Blbuvzdorné chytlavé deskovky

Zdravím všechny nadšece, chtěla bych poprosit o doporučení, jaké vybrat hry do našeho odpočinkového podniku kavárno-čajovny. Chtěli bychom našim hostům nabídnout možnost odreagovat se třeba i zábacou ve formě hraní her u kávy nebo čaje. Napadá mě snad jen Ubongo nebo Carcassonne. Chtělo by to něco jednoduchého, co pochopí během chvilky buď sami z návodu nebo dle instrukcí obsluhy.. možná by nebylo od věci i něco jako člobrdo apod... díky za všechny postřehy...
30.12.2014 16:13:05

zkuste
něco od gigamicu, pylos, quoridor, quixo, quarto a tak
Nebo solunu, kulami, linju a tak osd steffen spiele
milostný dopis, tantrix, dobble, duch...
timeline, cardline, poslední slovo, nebo klasiku jako tangram, soma a pod pro jednoho. Né vždy je člověk s někým v čajovně ne?

30.12.2014 17:57:48

čajka
Z toho mála co znám bych si dovedl představit v čajce toto

tsuro (základní verze, je pro 2 až 8 hráčů) - taková až zenovka, ale když si upravíte pravidla je i dost na uvažování
minutová říše (2-5)
dixit (3-6)
oware (2)

30.12.2014 18:01:14

mňa napadá
Hanabi
Timeline: Pestrá historie
Cardline: Svět zvířat
Milostný dopis
Černé historky
Dobble
Dixit

30.12.2014 20:42:46

jednoduché hry
Continuo
Příběhy z kostek
Jungle speed
Chňapni pejska
Duch
V kostce...
Vědomostní hry..Česko, iKnow ...

30.12.2014 20:50:54

...
rozhodně:
Coloretto
Mamma mia
Tokaido
Malý princ
Coup
6 bere
Bang!
Střelené kachny
pak:
Timeline
Dobble
Milostný dopis
Minutová říše
Dixit
Hanabi
Zombie dice

Možná:
Citadela
Švábí salát
Munchkin
Koncept

30.12.2014 22:32:18

...
Podle me je do cajky supr Tokaido, Minutova rise, Hive a pak klasika Sachy a vrchcaby v nejakym peknym drevenym provedeni...

31.12.2014 07:00:21

...
Podle mě všechny postřehovky a k nim i Ubongo jsou do čajovny trochu kontraproduktivní. Zaprvé si jdu do čajovny odpočinout, zadruhé tam nechci v návalu euforie nic rozlít (natož rozbít).
Určitě jsem za něco dřevěného od Gigamicu, Abalone, Hive, Hanabi a Tokaido, jak již bylo zmíněno. Mohlo by zaujmout Wasabi! a The Duke, i rychlovka jako Dungeon Roll by mohla přijít vhod.

31.12.2014 09:53:36

...
Podle mě všechny postřehovky a k nim i Ubongo jsou do čajovny trochu kontraproduktivní. Zaprvé si jdu do čajovny odpočinout, zadruhé tam nechci v návalu euforie nic rozlít (natož rozbít).
Určitě jsem za něco dřevěného od Gigamicu, Abalone, Hive, Hanabi a Tokaido, jak již bylo zmíněno. Mohlo by zaujmout Wasabi! a The Duke, i rychlovka jako Dungeon Roll by mohla přijít vhod.

31.12.2014 09:53:41

...
ještě mě napadlo: S.O.S Titanic, to je hra která se přesně hodí do čajovny a navíc se dá hrát i solo (je to vlastně předělávka starého solitéru, který máme všichni na počítačích, ale je mnohem lepší a má to dobré téma)

31.12.2014 10:45:46

pozor
Velký pozor na hry, u kterých se hráči musí soustředit nebo vedou k paralýze. Mně se totiž kvůli tomu často přelouhuje čaj a to by správný čajovník asi neměl chtít, aby se stávalo :)

31.12.2014 15:52:43

Krosmaster Arena
da se tam pocitat taky Krosmaster Arena?

31.12.2014 16:33:20

havelock
No jo, ale čaj ti louží čajovník a ten co si zaléváš sám mu je vlastně ukradenej. Já osobně nemám rád ten nový trend, kdy si zalejvací čaj nenechávám u sebe v hrnku. Pak je většinou dost hnusnej.
Jsem ze starý školy, čaj ode mě skoro nikdo nechce tak jak si ho dělám pro sebe. Je na všecky moc silnej.
Ale abych nebyl mimo téma, nezazněl tu ještě darjiling a yunan. Když je to do čajovny.

31.12.2014 17:42:14

Hry
Já bych teda nedoporučovalá žádné postřehovky typu Jungle speed, Dixit jinx, Duch, Cink a podobně... zaprvé si lidi na sebe akorát něco převrhnou a zadruhé budou dělat hluk a rušit ostatní... myslim že nejlepší hra do čajovny je Dixit, je to klidný, kreativní a fajn :) pak bych doporučovala takový ty logické nebo strategické jako Yinsh, Ubongo, Metro, Abalone, Go, Halali, Hanabi, Timeline nebo třeba teď novější Enigmu (ale tam bych se třeba bála že postrácí součásti).. nedávno jsem dokonce v kavárně hrála padající opice :D taky je třeba myslet na to, že se to dá lehce postrácet, tak něco kde nebude vadit když něco zmizí :)

1.1.2015 14:11:56 | Upraveno autorem (porovnej)

...
já bych teda vybírala spíše karetky, zaberou málo místa na stole. Pak by nebylo kam dát čajík...

Port royal
Bobří banda
Citedela
Dobble
Milostný dopis
Ubongo, Labyrinth - není to karetka, přitom zabere málo místa

2.1.2015 13:18:33

Pravidlový minimalismus

Mascarade
Hey Thats my Fish
5 okurek
Nox
Pentago
Blokus
Sequence
Vyprávěcí kostky

alternativa k Gigamicům - série her od Steffen Spiele
- Six, Kulami, Linja, Karo, Tajga

a taky třeba dobrá sada na Domino
/u nás se považuje za dětskou hru, ale existuje spousty pravidel kde se s Dominem dají hrát velmi sofistikované hry
např. texaská 42, Latinský Domino, Five-up, Květina a škorpión ...)

a možná taky pár hezkých železných hlavolamů dokáže taky docela zabavit :)

2.1.2015 16:04:49

na silvestra
na silvestra jsem prinesl mezi nehrace Coup a Bobří banda, úspěch velikej, byli zvyklí na Milostný dopis, Kozí války a Dobble, těma dvěma karetkama jsem jim rozšířil obzor, je to fakt jednoduchy, tupoidní a zábavný

8.1.2015 09:39:13

zapomněl
jsem ještě na TIK TAK BUM, ale při týhle hře jsou hráči občas hluční, takže do čajovny asi ne?

8.1.2015 09:41:46

díky všem
tak nějak jsem díky shonu okolo všeho zapomněla na nějakou mou otázku zde na Vás. mockrát děkuju za tipy.. Postupně se pokusím tím prolouskat.. Jak vidno, tak jsem úplně mimo obraz a můj přehled, který zaregistroval carcassone a jeho pár rozšíření v čele s Ubongem a Agricolou ostudně zaostává. :)
K tomu Dixitu, koukala jsem na něj už několikrát, když jsem chtěla hru pro nás s manžou domů do naší "sbírky", ale trochu mě zrazuje ten popis. Pochopila jsem to tak, že se musí vyprávět nějaký příběh, což u manžova případu moc nejde - moc toho nenamluví, tak jsem to vždy zavrhla.. o čem to vlastně teda je? Hrála to tu partička malaďochů, když si to přinesli s sebou, ale nepřišlo mi, že by u toho vykládali nějaký romány, tak mě to začalo zase zajímat. :)

10.1.2015 20:11:42

dixit
Jde o to popsat kartu - obrázek, tak aby ho poznal pokud možno jen jeden z protihráčů, rozhodně ne všichni. To samozřejmě znamená, že není příliš žádoucí o kartě vyprávět hodinový příběh.

Co jsem hrál dixit já, tak 90 % nápověd bylo do jedné věty, tak polovina z nich pak jednoslovných.

10.1.2015 20:43:06

RE: dixit
To vypadá, že by to mohl manža zvldánout bez újmy na duševním zdraví :)

10.1.2015 21:36:13

dixit
Tak to bezpochyby :D

10.1.2015 23:32:45

dixit
Je to zcela fenomenalni hra v mnoha ohledech, jen pozor, vyzaduje aspon 4 hrace. Ve dvou se to neda hrat.

10.1.2015 23:34:49

RE: dixit
jasny, tomu rozumim.. spis jsem myslela, kdyz bychom chteli hrat neco ve vice lidech a ne zrovna hru typu aktivity

11.1.2015 13:36:36

dixit
Na to je dixit idealni.

11.1.2015 14:13:34

Vybíráme z Bazaru

Hrdinové bez záruky
Hrdinové bez záruky
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 9 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas