modelovaní podstavcu k miniaturám

Ahoj, mám takovy dotaz do eteru. ruzně na netu jsem videl krasně malované miniatury k ruznym wargames a mnohe měly perfektini podstavce s ruznymi kameny, šrotem nebo cimkoli mezi nohama a originalnim podstavcem. jak se tyhle dekorace delaji? jak je nejlepe vyrobit? (nemyslim travu nebo klinu, ale treba kamen pod zvednutou nohu nebo kus skaly s listem plechu na ktere figurka stoji...)

předem díky za vaše tipy, doufam ze jiny topic nedubluju.
6.8.2012 12:27:57

Malik
Tak nejjednodušší je koupit hotové podstavce, u nás jsou k dostání tematické podstavečky od Micro art studio (koukni třeba do Černého rytíře nebo na Ogr shop). Pak je možnost si koupit různé doplňky přímo na postavce, od Citadelu seženeš resinové sety Warhammer Basing Kit pro fantasy a sci-fi podstavečky. Ale není to nejlevnější. Já třeba na kameny používám modurit. Udělám větší blok, uvařím ho a pak nalámu, dělá to docela hezkou textutu hran (viz např. podstavečky u figurek z Legend of Drizzt).

6.8.2012 12:44:05

Materiál
Zkus obchod pro modeláře nebo obchod specializující se na vláčky. Tam najdeš vše co jsi zmínil. Nebo pokud chceš větší kamének, tak venku je toho milión :-).
Příklad: http://www.elektrickevlacky.cz/modelova-zeleznice-tt-krajina-posypy-a-sterky_c_5_157.html

6.8.2012 12:44:08

Malik
Jdi na vycházku a koukej kolem sebe. Třeba bordel z jehněd z břízy funguje jako krásné listy, invaze na dětské pískoviště ti vynese spoustu kamínků, vyloupení obchodu s akvaristickými potřebami ti dá kromě pár let nepodmíněně taky krásné umělé rostliny, vhodné na figurky v džungli...
Taiko říkal: "Když jdu na vycházku, jednou rukou držím přítelkyni a druhou sbírám materiál na podstavce."

6.8.2012 13:53:55

podstavce
zkusím to nějak sesumarozivat:
- posyp s drobnými kamínky z vláčkového modelářství
- větší kamínky z venku
- skály apod. vyřezávám z korků (je to lehké, dobře se opracovává)
- používám zbytky k figurek z warhammeru
- rozebral jsem 3 budíky a mám spoustu ozubených koleček ...
- na trubky náplň od prupisky
- modelovat moc neumím - nejčastěji na podklad rozplácnu green stuffu a do toho něco vmáčknu
- zkoušel jsem modelovací hmotu co zasychá na vzduchu - http://www.mephit.cz/cs/modelarske-poteby/doplnky/product/8409-modelovaci-samotvrdnouci-hmota-250g-terakota a dopadlo to docela dobře
-no a něco kupuji od od Micro art studia

6.8.2012 14:09:05

všem
ok, díky za tipy. osobně mi není přílis po chuti kupovat modly vláčku nebo budíky abych je rozebral a vlastně až takove dekorace jako ozubena koma mne nelakaji. asi se uchýlím k hledání kamínků venkdu a možná sáhnu po nějakém tom moduritu. asi jsem trochu čekla že mi řeknete at se poohlednu venku a nebo treba at pouziju nejakou sadru nebo ja nevim co. diky tedy.

6.8.2012 16:23:34

Upřesnění
Nemusíš kupovat modely vláčků, ty posypy jsou samostatně za pár korun. Viz můj odkaz :-).

6.8.2012 17:23:30

Malik
Radí ti velmi dobře. Je to vcelku snadné a hlavně levné. Modurit je za pár korun,a jak psal Micc,uděláš z něj kdeco,a nemusíš být zrovna akademický sochař. Umístíš kámen,nabarvíš,okolo naneseš Hercules,na něj posyp a máš nádherný podstavec. Fakt to zkus,je to v pohodě.

6.8.2012 20:01:48

modurit
asi taky koupím kus toho moduritu, páč to je asi taky takova user-friendly hmota na delani tereních překážek, tak snad tím manželce nezapatlám celou kuchyň - to by mě zabila :-D

7.8.2012 11:01:43

Korek

Ahoj, čím lepíte ten odlamovací korek k podstavcům (umělá hmota), mě nějak obvyklý herkules moc nefunguje.

21.9.2022 11:43:34

@Čindi - nelepím, rovnou korek zabořím do nějaké technical barvy na terén, která když ztuhne, tak drží i korek. Myslím, že mám tuhle a vystačí mi snad do konce života :-)
https://www.imago.cz/vallejo-textur-dark-earth

21.9.2022 13:39:17

Díky, dobrý nápad. Funguje

21.9.2022 21:38:32

Další možností jak se dostat parádním podstavcům jsou různé projekty na kickstarteru, mám kupříkladu koupený set od těchto tvůrců. https://txarlifactory.com/collections/round-bases

(jedná se o stl pro tisk.)

26.9.2022 06:21:57

Presne jak pise @holysock mam podobne porizene od Asgard Rising z jejich kickarsteru …

28.9.2022 16:52:28

Vybíráme z Bazaru

hra o trúny - cyklus Tanec stínu
hra o trúny - cyklus Tanec stínu
Akt. cena: 24 €
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas