Katalog - vkládání nových her

Už se mi opakovaně stalo (a asi nebudu první ani poslední), že jsem chtěl do místního katalogu přidat hru, která zde není.
Pokud už má místní komunita nějak fungovat, tak asi nejlépe tak, aby se každý zapojí podle svých možností. Někdo radou o inzertu co si sám vyrobil pro lepší skladování, někdo přeložením pravidel, atd.
Protože mám doma pár (dětských) her, z nichž některé jsou možná až trochu obskurní :) rozdhol jsem se je popřidávat. Stálo mě to nějaké usilí a čas vyplnit všechny povinné údaje - někdy jsem dokonce poslal odkaz na boardgamegeek
Sice za to nejsou za to žádné body, což asi prvoplánově spoustu aktivistů odradí, ale zase jak je hra přidaná, můžete do ní už vkládat další info - návody, fotky, info,... které už za nějaké drobné body jsou (ne že by to pro někoho hrálo roli - když si třeba vezmete, jak byly honorovány obrázky kdysi, ale ne o tom jsem chtěl)
Jaké bylo mé překvapení, že moje dobře mířená snaha obohatit místní sbírku se se zlou potázala a můj návrh byl zamítnut! :(
Bylo by tedy fair uvést podle jakých kriterií se posuzuje, která hra si zaslouží být v tomto seznamu a pro kterou zde není místo, abych pro příště (a nejen já) nemrhal energií a raději místo toho dělal něco užitečnjšího.
Pochopil jsem, ze nemá smysl vkládat expanze k LCG (Living Card Game) a promo rozšíření.
Proč ale nebyly přidány regulérní hry jako: (Mezi uvedenýma-neschválenýma jsou moje jen 3)
Aby aj naše deti mali na čo spomínať
Pivrncopoly
Móda a modelky: Svatební šaty
Máša a Medvěd
Asterix & Obelix
Kufr
Until the Bitter End
Sportovní hry 2
Outpost: Siberia
Alien: USCSS Nostromo
Zápalky
Tajný život mazlíčků
Rummikub Twist
Bell and Hammer
Evropa hrou
....
Nějak to nechápu. Jestli je to zaujetí proti dětským hrám nebo proti nakladatelstvím co je primárně dělají? Trefl/Efko/Bonaparte

???
26.9.2018 11:37:03

Špatná hra
Nově vložená hra https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/lord-of-the-rings-tcg-the-card-game-sands-of-harad-10160/ je nesmysl. V názvu má být LCG a základní hra má být taky LCG.

15.3.2020 21:39:29

Opraveno
Opravil jsem to, LCG v názvu hry být nemá, stejně jako TCG.

Jinak Lord of the Rings TCG existuje, ale je to jiná hra.

16.3.2020 00:55:58

Miner
Já vím že TCG existuje, ale to není úplně relevantní :) Dík za opravu.

16.3.2020 08:26:02

Doba
Ahoj, jak to vypadá se schvalováním her? Teď nám to poněkud usnulo. Dával jsem návrh 24.6. a stále nic...
Mám k tomu rozpracovaný i popis a chci se podívat i na obrázky, ale s takovou mám smolíčka....;-)

6.7.2020 14:28:31

@martinsun
Ahoj,

je to tam. Začaly prázdniny, může to teď trvat déle. Díky za pochopení.

7.7.2020 12:17:18

@miner
Ahoj s díky.
Teď aspoň nebudu mít žádnou výmluvu a dopíšu ten popis... :-)

7.7.2020 13:45:19

minirozšíření
Ahoj,
koukám že u přidávání her přibyla možnost přidání promo/minirozšíření. Je už v databázi někde dohledatelné, jak toto pak ve výsledku vypadá?

A jak se řeší víceúrovňové struktury:
Mám základ hry Arkham Horror: The Card Game.
Mám velké rozšíření Arkham Horror: The Card Game – The Dunwich Legacy.
Mám malé rozšíření Miskatonic Museum, ke kterému potřebuju obě výše zmíněné krabice, ideálně bych ho tedy měl vidět když si vylistuju seznam rozšíření pro Arkham Horror: The Card Game i Arkham Horror: The Card Game – The Dunwich Legacy. Bude to tak fungovat?

Nebo Star Wars: Imperial Assault.
Mám rozšíření Star Wars: Imperial Assault – The Bespin Gambit
A nakonec mám Star Wars: Imperial Assault - Bossk Villain Pack, což je stejný případ jako výše s tím rozdílem, že Star Wars: Imperial Assault – The Bespin Gambit je nutné jenom pro scénář, ale jednotka jako taková je plně použitelná samostatně v obou režimech hry. Nicméně i ta jednotka nahrazuje žeton z Star Wars: Imperial Assault – The Bespin Gambit, kde o tom teď ale není zmínka, což je imho špatně.

7.7.2020 18:07:15

@Borghal
https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/zatrolene-rozsireni-obsahu-katalogu-promo-a-minirozsireni-6861/

8.7.2020 08:16:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Dík ale vlastně ne
Dík za odkaz, ale nedozvěděl jsem se tam nic nového a už vůbec ne odpověď na nějakou ze svých otázek níže (kde je vidět jak to funguje a jak se vypořádáte s více závislostmi najednou).

Btw. Vidím že Wolfsen tam psal "procházíme a migrujeme", ale třeba mnou zmíněný Imperial Assault za 5 měsíců pořád zmigrovaný není. Dokonce i Carcassonne, který je zmíněný v komentářích explicitně, má pořád minirozšíření a normální rozšíření smíchané! Můžu s tím nějak pomoct?

8.7.2020 13:15:29

@Borghal
Ahoj,

pomoci se dá přidáváním her do katalogu, ideálně co s nejpečlivěji vyplněným formulářem, ať máme co nejméně práce.

My to postupně přidáváme, ale bude to práce na roky, teď vychází takové mraky her, že jsme rádi, že přidáváme nové a občas něco staršího nebo to promo/minirozšířko. A do toho teď ještě prázdniny.

Ty závislosti umíme udělat i na více her, takže ano, Adventure pack nebo jak tomu říkají u AH LCG může být expanzí jak pro core game, tak pro Deluxe rozšíření. Zrovna tak umíme mít hru samostatnou a zároveň i rozšíření, například Shadows of Brimostone.

Samozřejmě, že nám tam bude spousta návazností chybět, protože při přidání nové hry, která je hratelná s x-dalšíma, je nutno tam zadat všechny a pokud jsou expanzemi pro sebe navzájem, je třeba upravit u tu stávající. Třeba konkrétně ten SoB je v tomhle peklo, páč tam jsou tři Core boxy, které fungují jako expanze jedna k druhé a každé rozšíření rozšiřuje všechny tři a další core s bambilionem expanzí se chystá.

Jsem to předtím jen prolítnul a spěchal, tak promiň za neúplnou odpověd, teď jsem se posnažil. :)))

8.7.2020 13:44:12

Prehled pridanych her
Ahoj, opakovane se mi stalo, ze jsem dal navrh na prijeti hry, ta byla prijata, ale neobjevila se v prehledu novych her v katalogu na domovske strance ZH. Jak toto presne funguje? Aktualne se jedna napr. o Rise of Totalitarism, ktera je registrovana pravdepodobne od 12.11. Drive to stejne bylo s Brotherhood & Unity. Objevuji se v prehledu jen urcite vybery?

14.11.2020 12:20:15

re: saiwer
jsou dvě možnosti jak se může přidat hra do katalogu a nebýt na titulce...

1) pokud je přidána jako mini/promo rozšíření, tyto se nezobrazují protože se může stát že nemají obrázky krabice a aby na titulce nevysela hra bez obrázku. Toto však nebude případ který zmiňuješ

2) pokus je přidáno za jeden den větší množství her tak se sice postupně všechny ukazují na titulce, ale v zápětí se na nejdříve přidané opětovně skrývají tak aby na titulce bylo maximálně 18her za jeden den... (myslím že je to 18...)
______________________
admin česky vydaných her ZH
hráč a drobný sběratel
tvůrce FB, Insta. a YouTube stránek POD VÍKEM

14.11.2020 19:40:39

1a2a3a4
Dekuji za odpoved. V tom pripade je to jasna 2). To omezeni je ale skoda, protoze si myslim, ze rada lidi ma prvni moznost seznameni s nejakou hrou prave pres novinky v katalogu. Alespon u me to uz tak parkrat bylo. Take ti, kteri hru do katalogu zaradili, protoze k ni chteji nahrat nejaky obsah, aby porad zkouseli, zda uz je hra v katalogu, ci nikoli. Byl by velky problem to omezeni navysis/zrusit? Druhou, mene vhodnou cestou, je pak pripisovani max. 18 her denne. Pokud jsem ale jediny, kdo se nad tim pozastavuje, tak asi neni potreba nic menit.

14.11.2020 20:12:45

@saiwer
Ti co dají návrh na zařazení to vidí, v pravém horním rohu pod sekcí "Moje příspěvky". Tam vidí schválené i zamítnuté hry za posledních 30 dní.

Jinak většinou se do těch 18 her v klidu vejdeme, ale čas od času se nám ve frontě nakupí hromada her a pak na to prostě vletíme a uděláme jich naráz hromadu. Ale většinou opravdu stačí těch 18 míst, rozšiřovat to asi nechceme, protože pak by nové hry zabírali hrozně místa na titulce. Spíš se budeme pokoušet vejít v maximální možné míře do těch 18ks.

15.11.2020 10:15:33

1a2a3a4
Dobre. Dekuji. Jak rikam asi je to marginalni problem pro ostatni. Ja jen ze se mi to stalo v posledni dobe uz vicekrat, tak jsem chtel vedet, jak to funguje.

15.11.2020 10:31:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Bylo by možné alespoň v sekci "Hry" na hlavní stránce zobrazit více než 18 nově přidaných her denně? Nebo to třeba udělat "rozbalovací"? Podle mě je škoda, že pak některé hry zapadnou.

***
Deskoherní inkvizitor, občasný překladatel a korektor

6.4.2021 16:06:11 | Upraveno autorem (porovnej)

@gar-mogoth - zatím jsme to řešili tak, že nepřidáváme víc než 18 her denně, pokud není vyloženě obři fronta, ale ten tvůj návrh dává smysl. Nadhodím to, jak by to bylo náročné na implementaci a uvidíme. Díky za podmět.

6.4.2021 17:13:52

Během posledních dvou týdnů se právě min. dvakrát stalo, že bylo schváleno víc než 18 her, tak by to za to určitě stálo. Přestože nechápu, proč her může být max 18, ale fotek klidně i 30...

***
Deskoherní inkvizitor, občasný překladatel a korektor

7.4.2021 09:14:56

Byla mi zamitnuta hra s tim, ez tady uz je. Jenze to je zde uvedeno vydani z konce 80. let.  Jak mam dat hru do seznamu, ze ji mam, kdyz ji nemam, protoze nemam tu z 80. let, ale mam tu co vysla predloni?
Proste neni to ta sama hra . Rozhodne ne pro me. 
Proste to se tu opravud novejsi vydnai cpou po oznaceni starych?
Kdyby to aspon bylo neco jako jednotliva vydani. 
Ne ze se k vydavateli Javoz pripise vydavattelstvi co to vydalo  dnes. A vubec do tabulky by se mohlo uvadet kdy vysla ruzan vydani atd..

4.5.2021 19:12:50

@Kniga A co my s tím, když ani nenapíšeš, o jakou jde hru?

4.5.2021 20:42:13

Tak jde o marsala a Spiona vs Stratego:Marsal a spion :)
Ale ja to spis mysleal obecne, ze zrejme to tak bude u vic her, ze je tam vydani kdy to vyslo jako prvne…

4.5.2021 20:50:32

@Kniga po čase si na zatrolenkách zvykneš,že některé věci prostě nejdou(a admini ti to i vysvětlí) a pak uvidíš v seznamu ,tu samou hru jak v ang. tak cz,ale ta tvá byla zamítnuta :+).

U jiných her nové vydání tu má novou kartu(někdy pěkný chaos) ,tak nechápu proč ti to zamítli. 

 

4.5.2021 21:55:04

Protože jsme zlí. :D

5.5.2021 00:18:13

@Špatňák tak to se ozval ten pravý :+). 

5.5.2021 02:26:10

@Bastacka nápodobně

 

@Kniga nové edice her mají v katalogu vlastní vstup, pokud se zásadně liší obsah a/nebo pravidla

Těch her, u kterých se mění „pouze“ vzhled, je opravdu minimum. Pravda, zrovna u Maršála a špióna je těch edic přehršel.

Nemohu vyloučit, že do budoucna zavedeme nějaké rozlišování edic v tomto smyslu, ale vzhledem k tomu (opakuji), že se to týká zlomku her, tak to pro nás opravdu není aktuální a budeme se věnovat prioritnějším změnám, které jsou zajímavé pro více uživatelů.

Díky za pochopení.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

5.5.2021 10:48:15

Vybíráme z Bazaru

Vinohrad, nový, ve folii
Vinohrad, nový, ve folii
Akt. cena: 910 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas