výroba herních komponentů

Poradil by někdo kde by se daly nechat vyrobit ( alespoň v polo-profesionální kvalitě ) komponenty, jako např. mapa nebo žetony ( různých tvarů ) ? ...mám na mysli potisk nebo nakašírování kartonu a hlavně vyseknutí žetonů různého tvaru.
1.2.2012 13:21:20

Vyroba
Zdarec, s touhle otazkou ti neporadim, nicmene pridam se k dotazu. Zvazuji ze si necham udelat hru Dune a uz mam nalezle firmy ktere by mi vyribily karty a druhou firmu ktera by udelala zetony a herni desku. Nicmene nabidli mi, ze by mi to vytisknina penene PVC. Chtel jsem se zeptat, co to je vubec za material? Osobne nejsem fanousek umele hmoty, ale tohle zni pomerne zajimave. Vi o tom nekdo neco?

1.2.2012 17:50:54

různé tvary
Nechci být sýček, ale pochybuju, že by tohle nějaké studio vůbec dělalo. Vyrobit formu je obecně hodně nákladná věc a vyplatí se pouze ve vysokém počtu použití, aby se ty náklady mohly promítnou do ceny jednotlivého výrobku co nejméně bolestivě. Např. Martin Wallace v Essenu prozradil, že forma na vytvoření 8 stěnné kostky stojí 1400 liber (cca 42000 Kč). Hojně se proto používají různobarevné pokerové chipy (cena kolem 2 Kč/ks), nebo zahraniční firma LITKO. Hodně štěstí, pokud najdeš něco lepšího a lacinějšího určitě se pochlub.

1.2.2012 18:23:32

Havelock
Prave ted nad timhle uvazuju a nechavam si posilat ruzne nabidky firem. U kostky si jsem samozrejme ceny vedom precijenom jde o zvlastni komponentu, ale u formatovych tisku typu herni deska a kruhove, respektive ctvercove, komponenty by to zase tak drahe byt nemelo. Uvidim co mi odepisou kdyztak dam vedet jmeno firmy.

Co se tisku treba karet tyce, tak jsem se domluvil v jedne firme ktera mi je bez problemu vytiskne s vlastnim designem. Takove firmy se daji docela v pohode sehnat. Domluvil jsem se na vytisteni vsech karet do Duny a tech je zhruba 181. Za to si nauctuji asi 143 Kč bez dph. Jediny problem je v tom, že potisk z obou stran s vlastnim designem delaji jenom u nakladu minimalne 500 karet, takze to vsechno necham vytisknout 3x. Tuhle nabidku mi poslali z http://www.hracikarty.cz/ .

1.2.2012 18:39:17

BMAJTZ
Nechci být sýček, ale není to 500 ks od jedné karty?

1.2.2012 23:04:51

Čindi
Teď si to pěkně pokazil. My jsme se všichni těšili, až přijde BMAJTZovi 271500 karet a teď máme po legraci!

1.2.2012 23:20:52

A sakra
mno co uz vytapetuji si pokoj

2.2.2012 00:38:54

M

výsekový nůž
žetony různých tvarů = výsekový nůž na zakázku. Loni byla cena kolem 6Kč na 1cm délky (pro tenký karton)

2.2.2012 06:15:17 | Upraveno autorem (porovnej)

BMAJTZ
já to tedy řešil tak, že jsem si karty vytisknul na kvalitní barevné tiskárně, koupil protektory (nejlépe s neprůhledným rubem) a vyštrachal doma staré karty na kanastu. S kartami se nechá hrát velmi přirozeně, protože si zachovávají základní vlastnosti hrací karty a na první pohled nepoznáš, že je tam obrázek jen vsunutý. To mi přijde jako optimální řešení vzhledem k poměru cena/výkon

2.2.2012 09:01:34

Pelly
Asi je to nejlevnější způsob. Když se stavíš za nějakými Magikáři, tak ti nějaké podkladové karty dají. Kdysi jsem je měl taky na kila.

2.2.2012 10:10:13

Kartón
Nevie niekto, kde sa dajú vyrobiť komponenty z kartonu - také čo si hráč sám vylamuje ?

2.2.2012 12:25:22

to RioM
Asi jakákoli třeba tiskařská firma, která vysekává tvary z kartonu. jeden můj kamarád takovou firmu má. Problém je, že se většinou jedná o výseky z tenkého kartonu (např. různé krabičky atd.). Pro každou musí vyrobit výsekovou formu, což něco stojí a myslím si, že výsekové formy a stroje pro vysekávání z tak tlustého kartonu, jako jsou komponenty pro deskovky budou stát majlant, takže kdyby sis chtěl u takové firmy nechat udělat výsekovou formu podle svého návrhu, tak by ses nedoplatil.

2.2.2012 12:34:45

Modelar
Zaoberám sa modelovaním z modelovacích hmôt..presnejšie kombinácia fima a moduritu. Modelujem od roku 2006, som samouk a snazim sa vytvoriť vlastnú značku figúrok, miniatúr. Najradšej mam fantasy pre dospelejších.
Rovnako mozem vytvorit figurky do vasich hier..staci napisat na mail
ci spravu a poslem promo ukazku . DAKUJEM

2.2.2012 19:51:40 | Upraveno autorem (porovnej)

výroba herních komponentů
Zrovna v Brně hledám nějakou tiskárnu s možností vysekání komponentů z kartonu a žádná sláva. Asi si to nechám někde natisknout a pak to vyřežu doma na koleně. Žádné složité tvary to nejsou. Potřebuji udělat herní plán s vyřezanými otvory.
Pro fajnšmekry - v brně jsem našel tiskařskou firmu, která dělá i různé efekty optické, haptické, termochromické reversibilní i parfémové. Hrám by to dodalo nový rozměr, kdyby karta zombie smrděla zkaženým masem :D

9.8.2012 10:29:24

Telchy
To zní jako kočičí knihy z Červeného trpaslíka :)

LISTER: Je to kočičí kniha. Nečteš písmena, ale pachy. Jedeš nosem po řádce a všechny ty pachy se uvolní. Je to bezvadný.
(...)RIMMER: Co kdyby sis přečet svou košili, Listere? To je zřejmě román od Victora Huga.

9.8.2012 15:33:35

Telchy
važně? nechces sem hodit link na tu firmu? zajímalo by mne detailněji co že to umí..

10.8.2012 09:21:55

To smrdící zombie
Nevím, jestli bych chtěl v ruce držet kartu smrdící po zkaženém mase..:D

10.8.2012 09:44:10

sítotisk efekty
@Malik abych tu nedělal reklamu, tak jsem ti poslal PMku. :)

12.8.2012 18:19:32

...
I když to sem asi úplně nepatří, nechtěl jsem zakládat nové vlákno.

1. Nevíte kde sehnat karton na žetony?
2. Máte nějaké zkušenosti se samolepícím papírem na žetony? Kde ho kupujete? Neodlupuje se to?
-> Kdybych to udělal z normálního papíru, tak by se to odlepovalo a nevím jak by to vcelku vypadalo, fotopapír je zase moc tlustej a blbě by se lepil...
___________________________________________________
Díky

24.3.2015 07:46:09

Zetony + samolepky
Ja kupoval tohle
http://www.praktikpapir.cz/papir/lepenky/lepenky-sede-rucni/473-lepenka-volum-ss-b1-1845g-3-00-pozor-cena-je-za-1kg.html

ze stejneho zdroje i A4 samolepky

a vyslo mi z toho treba tohle
http://www.deskozrout.cz/hra/309-puerto-rico/tab=gal

Zkusenosti: jsem spokojenej. Tisk na samolepku, nalepim na karton a rozrezu (doporucuju rotacni rezac, ale jde to i ulamovakem)

Jo, pak jsem ty zetony jeste striknul lakem.

24.3.2015 09:23:49 | Upraveno autorem (porovnej)

karton
Kde sháhníte karton na podlep? Myslím takovej, co bývá třeba zezadu bloků...

24.3.2015 13:45:17

...
to cartas - Jo, sorry. Až teď jsem se podíval na ten odkaz :)...

24.3.2015 13:47:26

rezanie zetonov
fakt krasne urobene. uz davno zhanam veci na andean abyss a teraz si mi predviedol ako sa to da urobit. vsetko mam okrem zetonov

8.12.2016 21:59:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Zlaťáky
Zdravíčko. Potřeboval bych poradit. Snažím se vyrobit vlastní deskovku. Mám ale problém že se mi příliš nedaří vymyslet z čeho vyrobit platidlo konkrétně zlaťáky. Potřeboval bych jeden velký co by byl za 10 a pak malé co budou za 1.
Chodím různě po drogérkách a hledám jestli by se něco nešiklo třeba v dekoracích korálkách apd. U Vietnamců toho jsou mraky ale nic co by se podobalo zlaťáku. Stačí jenom tvar zbytek bych stříkl třeba zlatým sprejem. Přemýšlel jsem třeba uřezat vršky od víček z petek ale to by byla šílená práce. Možná koupit kovové podložky ty placaté ... ale ta díra uprostřed no nevím. Nenapadá někoho něco? Díky.

15.12.2016 17:49:20

lord brumla
hele doporučuji ti poptat se po lidech jestli nemaj doma starý desetníky, dvacetníky a padesátníky (případně jen něco pokud ti stačí jeden typ mincí) :)
Já to pak udělal tak, že jsem jetrochu přejel šmirglem,aby nebylo tolik poznat, že jsou to český halíře a desetníky nastříkal bronzovou barvou, dvacetníky stříbrnou a padíky zlatou apřestříkal jsem to vícekrát, aby i vrstva barvy ještě trochu zahladila znaky :) Vypadá to parádně.
Já je sehnal od chlapů v hospodě - hrajou s nima mariáš :)

15.12.2016 18:33:50 | Upraveno autorem (porovnej)

to Lord Brumla
Každé reklamní studio toho má na mraky. Jsou to třeba žetony do nákupních košíků v různé barvě a velikosti a někde to mají i kovové. Vyrábět se ti nic takového nevyplatí.

Možná by se ti hodilo i něco takového:
https://www.fantasyobchod.cz/scythe-kovove-mince
Stačí trošku brouzdat po internetu a určitě někde herní mince seženeš.

15.12.2016 20:31:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Too Many Bones - Riffle
Too Many Bones - Riffle
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas