Čím odstranit akrylové barvy z plastu?

Tak se mi po letech malování poprvé povedlo pokazit figurku tak, že to nejde rozumně spravit. Čím se dá barva nejsnáze a bez následků odstranit? Požádal jsem o pomoc google, ale američani radí konkrétní americké značky, angličani anglické atd. Tak mi nezbývá než se zeptat tady - bude na to stačit obyčejný technický líh, nebo máte někdo ozkoušené něco lepšího?

Díky.

Btw. budu rád i za radu, jestli a jak skloubit černý wash a žlutou základní barvu :D
21.6.2018 23:05:05

brzdová kapalina
ta da dole barvu z kovu i plastu

22.6.2018 08:30:43

další možnosti
A nebo se nejprve rozhlédnout co se tu nedávno probíralo... Pravda, název diskuse není úplně návodný:
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/druha-prilezitost-17190/

22.6.2018 08:59:33

Brzdovka
Jak psal paladin, brzdová kapalina, ponořit , nechat přes noc, pak odrhnout třeba kartáčkem na zuby, někdy tojde líp, někdy hůř. Kovu ani plastu to neuškodí, jen pozor, kdyby figurka nebyla plastová, ale resinová (hodně výrobců), tak ti může solidně zgumovatět :) pak zas trochu ztvrdne, ale trvá to fest dlouho a už to nikdy není ono. A takové ty bones věci od reapru apod. jsem taky nezkoušel odbarvovat.

22.6.2018 10:10:41

tech benzín
Na plast se dá požít technický benzín i líh, s kartáčken na zuby ( starým ) výsledky celkem dobré.

25.6.2018 15:46:03

Vybíráme z Bazaru

Pakal
Pakal
Akt. cena: 110 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas