Analýza cen deskovek z druhé ruky

Ahoj, jsem studentem na Karlově Univerzitě a mimo jiné si i občas zahraju nějakou deskovou hru. Sbírám data na výzkum trhu deskovek z druhé ruky. Budu rád, když mi se sběrem dat pomůžete a vyplníte průzkum. Zabere maximálně 4 minuty. Díky:)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeRSQ4NvNuuoIDT0-esSbxW935xSn0tN9nDuizftWLYYsliYg/viewform?fbclid=IwAR0Rqub9sKtK_8uBWSF-JZFajxW106NBcWh_FSFEShePmW0og2LFU4glIw8

9.4.2023 08:48:48

Vyplněno.

Děkuji, potřeboval jsem si tyto otázky položit ;-)

9.4.2023 09:08:43

Vyplnené :-)

9.4.2023 09:48:41

Ten dotazník má za mě jeden problém, resp. pokud mají lidi odpovídat pravdivě a jsou na tom jako já, možní ti to zkreslí data: nevím, na základě čeho sis vybral tyto čtyři hry, ale u mě to dost ovlivňuje i to, jestli mám o tu hru zájem nebo ne. Takže pokud by respondenta některá třeba vůbec nebavila, je možné, že by za ni dal třeba stovku nebo méně (v exterémním případě 0, protože by si ji prostě koupit nikdy nechtěl). Možná to máš nějak zahrnuté ve vyhodnocení, ale chybí mi v tom dotazníku alespoň nějaká specifikace ve smyslu: “pokud byste ji chtěli”, “s ohledem na váš herní vkus” apod. Možná to komplikuju, ale už u prvního Carcassonne jsem se zarazil, protože kdybych si dneska tvořil sbírku, váhal bych, jestli ho do ní potřebuju z nějakých jiných než sběratelských pohnutek. A vím, že to tak nemají všichni, ale…

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

9.4.2023 10:58:55

Mne ten dotaznik tiez pride velmi zjednoduseny. 4 otazky do dotazniku su dost malo. U nas na skole by ma to donutili prerobit 😀. Urcite by som pridal aj otazky typu: aky je vas prijem a nejake rozpetie a ako casto nakupujete na sekundarnom trhu. 

9.4.2023 12:00:57

Jak píše @Kew, ten dotazník je hodně zjednodušený, vlastně dvě hry mám, další jsem se zbavil a o třetí neuvazuji. Zvlášť na IES (zdraví alumni :)) bych šel vic do hloubky, i když neznám další parametry Tvé bakalarske práce. Jde o disponobilni příjem kupujícího a třeba kolik je ochotný dat za out of print hru? Ten výběr je za mě dost úzký…

___________
Alea iacta est!

9.4.2023 12:43:05

Kew má pravdu. 

Já to nevyplnila, protože mám dojem, že bych ti to zkreslila, bo bych tam napsala všude 0, neboť tu hru nechci ani jednu. A kdybych je doslala zadáčo, pošlu je dál.

Hry z druhé ruky kupuju fakt hodně a ten hlavní faktor rozhodování je jestli tu hru chci a jak moc (!!!) ji chci. A pak taky jestli je ještě v běžném obchodě. A pak taky jak moc se objevuje na bazarech. A samozřejmě také jestli na ni aktuálně mám.

Podle mě ty hlavní faktory rozhodování (alespoň ty moje) ti ten dotazník neukáže ani jeden.

Jestli ti tam ty moje nuly k něčemu budou, doplním ti je tam. ;-)

9.4.2023 13:10:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Vyplneno. 

 

Taky bych mel jednu pripominku. U me dost ovlivnuje odpovedi i to, ze vim, za kolik jsem schopen nektere ty hry koupit nove. 1399 Kc za Mars, nebo kolik tam bylo. Pokud vim, ze sezenu novy za 1050 Kc, tak nebudu davat odpoved 1050 Kc za opotrebeny, byt jinak bych to treba dal. 

9.4.2023 13:12:24

@MattyX - taktéž jsem ten dotazník nevyplnil abych nezkreslil výsledky, protože souhlasím s níže zmiňovanými připomínkami.

---------------------------------------------------
správce katalogu her, vydavatelů a autorů

9.4.2023 14:25:57

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

Důvodem bylo z našeho pohledu slovní napadání (zesměšňování, dehonestace atp.) osoby či skupiny osob.

9.4.2023 15:49:59

No nevyplnil jsem to, bo by to bylo vše za 0. Proč - vše už bylo napsáno. 

Promiň, ale to jako má být průzkum? Založený na čtyřech hrách/otázkách ? Mě by třeba zajímalo, zda žánr (AT, euro, koop atd.) nějak ovlivnuje chuť kupovat z druhé ruky. Nebo dostupnost - jen crowdfunding , lokalizace či expanze. Jestli jsem sběratel nebo kompletista. Jestli hraju solo nebo mám herní skupinu

A  nějak se mi to nezdá, když se dcery potýkaly s bakalářkou, tak aby měly jejich průzkumy trochu vypovídací hodnotu, vždy měly nad třicet otázek.

9.4.2023 18:52:52

Ten dotazník má aj dalšie stránky…

Inak súhlas, že cena odpovedá skôr tomu, ako moc hru chcem. Takže cenovky som tam uviedol, ako sa hry asi pohybujú, ked má človek trochu prehľad. Príklad Marsu je fajn - v Tescu ho mali pred vianocami za nejakých 700-800,-

9.4.2023 19:39:46

Pokud jste vyplnili pouze 4 otázky, není dotazník určen vám :-D

9.4.2023 22:01:58

Za mě taky nevyplňuji. Odpovědi by nebyly relevantní. Jaké jsou hypotézy pro dotazník? Zajímá mě metoda jakou je psán…:-)

9.4.2023 23:09:23

Vyplněno. Představil jsem si, za kolik bych byl ochoten koupit z druhé ruky hru o daném tématu, kterou bych ještě neměl, ale měla určité hodnocení a referenční cenu, za kterou se normálně kupuje nová hra. Dotazník má více stránek. 

10.4.2023 08:48:13

@martinsun Pokud bys dotazník vyplnil celý, dostal bys odpovědi na všechny své otázky ;-)

10.4.2023 10:26:25

Kdysi jsem zvažoval vytvořit nějaký web-crawl skript, který by projel všechny inzeráty tady na ZH a vytáhnul z toho kompletní statistiky příhozů, ceny atd. (včetně toho tolik diskutovaného prodlužování). Ale pak jsem si uvědomil, že tohle by mohl zveřejňovat přímo web z dat v databázi. No třeba se toho za mého života někdy dočkám …

Ohledně formuláře: vyplnil jsem, ale výběr 4 her mi také přišel dosti povrchní.

10.4.2023 11:03:07

@Bandy75 zabralo. ;-) Vyplněno celé :-) 

10.4.2023 21:27:46

Tak jsem se docela pobavil. Hned několik lidí tady poučuje, jak má správný dotazník vypadat, ale ani neznají funkci tlačítka “další”.


Ale ne, jen vtipkuju. Je mi jasné, že valná většina narážela na tak trochu nešťastný typ průzkumu za použití konkrétních her, kde dost hraje roli subjektivní hledisko. 

Já bych například za nejdražší hru z výběru dal nejmíň, tj i míň než za carcassonne, co to ale pro tebe vypovídá? Že je ta poslední/nejdražší nabídka horší než ta první? Nebo, že mi ta poslední hra tolik nesedne? Nebo, že jsem danou hru schopen sehnat novou ve slevách výrazně levněji, než je tam psaná cena? Nebo, že zrovna sháním do sbírky jiný typ her? Prostě všechny a i spoustu dalších potenciálních otázek chybí k tomu aby ti ta data k něčemu byla.


 Pokud jsi chtěl jít takto konkrétní cestou, tak je potřeba ty jednotlivé položky nějak rozšířit o další info, případně získat mnohem víc infa o daném respondentovi a jeho vkusu.

12.4.2023 07:24:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, máš to tam, mě osobě trochu vadí nemožnost vybrat více odpovědí u určitých otázek, např bazarové platformy. složité říct kde je nakupuji nejvíce, myslím že je to rovnoměrné podle toho co sháním a kde se nabízí :)

12.4.2023 11:01:46

Vybíráme z Bazaru

Siegestorm od Albi (nová)
Siegestorm od Albi (nová)
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 22 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas