Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Talleen

Talisman x WoW Adventure

Něco málo na tohle téma už jsem četl, ale zeptám se přímo. Zvažuju koupi nějaké pořádné fantasy oddychovky, možná to vemu ze zahraničí (když ten kurz dolaru tak příjemně klesl..:P),a vzhledem k ceně i pár doporučení jsem se dopracoval až do finálního duelu: Talisman nebo WoW A? Co mi doporučujete? Hrál tu někdo obě hry? Nebo byste sáhli po nějakém jiném kousku? Prioritou je fantasy, možná ještě scifi bych zkousl.Otázka také je, co je hratelnější ve dvou, protože předpokládám že budem občas hrát jen s bratrem ve dvou. World of Warcraft klasický už jsem zavrhnul na základě šílené herní doby a taky faktu, že lidi nezřídka doporučují spíš Adventure než klasický WoW. Díky ;)
5.10.2010 08:22:23

Dungeonquest
Pokud chceš opravdovou fantasy oddechovku, tak si pořiď Dungeonquesta. Pokud chceš ale hru, kde můžeš i něco ovlivnit a ne se u ní jen smát, tak si pořiď WoW tAG, ale doporučím, aby sis k němu koupil i pár rozšiřujících charakter packů, protože čtyři základní postavy jsou dost nevyvážené a celkem rychle se ohrajou.
Nový Talisman jsem nehrál, hrál jsem akorát tu prastarou českou verzi, která byla super, ale to bylo tehdy, když jsem chodil na základní/střední školu. Od té doby se mnohé změnilo.

5.10.2010 08:38:21

Talleen
Pro oddechovku pro dva bych asi taky šel raději po Dungeon Questu. WoW jsem nehrál a nijak mě neláká. Talisman je vynikající a drží se v mém Top 10, ale pro dva by byl nudný.

5.10.2010 09:50:24

Talleen
U Talismanu souhlasím se sydem. Mám ho, hrajem ho často ale ve větším počtu lidí. Pro 2 lidi je deska moc velká a vpodstatě se vůbec nepotkávají. V malém počtu (3 lidi) radši vezmeme desku z jeskyně nebo hor a hrajeme jen na ni. Ted v 5 to bylo super ... furt jsem se potkavali a nakonec mě zašlap bard, když jsem se zrovna vyhříval na sluníčku jako ropucha.
Ostatní jsem nehrál

5.10.2010 10:18:54

Talleen

Talisman x WoW Adventure
Dungeonquest vypadá pěkně,škoda že jeho cena se točí kolem 1200,- a výš.WoW i Talisman jsem teď našel v jednom obchodě v Praze ve výprodeji za 750-800,-. Navíc v černém rytíři mají charakter packy do wow po 99,-.Samozřejmě bych se neměl dívat na cenu ale v první řadě na hratelnost,ale v těžkých letech studentských se člověk musí dívat i do peněženky:)

5.10.2010 11:59:01

Talleen
Pozor pozor - aby to nebyl talisman jeste 4. edice, co nevydalo FFG (to je myslim 4.5). Tam jsou jen papírové figurky, nejeké upravy na plánu, nevím, jestli tam jsou i fate. myslim ze i karty maji jine zadni strany, takze to nebude kompatibilni s rozsirenini. Pak by sis k tomu mesel poridit jeste upgrade pack.

5.10.2010 13:27:03

Hrajeme obě
Hrajeme doma obě hry (i když Talisman poměrně krátce) a obě nás baví. Dost záleží na skladbě spoluhráčů - WoWA je složitější a je u něho výhoda, když většina hráčů umí anglicky (na kartách je více textu), s jedním angličtinářem v partě se hra natahuje, stejně tak při hře více hráčů (dost to ovlivňuje jejich zběhlost v této hře) a musí se hlídat více věcí- například v začátcích jsem musel svým spoluhráčům neustále připomínat, co že to vlasně mají za questy. Talisman nám v postatě od prvního zahrátí velmi slušně odsejpal, navíc si po několika hrách každý zapamatoval spoustu věcí jak z herního plánu, tak z kouzel a předmětů, takže nedocházelo k opakovanému studiu drobného textu jako na kartách WoWka - na odreagování je asi vhodnější Talisman. Btw. charakter packy z první vlny mají na Planetě her ještě levnější než v rytíři.

5.10.2010 16:24:02

P.S:
Samozřejmě platí vše dříve řečené - Talisman je lepší ve více hráčích a podle různých diskuzí asi nejlepší oddychovka bude zmiňovaný DungeonQuest, ke kterému jsem bohužel zatím ještě ani nepřičichl (ale plánuji nápravu) :-)

5.10.2010 16:27:30

to talleen
v Praze jsem ochoten předvést wow ag

6.10.2010 09:30:17

Vybíráme z Bazaru

Dva bratři včetně promo pack
Dva bratři včetně promo pack
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas