Co koupit?

Zdravím ve spolek :)
Asi před dvěma měsíci jsem začal hrát s kamarády některé ze starších vydání Talismanu a začalo mě to velmi bavit. Rád bych si k Vánocům nadělil nějakou podobnou deskovou hru (fantasy, pro více hráčů, RPG, deskovka), bohužel se ve změti her vůbec nevyznám a tak ani po několikahodinovém hledání z toho nejsem zrovna moudrý. Chtěl jsem se tedy zeptat co byste mi doporučili za hru dle charakteristik výše popsaných. Předem díky za rady :)
PS: do hry, případně i s nějakým rozšířením, bych byl ochoten vrazit max něco okolo 1100kč
29.11.2014 17:25:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Proroctvi
Koukni na Proroctvi, jehoz predlohou byl prave Talisman...

29.11.2014 19:00:11

pokud byste chtěli něco složitějšího a delšího
tak asi Mage Knight.
Z jednodušších pak není špatný Runebound, i když je to takový dicefest (spousta kostek).
Pak mě napadl World of Warcraft, ale ten jsem nehrál a ani nevím, jak je momentálně k sehnání - zase výhoda je, že kromě klasických deskovkových shopů na něj občas narazíš i v obchodech typu Pompo/Sparkys apod.

Mimochodem hezké fantasy jsou i RuneWars, ale ty nemají RPG prvky.

29.11.2014 19:12:08

. .. .
kup dorn. summonery pro dva, dva sunmonery pro tri ctyri. nebo hrajte dracak./draci doupe/,......

29.11.2014 19:17:22

ad mage knight.....
v tomhle pripade zapomen na ,epiku, talismana. Myslim si, ze tato hra neni to, co hledas... muj nazor....

29.11.2014 19:20:32

descent
by mohl být dobrou alternativou a navíc je česky.
nebo na jaře zaklínače, česky.
Proroctví mě dost zklamalo, oproti talismanu jsem se vůbec nebavil. Asi nejsem ten správnej člověk na tule hru.

30.11.2014 18:03:16

Myth
Hodne epicka zalezitost je Myth. Takovy deskovkovy dracak. Konecne nekdo prisel s napadem, kdy si hru ridis v podstate sam, kam pujdes, co tam budes delat, kolik tam bude monster apod. Jen ta cena je trochu vyssi a nevim, jak s dostupnosti. Par obchodu to uz melo. Nicmene pokud jste lidi s fantazii, tak podle me dobra volba. :-)

Skladem to vypada tu:
http://www.planetaher.cz/detail/deskove-hry/myth/

My kupovali ve Fantasy Obchodu, ale tam to ted nemaji.

30.11.2014 21:05:16 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Na začátek je určitě dobrý Andor.... vážně doporučuji, je to hodně zábavné a dobrodružné, bohužel jen pro 4 hráče... jinak Runebound taky není špatná volba

30.11.2014 21:26:00 | Upraveno autorem (porovnej)

descent
Ahoj, pred nekolika lety jsem byl ve stejny pozici jako ty. Tzn. kamarad mi ukazal talisman a ja jsem tak objevil kouzlo deskovych her. Jak uz psal Jarmuk, myslim, ze tvym pozadavkum by nejlepe vyhovoval descent. Mage Knight nedoporucuji jako jako druhy krok k deskovym hram. Je pomerne dost slozity a hodne specificky. Proroctvi by byl zase krok zpet. Od talismanu se prilis nelisi a bylo by to pro vas spis preslapovani na miste.

30.11.2014 21:47:09

asda
Díky za rady :)

1.12.2014 18:16:47

Arkham Horror
Zkus se také podívat na Arkham Horror, je to RPG, česky a fantasy také (i když ná zrovna klasické).

1.12.2014 22:10:24

asda
zakoupil jsem proroctví s rozšířeními a dám si ho pod stromeček, tak uvidíme jak mě bude bavit :)
díky za všecky rady, určo jich využiju v budoucnu :)

10.12.2014 19:54:14

Vybíráme z Bazaru

Monumenty věků
Monumenty věků
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas