D+L

Arkham horror - něco podobného

Ahojky všem :-)
Protože jsme s manželem v hraní deskovek úplní nováčci, ráda bych si nechala poradit od odborníků :-).

Jako první hru jsme si koupili Arkham horror a jsme z ní naprosto nadšení, přestože jsme se pár her prokousávali pravidly, tak nás to neodradilo.

Rádi bychom si pořídili nějakou další hru, která bude také vhodná pro dva, také kooper, kdy budeme spolu hrát proti hře a může být fakt na dlouho :-).
Klidně úplně jiné prostředí, aby byla změna, ale něco na ten způsob, kdy společně budeme plnit sousty úkolů.

Poradíte prosím?
1.1.2017 14:34:13

Pandemic legacy
Nejsem odbornik na kooperacky (pritelkyne je moc nemusi, takze je hrajeme vyjimecne), ale za ten zazitek rozhodne stoji pandemic legacy. Jinak vseobecne je uznavany robinson crusoe a time stories.

1.1.2017 15:10:56

D+L
Nepíšeš, jestli je pro vás důležitá čeština. Pro mě ano, takže uvedu pouze hry přeložené do češtiny:

Robinson Crusoe - kratší než Arkham, méně náhody, ale pořád hodně příběhová, spousta karet, 7 scénářů

Pán prstenů: karetní hra - sice karetní, ale pro 2 super, v základní krabici jsou 3 scénáře, ale je k tomu už dost rozšíření a brzo mají vyjít další, hra je příběhová, pravidla přejdou rychle do krve, jen je potřeba si na každý scénář poskládat nový balík karet

Eldritch horror - téma i principy jsou hodně podobné Arkham horroru, ale pokud vás Arkham hodně baví, možná se vyplatí mít obě

Zombicide černý mor - měla by vyjít na jaře. Jak se hraje ve dvou nevím, zatím po ní pokukuji, tak by mohla být zajímavý typ i pro vás

1.1.2017 15:12:46

D+L

Čeština je určitě důležitá, děkuji! :-)

1.1.2017 15:53:54 | Upraveno autorem (porovnej)

S cistym svedomim
muzu doporucit Temne znameni :)

4.1.2017 21:51:43

TZ jako alternativu k AH?
Za mě určitě ne... TZ je dobrá hra, ale určitě bych ji nedoporučoval v této situaci...

Vychází mi z toho ten Pandemic Legacy...

4.1.2017 22:31:37

Fantasy
Ze světa fantasy by to mohl být Warhammer Quest: karetní hra a s aplikací i Descent.
Jinak plně souhlasím s Robinsonem - výborný!

4.1.2017 23:02:46

.
Ghost Stories.

4.1.2017 23:22:52

Legendary encounters: alien
Nehral jsem to, ale koukal jsem na nekolik videi a hned jsem si to pridal do seznamu veci, ktere mi stoji za pozornost. Pravda moc ukolu tam plnit asi nebudete, hlavne se budete snazit prezit, ale atmosku to mit myslim bude :) Bohuzel co mi prijde brutalni je cena (ze by kvuli licenci?).

Edit: ted jsem si vsiml, ze cestina je dulezita, takze to asi pada.

4.1.2017 23:37:36 | Upraveno autorem (porovnej)

za mě
Temné znameni, ale s rozsirenim brany arkhamu, Ghost stories, Robinson, Kniha straslivych car, Pandemic.

5.1.2017 08:05:59

za mě
Warhammer Quest: Dobrodružná hra - u nás výborná kooperativní hra.

Zombicide: Black Plague - další výborná kooperativní hra. Momentálně EN verze. Minimum textu, anglicky také neumíme a nevadí nám to.

Záchranáři (Flash Point: Fire Rescue) - jedině EN verze, ale hra je jazykově nezávislá. Pravidla zde ke stažení.

Robinson Crusoe: Dobrodružství na prokletém ostrově - jedině bazar
Mage Knight - jedině bazar
Yggdrasil - jedině bazar
Ghost Stories - jedině bazar

5.1.2017 10:30:25

Robinson vyprodán?
Za půl roku - to byla rychlost.

5.1.2017 15:42:55

u nas v Albi (Teplice)
je normalne na krame

5.1.2017 18:15:36 | Upraveno autorem (porovnej)

D+L

Díky moc!
Moc všem děkuji za rady! Určitě si počkáme na Robinsona (měl by být v srpnu, neb do Teplic máme daleko) a momentálně jsme přikoupili T.I.M.E. stories a to je teda taky pecka :-).
Další prubneme Warhammer Guest a těším se na další vaše tipy a zkušenosti! :-)

8.1.2017 16:59:52

Vybíráme z Bazaru

Příval Temnoty 1/2 - samostatná kampaň (EN/FR)
Příval Temnoty 1/2 - samostatná kampaň (EN/FR)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas