Zombies!!! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Zombie
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Twilight Creations, Inc.
Autoři: Todd Breitenstein
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad House Rules

Ahoj, měl bych prosbu. Jsem člověk který by se měl angličtinu spíš učit, než něco překládat, přesto jsem neodolal a přeložil si dvoustránková Survival Rules k této hře. Potřeboval bych pomoct s těmito formulacemi:
Easy game - each player begins with three equipment cards (choose one to keep and discard the rest)
Lehká hra - každý hráč začíná se třemi kartami vybavení (jednu kartu si ponechá a zbylé odloží) - zde mi nedává smysl ten text v závorce, pokud je správně přeloženo proč by neznělo že hráč začíná s jednou kartou vybavení (kterou si vybere ze tří).

Dále - If you enter into a space with a zombie on it you do not have a fight it.Jestliže vstoupíte na díl se zombie "on it you do not have a fight it" ??

A poslední formulace "Just like from zombie plague you slip in some blood"

Díky za pomoc. Mohu ten překlad případně někam dát, pokud by někoho zajímal, ale tato hra není v našich končinách příliš rozšířená a ještě k tomu ta kvalita překladu.... :) Napíši alespoň krátkou recenzi. Hra je sice úrovně takového složitějšího Člověče nezlob se!, ale přesto atmosféra z ní jen kape.
16.6.2009 05:03:19

rbx
Kvalita komponent mi přide skvělá.
- Figurky poměrně detailní (nesouhlasím s M - dle mého názoru už snad vzhledem k velikost ani detailnější být nemohou. přál bych mu někdy vidět "plasťáky" k jiným hrám :))
- Hrací desky krásně nakreslené a detailní. Dodávají hře šťávu.
- Karty taktéž. Všechny mají design á la béčkové zombie splattery z osmdesátých let. Škoda, že se jich dle house rules půlka vyhazuje.

A nakonec zábavnost. Včera (dnes) jme to hráli asi do tří do rána, což o lecčem svěčí. Podle house rulez tady ze Zatrolených her to celkem odsýpá a i v šesti hráčích je hra hotová do půl hodinky. Pravidla se dají nováčkům vysvětlit za 2 minuty. ("Tady tu ulici hlídej a střílej na všechno, co jde k tobě. Pak udělej to samé s hromadou zombií." :))
Dalším plusem je úžasná variabilita v rámci nesvázanosti pravidly - už po první hře jsme měli vytvořených spoustu modifikací, jak udělat hru ještě brutálnější a lepší.

Za těch šest stovek rozhodně skvělá zábava! (vydávat to fantasy flight, tak to při tom samém zpracování nejde pod tisícovku).

17.10.2009 11:10:04

rbx

Danse + M
Super, diky za info, to je presne to, co jsem potreboval vedet.:-)

17.10.2009 11:15:27

návrhy modifikací k house rules
1) k souboji v základu nejsou potřeba náboje. Jejich použití je na hráči a platí, že za každý utracený náboj je +1 k hodu. Hozená jednička zůstává jedničkou.
2) hrát se dá skoro se všemi kartami. Stačí si po zásahu od zombie (fáze, kdy se karty lížou) přečíst text a pak se kolektivně dohodnout, co by to vlastně mohlo dělat :))
3) dát buď víc bodů za heliport (třeba čtyři) nebo počítat uprchlému hráči bod i za kařdý bod zdraví, co mu zůstal. Za ty dva bodíky podle pravidel radši zůstanu stát a rasit zombie.

17.10.2009 11:16:38

rbx

Danse
tak jako bod je opravdu vychytany :-)0

17.10.2009 12:05:31

rbx

Danse
Bod 2. Nějak mi to tam vypadlo.

17.10.2009 17:01:05

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne: Opatství a starosta - CZ, původní!
Carcassonne: Opatství a starosta - CZ, původní!
Akt. cena: 899 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas