ruy
ruy - avatar

zvacsenie herneho materialu


..zdravim chcem vas poprosit o radu ci by niekto nevedel poradit s takou poziadavkou
..rad by som nejkym sposobom zvacsit zetony a mapu z hry space empires 4x
..je to moja oblubena hra, len nakolko sa mi v ostatnych rokoch podstatne zacal zhorsovat zrak a nejake vyhlady na zlepsenie niesu, chcel by som to skusit
..ony tie zetonky su strasne drobne a ocuchavat mapu, aby som nieco videl je dost otrava
..zetony zvacsit aspon na velkost ako su v conflict of heroes a mapu aspon o 1,7x
..nechcem nijaku piratcinu, ci nieco podobne hru original samozrejme mam a robil by som to len pre vlastnu potrebu
..problem vidim hlavne v tom, ze zetony su obojstranne (kde vsak niesu vsakze :) )
..ak vie niekto poradit ohladom postupu, ako ziskat co najkvalitnejsie obrazky obrazky, tlac, material, budem rad za kazdu radu
..vopred vdaka :)
25.11.2018 18:34:03

Zvětšení
Co jsem se díval, tak asi nejjednodušší varianta by byla vytvořit hru prakticky od nuly.
Tedy nakreslit si ve vektorech nový herní plán a nechat vytisknout v potřebné velikosti na nějakou plachtovinu/neopren/whatever (Corel Draw, Adobe Illustrator, Inkscape).
Vytvořit žetony, asi nejdřív nastrkat údaje z žetonů do nějaké "databáze" a následně si vygenerovat arch s žetony (tohle zvládně třeba libovolný tabulkový procesor a InDesign, nejspíš by to zvládly i nějaké free prográmky).
Žetony následně vytisknout, nalepit na karton a vyřezat. Problém by byl s oboustranností, jestli dobře počítám, je tam cca 700 žetonů. To už se nedá lepit po jednom, takže by to asi chtělo nějak pořešit přesné lepení a lícování.

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

25.11.2018 19:53:41

ruy

ano

viacmenej sa neda nesuhlasit, no je pre mna velkou otazkou, ci takto straveny cas, nebude zabity pomerom cas+namaha vs. vykon a ci by nebolo vlastne lepsie, sa poobzerat po nejakej novej mozno podobnej zalezitosti, ktora vsak bude lepsie lepsie splnat moje poziadavky na viditelnost

28.11.2018 22:00:16

lepší vidění
Ještě je potom možnost si zakoupit takovou teleskopickou lampu s lupou v jednom, používá se to v továrnách kde dělníci pracují 8 hodin denně s velmi drobnými součástkami. Odzkoušel jsem a je to velmi dobré řešení

29.11.2018 07:38:54

:-)
najlepsie pouzit scanner, vsetko nascanovat a dat si vytlacit na komatex, alebo kappu... zalezi, co by sa ti pacilo a akejkolvek velkosti.

29.11.2018 10:29:30

Wuuduu
Scanovat žetony? Aby to k něčemu bylo? To fakt ne...

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

1.12.2018 21:07:18

Žeton a plachta
S plachtou jsem řešila něco podobného u sequence a osvědčilo se mi to oskenovat a nechat vytisknout v tiskárně na reklamní plachtu určenou k venkovnímu použití. Hrají to u nás děti s důchodci, tak na to lépe vidí a hlavně tomu nic moc neublíží. Pokud jde o žetony, pokud je tam 700 kusů, takto bych netiskla doma, ale nechala natisknout na samolepky a rovnou orezat. V tiskárně mě tohle vyšlo asi na 300. Zkusila bych nekde na aliexpress pohledat plastová kolečka, aby to velikostně sedělo. Jinak zajímavý tip můžou být i třeba kolečka, co prodávají truhlarum na ucpání děr po sucich, ale to už má na výšku 7mm,coz je dost. Nevím, jak moc velké si to představuješ.

7.12.2018 13:33:52

Vybíráme z Bazaru

Vesmírná loď Interstellar KS ALL IN pledge CZ
Vesmírná loď Interstellar KS ALL IN pledge CZ
Akt. cena: 3500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas