Cestoví hra

Zdar. Sháním skladnou cestovní hru s úplnou hratelností od 2-4 hráčů a herní dobou na hru tak 30-45 minut. Vím, že podobná témata tady už byly, nicméně mě jde skutečně o něco menšího. Tím chci třeba vyloučit hru Insula, která má svou cestovní variantu ale když se rozloží je to brutus. Osobně jsem si teď nejvíce zamiloval Hive ve verzi mini, ale ta je jenom pro dva. Máme v plánu někam vyjet do hor na delší dobu a tak bych potřeboval něco podobného ražení pro větší počet hráčů. Předpokládám, že pro svou velikost půjde spíše o abstraktní záležitost. To mi nevadí, ale byl bych rád, aby to nebylo úplně stupidní a aby hráč měl jisté herní možnosti. Druhý požadavek je skutečně skladnost a velikost v rozloženém stavu na stole. Táhnout v batohu něco obřího se mi rozhodně nechce. Tak abych to shrnul, malá hra pro 2-4 hráče, která neomrzí po 20ti zahráních, rychlá příprava, s komponenty které nejsou náchylné na poškození a která není úplně jednoduchá. Jo a ještě jedna věc sic nepředpokládám, že by to byl problém u takové hry, nehledám nic kooperativního.
27.4.2014 15:41:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Love letter

27.4.2014 15:48:30

aradraug
Love Letter je fajn a vlastním ho, je to dobrá hra, ale na poli filleru. Jasně sem tam si ji zahraji rád, ale po dvaceti hrách v řadě rozhodně přestává bavit, časem si totiž člověk uvědomí, že těch možností není zase tolik. Naposledy jsme si to už například rozšířili o home rule, že vyložené postavy se jenom ukážou ale jinak po zbytek hry zůstávají všem zakryté.

27.4.2014 15:52:04

frutti di mare?
karetka, která se mě osobně líbí.

27.4.2014 16:28:03

Hej to je moje ryba
Malá krabička, svižná hra, za fantastickou cenu dobrej materiál včetně figurek (mám verzi od FFG).

27.4.2014 16:52:40

...
Mamma mia je super, švábí salát a dobble, jsou také dobré, ale nejsou přemýšlecí, no:-D jinak třeba i 6 bere je dobré na cesty...

27.4.2014 20:42:01

PJ

Byly nebylo, Černé historky
Možná je to kapku mimo, ale skladnost je ultimátní, ČH se navíc klidně dá hrát i v autě s řidičem, což je přinejmenším za mě super. Faktem je, že se to spíš blíží slovnímu fotbalu nebo vyprávění než hře...

28.4.2014 10:11:42

Roll Through the Ages
Ak sa nemýlim, tak táto hra by mala vyhovovať všetkým Tvojim požiadavkám.

28.4.2014 10:25:38

Diky
borci kouknu na to, zatim me zaujal ten Roll Through the Ages nejvice, a potom 6 bere to je skutecne klasika.

28.4.2014 21:13:44

...
Mrkni se ještě na Meuterer. Velmi skladné, ale 3 - 4 hráči , ne tedy pro dva. Je to jen balíček karet, co dáš do kapsy. Na stole kolo z rozložených karet, nic enormního ...

28.4.2014 21:37:41 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Jak tě tak znám, tak tobě by se mohla líbit Pax Porfiriana.
Plusy:
2-5 hráčů (teoreticky i 6 a solitér, ale hrál jsem jenom 3-5), velká variabilita, zajímavé a chytré mechanizmy, silně konfliktní, ale vždy když někoho pojedeš tak mu tím zároveň i pomůžeš takže ne vyloženě nasírací, malá krabička (přes 200 karet, pár kostiček a disků).
Možné mínusy:
Nevím nakolik je přijatelné téma mexických převratů.
Při jistých konstelacích se občas stane, že je potřeba na tom stole trochu víc místa (řekněme max. 10 karet na hráče plus dalších 10-15 nabídka), jsou to karty takže při větru samozřejmě problém.
Je to asi trochu na hraně s tím časem, těch 45 minut je spíš spodní hranice (konec není pevně daný, můžou být i výrazně kratší hry, ale pokud to párkrát zahrajete a nemáte nějakého paralytika, tak by i dlouhé hry v těch 4 neměly moc přesáhnout hodinu).
Většina lidí zpočátku bojuje s grafikou karet, ale když si na ni zvykneš tak se ti možná i zalíbí (a je to vyvážené množstvím zajímavých informací), a při první hře trochu i s těmi mechanizmy, které nejsou úplně typické.

29.4.2014 00:17:29

...
a co minutová říše?

3.5.2014 16:25:29

Pax Porfiriana, Minutova rise
Tak grafika tech karet je opravdu hrozna ale kouknu na to. nad minutovou risi jsem uz vicemene uvazoval a jako mala deskova hra to neni spatne.

6.5.2014 18:54:12

Minutová říše
Hra je to vážně zajímavá a je tam docela dost možností k vítězství... na stole nezabere skoro žádné místo, ale třeba na malém stolku v autobuse by to asi hrát nešlo (hlavně by se ti ztratily vojáčci :-D) jediné čeho se u této hry bojím je její variabilita. Přeci jen v pěti jsme to zahráli dvakrát za sebou a už se nám nechtělo. Osobně mi tam chybí větší hloubka a to nejen tématu, ale i možností co máš... ale za tu cenu to je dost dobrá hra, mnohdy lepší než některé trojnásobně dražší hry.

6.5.2014 19:25:33

matewr84
Mno ja spise uvazoval nad Legends, jeden fakt je ze ne moc jako o cestovni hre.

6.5.2014 23:19:37

Ty krávo!, Bang! The dice game, Samurajský meč
Ty krávo! - osobně mám raději sofistikovanější hry, ale tohle je fakt sranda.
Bang! The Dice Game - zatím nemám, takže nemůžu hodnotit, ale jak jsem koukal na tvou sbírku Bangů tak by tě to mohlo zaujmout. Bohužel zatím vychází pouze anglicky.
Samurajský meč - taky zatím nemám, ale stejně jako předchozí je postavená na herním mechanismu Bangu.

9.5.2014 09:11:35

Vybíráme z Bazaru

Rialto (CZ)
Rialto (CZ)
Akt. cena: 85 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas