Deskohraní 2016 (22.10-30.10) - (+něco málo k dojmům a Mindoku)

Docela rád bych se naučil a zkusil: Imperial 2030, Jméno růže, Terra Mystica... Všechny hry jsou na Deskohraní k zapůjčení. Můžu se taky k někomu přidat jako spoluhráč (spíš neangličtinář:). Kdyby měl někdo zájem, ať mi napíše...
23.10.2016 08:10:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Deskohraní
Opravdu nikdo by neměl chuť vysvětlit a zahrát Imperial 2030? Budu na deskohraní ještě dnes a zítra (hra je na deskohraní k zapůjčení, jednoho nebo dva další spoluhráče bych ještě sehnal :) - zkusil bych ještě rád něco z těch náročnějších - Terru, Through the Ages... Jo a jen taková malá anketa - Které tři hry od Mindoku Vám přijdou jako ty nejlepší? (Vyhráli jsme nějaký poukaz, který se musí do neděle udat a já bych ho nerad nechal propadnout :) Doma mám Studenou válku, Zimu mrtvých má kamarád, Ruské železnice se prý hrají opakujícím se způsobem, Alchymisti mají aplikaci - to se mi moc nezdá, Pandemic je pro mě čistě našroubovaná mechanika na rádoby likvidaci nemocí, Šílené zámky - u těch mě trochu odrazuje šedivá grafika komponent :) Tak už snad zbývá jen ta cívka od Vlaadi nebo Terra Mystica :) Za odpovědi děkuji :)

29.10.2016 14:54:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Anketa
Ber Terra mysticu :-)

29.10.2016 16:46:11

Terru
před koupí rozhodně vyzkoušet. ;-)

29.10.2016 19:12:46

Alchymisté
Pokud ti u Alchymistů vadí jen ta aplikace, tak se toho vůbec neboj. 1. se dá hrát i bez ní, jen je to mnohem náročnější na hlídání a navíc k tomu potřebuješ člověka navíc, který nemůže hrát. 2. aplikace jen ulehčuje průběh hry. Po zahrání pochopíš. Rozhodně to není, že byste seděli u mobilů a něco na nich hráli :)

30.10.2016 01:11:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Deskohraní vs Mindok
Tak všem děkuji za tipy, ale ono se to mělo celé trochu jinak. Jen ve zkratce. Turnaje pořádané Mindokem (zúčastnil jsem se Krycí jména a Port Royal) byly ohodnoceny medailemi, diplomem a poukazy. No a k těm poukazům. Za první místo 1.000,-, druhé 600,- a třetí tuším 400,-. Už na začátku jsem si všiml, že má Mindok na stánku u her dvojí ceny. Černé tzv. plné ceny a červené, to byly zvýhodněné ceny pro Deskohraní. Už během turnaje jsem se dověděl, že poukazy se vztahují na ty plné ceny. Říkám si ok, tak mají nějakou investici do těch turnajů (zápisné do turnaje mimo jiné 70,-), něco je stojí medaile atd. V Krycích jménech se nám povedlo ve třech (minimum hráčů pro team) vyhrát druhé místo (i když jsme si vůbec nezahráli s vítězem, jel se nějaký tzv. švýcarský systém bodování) a tedy i poukaz na 600,-. V teamu jsem měl kamaráda a svou drahou polovičku, tak jsme se dohodli dát kamarádovi 200,-, jelikož žádnou hru od Mindoku nechtěl a já že si nějakou vyberu a zbytek doplatím. No, moje chyba, to jsem si ještě nevšiml, že na poukazu je úplně dole poznámka, že se nevztahuje na hry označené křížkem. Takže si hrdě nesu poukaz s tím, že si koupím asi Through the Ages a ejhle. Křížek. Jezdím očima po policích s hrami a vidím - křížek, křížek, křížek.... Všechny hry od 600,- výše jsou vykřížkované. Snad jen Colt Expres nebyl, stál tuším 800,- a základ Pandemic, ten byl asi za 699,- - všechno plné ceny). Vykřížkovaná jsou i Krycí jména, prý je to novinka (už je mám asi rok doma). Doplatit nelze. Co dál? Vidím Port Royal za 349,- a rozšíření za 299,- (černé ceny bez křížků). Říkám, tak si je vezmu a doplatím 50,- - nelze, jen do výše poukazu. A to už mi trochu nabíhá žíla (jinak jsem mírumilovný člověk:) U stánku nejsem sám a začínají přibývat další zájemci o udání poukazu. Tak slečně na stánku řeknu - v klidu, ať si to nebere osobně, ale to už můžou rovnou psát na poukazy 10.000,- a všechno vykřížkovat, nebo naskladnit Machi Koro a já bych si to odvezl trakařem. Prý že to mají takhle nařízeno. Tak ji říkám, co takhle spíš zakřížkovat ty dětské hry, aby si člověk mohl za poukaz doplatit větší částku a koupit alespoň "hratelné hry"? Slečna odchází a přichází asi boss stánku, že prý sem moc agresivní :) No, co dodat na závěr - asi to, že upřímně lituji ty, co vyhráli první cenu... Blackfire má u mě černý puntík za kvalitu s jakou pouštějí do prodeje lokalizované hry a Mindok za takovouhle botu. (Ale abych je jen nekritizoval, na oplátku musím říct, že jejich přístup ohledně výměny špatných karet ve Studené válce a zaslání promo karet byl perfektní - škoda). Jinak Deskohraní byla fajn akce, poznal jsem tam pár nových lidí (doufám, že se uvidíme a staneme se pravidelnými spoluhráči deskovek), zahrál pár nových her a vypil litry výtečného pečeného čaje, kdy na kase byla moc sympatická slečna, kterou tímto pozdravuji... Jo a abych nezapomněl - ochota dobrovolníků "vykladačů" pravidel taky super...

31.10.2016 19:40:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 4000
Končí za: 20 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

RONE (Kickstarter Complete Edition)
RONE (Kickstarter Complete Edition)
Akt. cena: 990 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas