Speedpaint od Army painter

Caute čo hovoríte na farby speedpaint od army painter,…

používam od nich štandardne warpaints ale pokukujem po tych speedpaint

vyskušal dakto? planujete kupovať? vaše nazory pre a proti?

25.2.2022 19:52:40

Ok, je fakt, že speedpainty mám chviličku a jen 3 barvy, moc se mi ale líbilo, že vypadají trochu jinak než contrastky nebo jednoduše nabízejí další odstíny, zatím jsem s nimi spokojen, čas ukáže, ale je dobré vědět, že se mohou nějak chovat, jak píšete.

29.7.2022 14:02:52

Je u těch Speedpaint potřeba to medium nebo to je stejné jako u normálních barev a stačí ředit vodou?

1.8.2022 12:35:02

@Infidus ja by som to ničím neriedil

1.8.2022 13:10:09

Doporučuji k tomu koupit originál médium. Když koupíš set, tak to médium je součástí setu. Všeobecně se doporučuje ty barvy speedpaint neředit, jsou dost řídké a firma Army Painter je doporučuje i dávat na suchou paletu.

Já ty barvy neředím. To médium používám pokud míchám dvě barvy dohromady.

2.8.2022 00:18:14

Pořídil jsem ty speedpainty a jsem nadšen, je to fakt skvělé, hrozně to ušetří čas. ALE, jedinou výtku mám k barvě Crusader Skin. Nevím, jestli mám nějaký vadný kus a nebo se prostě jen nepovedla, ale ta barva je hrozná. Působí to jako silně ředěný wash, i po 2 vrstvách hrozně prosvítá base a barva se vůbec nechytá. Máte to stejně? Pokud ano, dá se to dobře substituovat něčím ze Citadel Contrast?

22.8.2022 13:31:26

Taky jsem jich pořídil pár na zkoušku a mám zásadní výhrady k barvě “Holy White”. Chtěl jsem jí pořídit na nabarvení stormtrooperů do Star Wars Legion ale ta barva má cokoliv společného s bílou jedině názvem :D Je to prostě světle šedá barva, k tomu nevím jestli jsem měl smůlu na kus ale moje byla hrozně vodová, špatně se chytala na primer a žádný efekt stínování to nevytvořilo, takže za mě doporučuju se od téhle barvy držet dál.

Oproti tomu “Grim Black” se chovala přesně tak jak má a udělala pěkný efekt highlitu na hranách, jak jsem očekával.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

24.8.2022 09:10:22

@TwomblyCZ Jo s tou bílou máš vlastně taky pravdu, to je druhá barva, která stojí za prd. Jinak ostatní se chytají dobře a jsem s tím spokojený, ale Holy White je prostě šedivá a Crusader Skin se vůbec nechytá a je to jen špinavý wash… Můžete doporučit něco z contrastů?

24.8.2022 10:47:35

Kontrastní bílá funguje úplně stejně. Taky je to taková hodně světlá šedá a ani to “stínování”, co dělá, mě úplně nenadchlo. Ale v kombinaci s bílým drybrushem nebo highlightem to ujde.

Nicméně jsem se v případě bílý barvy vrátil ke klasický akrylový barvě v kombinaci s washem, highlightem a případně drybrushem.

24.8.2022 13:50:01

@VinasSolamnus Taky to tak dělám, spíš ta tělová barva mi vadí

24.8.2022 14:14:31

@Infidus Jako tělovou používám Guilliman Flesh. Někdy je sice hodně tmavá, takže jsem chvíli dělal highlight klasickou Barbarian Flesh nebo tak něčím, ale nakonec jsem od toho upustil. Teď už to dělám jen, když se obličej opravdu nepodaří a je hodně tmavej.

24.8.2022 18:41:40

@Infidus ta tělovka chce hodně rozmíchat. Zkus tam přidat pár kapek média.  Podle toho co popisuješ jí máš špatně rozmíchanou. Ještě k tomu krytí. Nevím jakou barvu má tvůj základ, ale já si pro speedpaint připravují bílý základ + černý Wash + bílý drybrush. Figurky by ti měli vypadat jako černobílé stínování to je pro contrasky všeobecně nejlepší. Jak udělat tenhle základ profi, je vidět na tomto videu od Vilgeho: https://m.youtube.com/watch?v=qVBpL6sw7rY

 

28.8.2022 11:57:29

Jinak tady je ještě dobré video, jak se speedpaint chová na různých technikách základu figurky

https://youtu.be/X6WulQ68mhg

28.8.2022 12:02:36

Vybíráme z Bazaru

Nerozbalené Mysterium
Nerozbalené Mysterium
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas