Čarodějky nebo Ankh-morpork?

AHoj, potřebuji radu. Co byste mi doporučili? Čarodějky nebo Ankh-morpork? Příběhově mám radši čarodějky, ale slyšela jsem jak negativní tak pozitivní reakce na hru, to samé na Ankh-morpork. Hrál někdo oboje pro srovnání? Díky:)
27.10.2014 14:07:00

Těžko říct...
Ahoj, já jsem hrál několik her obojího a záleží hlavně na tom, co od toho očekáváš.

Čarodějky - jednoduchá, rodinná hra, vlastně žádné škodění a vcelku pohodová hra. Bohužel nemá nějakou hloubku (po stránce strategie). Jednoduše chodíš místo od místa a házíš dvěma kostkami. Po určité době to začne být malinko monotónní.

Ankh-Morpork - svinící hra, spíše pro pokročilejší hráče (i když není taky nijak náročná). Jako malou nevýhodu bych asi viděl to, že skutečně zábavná se stává až po druhém zahrání (spousta karet dělá spoustu věcí, ale po druhé hře je to skvělé). Tato hra je konfliktní - okrádáš spoluhráče, hraješ na ně nepříjemné karty a snažíš se jim zabránit v plnění jejich úkolu...

Ještě jedno srovnání - materiální - za podobnou cenu dostaneš v Anhk-Morporku daleko více materiálu. U Čarodějek mě trochu zklamalo množství vzduchu, které jsem si koupil :)

Ty hry jsou docela odlišné a v mé herní skupině se ujal Anhk Morpork daleko více. Mí spoluhráči rádi škodí a ta hra je přeci jen komplexnější - musíš si ostatní ohlídat...

Ale, jak jsem psal na začátku, záleží jen na tom, co od hry očekáváš...

27.10.2014 18:34:51

Pajdule
No, Mstrauss má úplně pravdu, jde primárně o to, s kým to budeš hrát. Ankh-Morpork je hodně zábavnej pro skupiny, kde si hráči rádi škodí. Čarodějky jsou příjemné, přátelské, ale pro někoho moc jednoduché. Osobně mám taky raději Ankh, klidně jako vydavatel přiznám, že Čarodějky mě tolik neberou a udělali jsme je hlavně proto, že po nich byla velká poptávka přímo od hráčů...

27.10.2014 23:34:03

Díky
Díky za názory. mám radši hry do hlobky, ikdyž mi občas chvíli trvá než je pochopím. Zas něco úplně jednoduchého mě nebaví. A jakmile se může někde někomu škodit, tak to má u mě plus:D

28.10.2014 12:32:06

každá je iná
Možno aj neskoro a možno aj nič nové nenapíšem, ale je to presne tak ako tvrdia ostatní. Čarodejky sú príjemná pohodová oddychovka ktorá mi zo všetkého najviac pripomína Arkham Horror systémom hry. V hodne osekanej forme, ale tak že pri hraní sa človek nemusí stresovať či zomrie alebo nebodaj svet bude zničený, ale behá si po krajine a hádže kockami. Aj keď aj toto sa hrá (aj) proti sebe, skôr je to relax ako nejaké útrpné rozmýšľanie a plánovanie. Ankh Morpork je kompetitívny masaker kde si hráči snažia splniť svoj cieľ a zároveň škodiť súperom, ako napríklad v Carcassonne. Takže každá hra sa hrá úplne inak. Mne sa páčia obe a s kúpou som rozhodne spokojný.

16.12.2014 14:22:29

Vybíráme z Bazaru

Catan Junior od Albi
Catan Junior od Albi
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas