
Končí za: 8 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas