Betrayal at house on the hill x zima mrtvých

Ahoj,
potřeboval bych poradit. Nemůžeme se rozhodnout mezi těmito hrami. Jsme skupina lidí, která hrála většinou Carcassone nebo Osadníky a nedávno jsme začali s Munchkinem. Zaujali nás tyhle dvě hry, ale nemůžeme se rozhodnout se kterou začít. Vím, že jsou to celkem odlišné hry, ale která vám přijde vhodnější pro nováčky?

Díky
24.1.2016 09:08:22

To teda nevím...
Obě hry jsou dost těžké ve smyslu "těžké hrát je tak, aby si je člověk pořádně užil".

Betrayal je hodně o rolích a tvorbě příběhu, hráči si musí tak trochu sami udělat příběh, který jim tam vzniká. A to obvykle nejlépe umí zkušení RPGčkáři, ale jestli jste extrovertní skupina, tak to může fungovat

Dead of Winter je zase strategicky trošku náročnější na pravidla, hra se zrádcem je hodně těžká pro toho zrádce, aby to dokázal uhrát. Pokud to nebude hrát dobře, tak ho snadno odhalíte a kouzlo hry je v tahu... Jako čistá kooperačka to zas taková bžunda podle všeho není. Obecně je ale Dead of Winter považováno za lépe vymyšlenou hru než Betrayal...

24.1.2016 09:49:15

Eleps
Obě hry jsem hrál jednou. Betrayal asi před pěti lety a zimu mrtvých nedavno. Co se týče betrayal, tak ten mě moc nechytl. Je vidět že už to je starší hra. Takový oldschool. Pokud bys chtěl hru typu procházeni se po strašidelném domě, zabíjení nestvůr a řešení jednoduchých puzzlů, tak určitě doporučuji mansions of maddnes. Tato hra má podle mě výtečnou atmosféru a podle mě vychytanější mechaniky a pravidla.

Pokud chceš napínavou kooperačku se zrádcem rovněž s výbornou atmosférou, tak máš několik možností. Battlestar galactica, pokud máte rádi scifi a seriál BSG. Podle mě skvělá hra. Shadow over Camelot, pokud máte raději středověk (nehrál jsem, ale všeobecně je to uznávaná hra) a nebo zimu mrtvých pokud máte raději survival apokalyptické téma se zombíkama.

Zima mrtvých má výhodu že je česky a zatím se nemusíš trápit s koupí žádńho rozšíření. A kromě toho to je dobrá hra.

Všechno to jsou kvalitní ověřené hry, takže spíše záleží na tématu.

24.1.2016 10:58:57

Zima mrtvých
Hrál jsem obě a Zima mrtvých mi přijde prostě lepší. Nebudu vysvětlovat proč. Jsou to odlišné hry, takže porovnání by nemělo úplně smysl.

24.1.2016 19:16:02

Díky
Díky všem,
nakonec jsme se rozhodli pro Zimu a musím uznat, že nás opravdu dost baví a všichni jsme se do ní dokázali vžít. Takže ještě jednou moc děkuju

29.1.2016 23:27:19

Vybíráme z Bazaru

The Coldest Night
The Coldest Night
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas