Testování prototypů her

Vymyslel jsem stolní hru a rád bych si ji zahrál a otestoval spolu s dalšími hráči. Jenomže když se sejde naše hráčská skupina, tak má každý různou představu o tom, co chce hrát a testování prototypu skončí zpravidla na posledním místě. Má někdo podobný problém? Rád bych, aby se na tomto vláknu vzájemně poznali další amatérští autoři a domluvili se na vzájemném testování svých prototypů. Pokud sem napíší i jiní dobrovolníci na testování, tak jedině dobře.
13.11.2014 10:38:10

Vesmírná strategie
Tak si sem rovnou přihodím příspěvek :) Hra, na které už přes dva roky pracuju, je "Orion:sjednocení", vesmírná strategie typu 4X. Je pro 2-4 hráče, hrací čas 45 minut na jednoho hráče. Složitost je řekl bych střední (30 minut na vysvětlení pravidel). Oproti ostatním hrám podobného žánru je více zaměřená na management planet (planeta má vlastnosti podle ras, které na ní žijí), diplomacii s neutrálními planetami (alternativa k dobývání) a pozemní bitvy (kromě bitev ve vesmíru probíhají i bitvy na planetách). Ve hře je střední podíl náhody, jsou tam jak kostky (boje), tak karty (diplomatické, záškodnické a obchodní mini-questy). Hra se odehrává na náhodně generovaném plánu vesmíru. Jsem z Českých Budějovic, pokud by se ale domluvilo třeba víkendové testování, tak rád někam dojedu. Koho to zaujalo, dejte mi prosím vědět :)

13.11.2014 10:54:12

Battle Royal
Hledám partu lidí co vymyšlejí svoje hry, testují je a tak nějak si pomahaj při tom dobrými nápady.
Mam svou karetní hru připravenou k prvnímu otestování
Popis:
4-6 hráčů. doba odhad 45min.
Karetní hra. Jde o přežití v pralese s minimálním vybavením. Hráči můžou spolupracovat, okrádat se nebo se odstranit za učelem získat lepší zbran a dojít do cíle.
Hra obsahuje 3 balíčky - Pohyb - různá místa kterými hráč v pralese prochází, Událost - vše co se může přihodit a ovlivnit hru, Nalezené věci - najít něco užitečného není naškodu.
jsou zde 3 vlatnosti ovlivnující průběh hry a hráčuv uspěch na vítězství.
Film Battle Royal (jap) vše objasní.
Budu rád když se někdo ozve.
jsem v hl.městě ale můžu někam dojet.

16.11.2014 11:56:19

soutez autoru
Ahoj,
CBG pořádá soutěž autoru a k tomu worshopy - možná by to by tě to zaujalo.
http://www.czechboardgames.com/index.php?id=296

16.11.2014 12:02:00

13. prosinec (možná i 14. prosinec)
Tak se nám možná začíná rýsovat první testování na 13. prosinec v Praze minimálně s hrami Battle Royal a Orion:sjednocení. Zatím je to dost mlhavé (neví se kde a v kolik), ale někde se plánovat začít musí :) Jestli máte ještě někdo prototyp, který chcete otestovat, tak sem prosím napište. Vítání jsou samozřejmě i testeři bez her. Za sebe bych byl nejraději za co nejdelší testování (ideálně i přes noc na 14.12. :) protože bych jel až z Českých Budějovic. Co se týče místa, doporučí něco pražští?

18.11.2014 14:49:01

Místo na testování
Přes noc těžko bude někde otevřeno, leda bychom testovali někde ve strip baru :)
Co udělat testování v sobotu i v neděli? Ať sem nemusíš jezdit na otočku.
Jako místo bych navrhoval Mephit na Arbesově náměstí (kousek od Anděla) nebo Geekárnu, tam mají ale otevřeno až od čtyř.

18.11.2014 16:30:55

místo
jiné místo lepší než pražs.herny tu asi nebude, ikdyž pokud vám nevadí ta děsivá ozvěna v nich. Mephit má v soboty ráno větčinou turnaje do 14h. u mě v bytě to zatím nejde, jsem tam nový spolubydlící. zkusím pohledat nějakou klubovnu na poplatek.

19.11.2014 10:58:06

Oprava: Klubovna dohodnuta
mam zamluvenou klubovnu na te víkend.
je to v nuslích, 550kč je cena za oba dny, je tam kuchynka a přespaní ve vlastním spacáku a karimatce. kauci platím já.
v sobotu příchod možný už ráno a v neděli odchod asi do 18h.
ta cena pronájmu se rozdělí mezi nás, kteří příjdeme.

potvrzení učasti je dobré tak týden předem, abych to mohl dojednat s majitelem.
doufám, že se sejdem.

20.11.2014 12:11:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Klubovna
Tak to je super! Určitě dorazím a začínám shánět další lidi :)

20.11.2014 13:10:42

Klubovna
Výborně :) Počítám s tím

21.11.2014 15:45:41

Autoři her, testeři
Přidají se další autoři a testeři? V Praze vás musí přece být hodně :) Plánuje se testování přinesených autorských her a společná diskuze o nich 13. a 14. prosince v Nuslích (možnost přespání).

28.11.2014 15:51:43

rezervace klubovny zrušeno
dnes ráno mi majitel oznámil, že nám ruší rezervaci klubovny. takže zkusím sehnat jinou, ale pochybuju, že se poštěstí.

1.12.2014 14:23:46

13.prosince
Tak to zatím vypadá na 13. prosince někde v Praze a že jsme zatím 3 (Aredhel, Myslibor a Pajuman). Navrhoval bych předběžně hrací čas 12.00-20.00, to je ale jen můj návrh. Přidá se někdo čtvrtý se svojí hrou nebo bez?

3.12.2014 15:09:45

Pravidelné testování v Praze
Ahoj, skoro každé úterý testujeme v Praze.
Domlouváme se ve skupině na FB:
https://www.facebook.com/groups/172626992894914/

Budu rád když se stavíte.

4.12.2014 14:43:01

Pravidelné testování
úterky hrávám v Palubě, ale přidám se do FB skupiny a kdybychom někdy nehráli tak se zastavím.

4.12.2014 20:09:52

FB nikdy
fukbuk neprojde. ale uterky na palubě by šly, to mam čas.

4.12.2014 22:16:56 | Upraveno autorem (porovnej)

testovací sobota
tak hrát můžem u mě na bytě.
ale můžem tam být jen ve čtyřech, vzhledem k požadavkům spolubydlících.

5.12.2014 10:20:38

Ahoj,
tak jak Vám to dopadlo? Teď jsem tohle vlákno našel a líbí se mi. Sice jsem už dlouho nic neudělal, ale teď začínám pracovat na rozšíření Hobita z roku 1994. Ale jinak bych klidně rád testoval i jiné hry:)

21.12.2014 15:04:30

Proběhlé testování
Testování mojí a Mysliborovi hry proběhlo minulý víkend v Praze na privátě. Aredhel byl nakonec nemocný, tak jsme byli ve 4 lidech (2 se domluvili mimo zatrolenky). Celkově se hrálo přes 7 hodin včetně diskuzí. Myslím, že se to povedlo. Bylo to zábavný a zároveň se tím podle mě obě hry posunou dopředu. Včera se dokonce Myslibor stavil u mě v Budějovicích a dali jsme ještě jednou moji hru (a zase se něco nového vymyslelo :) Snad to dává naději pro tohle vlákno a další podobné akce v novém roce.

21.12.2014 22:48:19

Další testování
Tak co udělat další testování? Třeba 24-25.1. v Praze nebo Českých Budějovicích. Pokročí Myslibor ve svým Port Royal? Klidně se může přidat někdo další, minule byla dobrý tvůrčí atmosféra a testeři byli skvělý (=trpělivý a tolerantní :).

5.1.2015 10:45:58

test 24-25.1.
to by šlo. čas by byl, ale nemůžu tentokrát dojet do ČB.

12.1.2015 10:59:01

testovani v cb
Pro testování v CB doporučuji kontaktovat prodejnu Labyrint. Kazdy patek poradaji deskoherni večery. A ted maji novou deskohernu.
Vikend kolem 24.1.nemohu, ale jinak se rad pridam na testy.

12.1.2015 13:53:32

Testování v Praze 7-8. března
Rýsuje se další testování v Praze o víkendu 7-8. března. Podle zájmu by bylo 1-2 denní. Jisté příspěvky jsou tradičně Orion: sjednocení a Battle Royal :)
Pokud byste někdo chtěli otestovat svojí autorskou hru, tak sem dejte vědět a domluvíme se.
Pár informací o mé hře lze najít tady:
http://orionsjednoceni.blog.cz/rubrika/uvod

23.2.2015 12:21:39

Vybíráme z Bazaru

Cyberion (+obaly)
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas