Zombicide: Černý mor

xxxxxxxxxo hodnoceno 300x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Černý mor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Zahnání/Strkanice(Shove) vs. Abomination

Zajímalo by mě, jak hrajete kouzlo zahnaní oproti schopnosti strkanice, hlavně co se týče zrůd.
U nás to hrajeme tak, že zahnání se podobá exorcismu, a musí se použít až na sousední políčko a hlavně jím posunujeme i Zrůdy, posunout pomocí tohoto kouzla abominotaura se mi zdá ok, zkrátka je to vymítání.
Oproti tomu schopností Shove odtrčíme jakékoli zombie nebo nekromanty, ale Aba ne. Zdá se mi nepravděpodobné, že by rytíř dokázal štítem nabrat třeba abotrolla a zahodit ho na vedlejší pole.
Takže, jak tohle řešíte Vy?
17.9.2017 08:12:28

Pojetí
Ono je nepravděpodobné i to, že chodíš po městě, které je plné zombíků :-)

Chci tím říct, že je to úplně jedno a záleží na tom, co ti vyhovuje a jak moc v tom chceš hledat reálné věci, resp. jak moc si to chceš komplikovat

18.9.2017 07:38:56

Odstrček
Tahle hra je zároveň skvělá a zároveň silně nedomyšlená... Doporučuji si spoustu věcí přenastavit nějak nejlépe dle svého vědomí a svědomí. Já se inspiroval místními názory a vytvořil si svůj vlastní hybrid.

Ohledně Shove... Je samozřejmě šílená představa, že Tucker skočí na políčko, kde je 10 chodců, 4 tlusťoši, 3 běžci a Abominotaur... a za volnou akci tuhle armádu odstrčí o políčko, jako kdyby foukl do pírka. Ale dle pravidel je to prostě v pohodě :D

Jinak jak tohle řeším? Zrovna Shove jsem (prozatím) vůbec nenerfoval. Já jsem pouze vyřadil všechny postavy co mají raciálku +1 DMG (protože to mi přijde neskutečně über), vyhodil jsem taky upíři kuši (což je mega joke) a taky nějaký ten luk co je od žluté úrovně... Navíc ty kuše co střilí za 2 DMG se v mé hře musí za akci nabíjet. Další nad čím přemýšlím, je... zda dovolovat předávání jednoho předmětu v jednom kole... jako že si 4 lidi na jednom políčku vzájemně prohazují např. kladivo a buší do hordy tlusťochů. Mám rád hardcore, ale bojím se, že by se z tohodle pravidla kamarádi rozbrečeli :D

5.10.2017 06:16:22

Odstrček
Tahle hra je zároveň skvělá a zároveň silně nedomyšlená... Doporučuji si spoustu věcí přenastavit nějak nejlépe dle svého vědomí a svědomí. Já se inspiroval místními názory a vytvořil si svůj vlastní hybrid.

Ohledně Shove... Je samozřejmě šílená představa, že Tucker skočí na políčko, kde je 10 chodců, 4 tlusťoši, 3 běžci a Abominotaur... a za volnou akci tuhle armádu odstrčí o políčko, jako kdyby foukl do pírka. Ale dle pravidel je to prostě v pohodě :D

Jinak jak tohle řeším? Zrovna Shove jsem (prozatím) vůbec nenerfoval. Já jsem pouze vyřadil všechny postavy co mají raciálku +1 DMG (protože to mi přijde neskutečně über), vyhodil jsem taky upíři kuši (což je mega joke) a taky nějaký ten luk co je od žluté úrovně... Navíc ty kuše co střilí za 2 DMG se v mé hře musí za akci nabíjet. Další nad čím přemýšlím, je... zda dovolovat předávání jednoho předmětu v jednom kole... jako že si 4 lidi na jednom políčku vzájemně prohazují např. kladivo a buší do hordy tlusťochů. Mám rád hardcore, ale bojím se, že by se z tohodle pravidla kamarádi rozbrečeli :D

5.10.2017 06:16:27

Úpravy
Já ten shove omezuji, na zrůdy. Jinak kuši také přebíjíme a Wolfsburg zatím nemám.
Co se týče toho přehazování, my hrajeme tak, že předmět může být použit pouze jednou postavou za tah.
Jediné na co jsem ještě nepřišel, jak hrát tak je neviditelnost, jsem vždycky nešťastný, když ji někdo najde :D

5.10.2017 17:55:08 | Upraveno autorem (porovnej)

2 Nearis
Co se týče karty Neviditelnosti, buď ji úplně vyřaď nebo její použití stritkně vymez - kupř. bude pouze pro jednorázové seslání, po němž karta zmizí ze hry nebo se navrací zpátky do balíčku.

5.10.2017 21:17:33

2. 2 Nearis
jukni sem, dost jsme tu Neviditelnost resili: http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/zombicide-cerny-mor-4950/diskuse/-neviditelnost-shove-cz-afaik-odstrceni-strkanice-14498/

A vlky urcite porid! ;) jsou super. (Avšak věže jsou trochu nedomyšlený shit.... )

6.10.2017 03:10:53

Vybíráme z Bazaru

Zelená planeta + deluxe doplňky
Zelená planeta + deluxe doplňky
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas