Pomoc pri vyberu

Ahoj, jsem tu novy a rad bych se vas zeptal na par veci.

1. chtel bych si poridit laminator.. co nejlevnejsi..
2. co je lepsi: laminatovy kapsy nebo folie?
3. laminatove kapsy: nasel jsem "http://www.presentace.cz/laminovaci-folie-kapsy-cire-60-x-90-2x-125-mic-100-ks.html" a chci se zeptat, kdyz mam karty velikosti cca 86x54mm, jestli ty kapsy muzou byt stejne velike a nebo o kolik minimalne vetsi...
4. kdybych se rozhodl tisknout na kridlovy papir a nasledne LAKEM zalakovat, jaky lak byste mi doporucili? "http://www.peckamodel.cz/produkty/lepidla-tmely-barvy-laky" nejaky nejlevnejsi, eventuelne, jestli se da pouzit lak ve spreji na auta.
5. chtel bych si vyrobit k rozsireni Carcassonne i figurky a k rozsireni VEZ i "figurky" veze.. chtel bych se optat, z jakoeho dreva byste to vyrabeli.

dekuji vsem za odpovedi :) snad jsem srozumitelne podal to, co potrebuji :)
18.7.2014 23:38:51

som

Doomis
1 - neporadím
2 - určitě kapsy, zajištěna stejná velikost, snazší vložení do kapsy, žádná další práce navíc ...
3 - stačit by to mělo, i když 2 mm na okraj není nic moc. Když to nevložíš přesně, tak se ti klidně stane, že na jedné straně budeš mít jen 1mm, což už je hodně málo a určitě to nevydrží.
Pro kapsy 65x95 používám formát karet 58x88 (takže cca 3,5mm na každou stranu) a je to v poho.
4 - pokusy s lakem sem prováděl, ale karty se k sobě po delším čase v krabičce lepili
5 - záleží na způsobu výroby - pokud nejsi vybavený a budeš to dělat na koleně, šel bych do lípy, smrku. Pokud vybavený jsi, nebál bych se buku. Ten smrk bude ale asi nejlepší ve všech případech :)

21.7.2014 07:04:44

Doomis
1 - bral jsem onehda tu nejlevnejsi co byla k dispozici a nemam problem
2 - kazdopadne kapsy. Stoji to par supu a jsou jedna jako druha, coz rezanim nikdy neudelas. Navic mas rovnou i zaoblene rohy.
3 - bezne mi staci 2mm mista na kazdou stranu

21.7.2014 12:49:51

podekovani :)
Diky moc za rady kluci :) za tyden ma byt v LIDLu akce na laminator.. tak se tam skocim podivat a uvidime, jestli neco vymyslim.. :) diky za rady ohledne kapes :)

21.7.2014 17:10:58

Vybíráme z Bazaru

Anachrony, je nehraná jen roztříděná
Anachrony, je nehraná jen roztříděná
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas