Podmořská města

xxxxxxxxxo hodnoceno 143x (Seznam vlastníků)

Podmořská města - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Delicious Games
MindOK
Portal Games
Autoři: Vladimír Suchý
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nestandardna velkost kariet - obaly?


Tak nemam rad tieto divne velkosti kariet... Ake obaly pouzit na tuto hru? Najlepsie dostupne v CZ/SK
28.12.2018 22:16:28

rix

v pohode rozmer
prave, ze to je standardni rozmer hlavne karetnich her (Munchkin, Bang, Mamma mia).
FFG zelene 57x89. Obecne FFG vypadaji zbytecne vetsi, ale jsou v poradku a karty v nich drzi.
Mayday uz nepouzivam, tam to vzdycky bylo, ze co balicek tak se ty rozmery mezi balicky lisily, takze byly z meho pohledu nepouzitelne a moje ocekavani nesplnovaly.

Kdyz neco obaluji, tak do FFG. Jsou sice drazsi, ale obcas na tom co je levne, stejne neusetrime.

28.12.2018 22:55:02 | Upraveno autorem (porovnej)

rix
FFG obaly jsou fajn, ale cenově je to dost masakr. Já postupně přecházím na Paladin obaly, které se na KS dají sehnat za cca třetinu ceny FFG obalů. Mírně menší tloušťku (rozdíl 10% - 90 vs 100 mikronů) kompenzují větším počtem (rozdíl také 10% - 55 ks vs 50 ks).

Z mého ryze soukromého hlediska těch 10 mikronů hmatově prakticky nepoznám (naopak o 10% menší tloušťka se v případě her s velkým množstvím karet už pozná, zejm. při skladování), a mít nebo nemít o 5 obalů navíc je občas dost rozdíl. Že je to za třetinu ceny, jsem už zmiňoval... :).
Kvalitativně jsou naprosto v pohodě (taky mám mizerné zkušenosti s Mayday) a je jich spousta různých (i velmi nestandardních) rozměrů.

Ale k původní otázce - na Podmořská města jsem použil Paladin - Gawain obaly (odpovídají US standard, tj. 57 mm x 89 mm). Ano, nahoře přesahují o trochu víc, ale s tím zásadní problém nemám.

29.12.2018 03:51:15

Swan Panasia
Používáme obaly od Swan Panasia, které bereme k nám na obchod. Balení je tuším 160 obalů za devět pětek. Ale rozměr konkrétně na města bych se musel podívat. Nicméně pasujou úplně přesně.

14.1.2019 14:01:58

Swan Panasia
Také používám,protože mají některé nestandardní velikosti,které se nedají jinak sehnat.
Jen ty kde je 160ks, jsou jen 40µm,premium jsou 90µm.

14.1.2019 17:05:52

Vybíráme z Bazaru

Mafia City
Mafia City
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas