Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Talisman na ceskem trhu

Zadarilo se nam byt docela rychli a mame edici Talismanu od FFG uz na sklade;) Teda byla pred 14 dnama, ale to byly preordery, ted jsou tam volny kusy;) Po pravde s tema figurkama vypada fakt hezky.
6.2.2009 18:39:10

talisman
Já mám svůj starý s grafiku od Garyho Chalka a nedám nedám nedám na něj dopustit :)

6.2.2009 18:40:57

to Aneken
Nevím, co znamená to tvoje "my", ale třeba v Hrasu jsem ho už obdivoval před nějakou dobou ... a pokud zastupuješ nějakej obchod a tohle je obchodní sdělení, tak bych navrhoval, aby Zeus vytvořil na tiskový zprávy nějakou zvláštní kolonku, aby se to nepletlo do normálních diskuzí ...

6.2.2009 19:19:02

talisman
A ja mam v polstine "Mec a Magia" ... i to ma sve kouzlo :-P Ale asi si ten od FFG casem koupim.

6.2.2009 19:27:41

Rapier

Talisman je mozne koupit v CR?
Jsem fanousek puvodniho talismanu, vcem se lisi soucastny a puvodni talisman (nehral jsem to uz vice jak 10 let). Existuje cesky preklad pravidel? Kolik to stoj a kde to mohu koupit. Dekuji za info.

6.2.2009 21:06:33

novinky v edici od FFG
Asi největší změnou jsou plastové figurky hrdinů (v tradičně vysoké kvalitě, kterou jsou hry od FFG vyhlášené) a cca 2x tak velký herní plán ve srovnání s 3. edicí. Pravidla jsou také obsáhlejší (20 stránek vs. 4 stránky) a popisnější (složitost hry ale zůstala stejná).

6.2.2009 21:23:56

Český překlad
Český překlad pravidel existuje bezpečně na první edici, k ní existují i české karty. Taktéž jsem viděl v češtině 3. edici, ale nevím nic o pravidlech ... čtvrtá edice je zatím pokud vím zcela bez CZ překladu, ani pravidla, ani karty ... A Zeus zapoměl zmínit, že čtvtá edice už vypadá docela k světu a má vylepšenou grafiku na současnou úroveň :-)

Co se týče toho, kde se dá koupit, stačí se zeptat strýčka Googla a použít klíčové slovo, které jsem uvedl ve svém předchozím příspěvku :-)

6.2.2009 22:11:26

to Rapier a Merlin
V Hrasu za 1700 (jsem to prehlid, na sajte maj stary fotky) nebo na Planete her (to je to my) za 1350. FFG tu grafiku docela vylepsili a figurky jsou taky k svetu. Ke ctvrte edici pravidla nejsou... Zeus nic zakladat nemusi, jen jsem videl, ze to ma dost lidi ve wishlistu, tak jsem to sem dal, rozhodne to nehodlam delat pravidelne a u kazde hry;)

6.2.2009 23:41:36

Talisman...Paráda
Talisman byl moje první velká hra a vlastně startovní.Když jsme na turistáku hráli od 23:00 do 5:00 bylo to něco na co nikdy nezapomenu. Vždy jsem jej chtěl a tak jsem si pořídil Proroctví, které mě bohužel maličko nesedlo.A tak jsem přešel na Runebound.Ten je fajn ale stejně na talisman nemůžu zapomenout. Chci se teptat, zda se vydají i staronové rozšíření jako jeskyně,město atd..

7.2.2009 00:19:22

SSZGSA
Moje řeč, Talisman je nostalgická pecka. Nová grafika je super, mě se ale víc líbí ta stará, plán i karty, stačilo by, kdyby to vydali na nových kartách a s těmi figurkami a šel bych do toho hned.

7.2.2009 10:03:27

to Aneken
Tys asi nečetl pravidla fóra? Něco o tom, že tu Zeus nestrpí žádnou komerci? Navíc tohle není tvůj první příspěvek, kterým propaguješ svůj krámek ... Pokud vám nejdou prodeje, tak si tu můžeš zaplatit reklamu, ale tohle je až dost ...

7.2.2009 10:49:58

To Merlin
Merline, říkala jsem si, že s tebou do konfrontace nepůjdu, nicméně mi to nedá. Cituji tvůj příspěvek v jedné zapadlé diskusi:

....Chcete hru cesky? Kupte si ji od Blackfire, tim podporite i preklady dalsich her v budoucnosti.....

Nepropagoval jsi tímto příspěvkem taky někoho? A pravidly fóra bych se taky neoháněla, pokud si vzpomínám dobře, Zeus některé tvé příspěvky musel lehce upravit, neboť obsahovaly vulgární výrazy.

7.2.2009 11:06:55

To Sydo
Tak to už bych ani neváhal!:D Jediné a snad nejhorší na staré edici ( nevím jak to je teď ) bylo znázornění života, vůle a peněz. Fascinovalo mě a zároveň dohánělo k šílenství sbírat ty malé čísla nechtem nebo drtivím přimáčknutím palcem ke stolu v naději, že se ten papírek podaří zvednout.:D Platit někdy předmět bylo za trest..:D

7.2.2009 11:17:03

Ale no tak...
Nehádejte se tu... S Anekenem jsem si to už vysvětlil mimo diskuse soukromými zprávami a je zbytečné těmito příspěvky plevelit diskuse. Ty se pak stávají zbytečně matoucími (kus diskuse k tématu, pak hádka odhledně něčeho jiného a pak zase možná zpět k tématu).

7.2.2009 11:18:39

Ale no tam
už mlčím

7.2.2009 11:21:38

komerce nekomerce
neda mi to jeste neco dodat - taky moc nemusim ruzne obchodni sdeleni v normalni diskusi o necem, nicmene - anaken tak cini naprosto nenasilnou formou a myslim ze spise jde cestou - kdo shani a nemohl sehnat, tqak my uz mame. coz je fajn, clovek se nekdy pidi po nejake hre a kdyz dlouho nejde sehnat, tak to vzda a pak treba prehledne, ze uz to nekdo preci jen dovezl. Takze takove neskodne a podle me uzitecne informace, ktere tu anaken obcas hodi jsou podle me v pohode.

7.2.2009 11:27:33

SSZGSA
Přesně :D

7.2.2009 11:50:12

stara edice
Stara edice je klasika, ale co me na ni jeste iritovalo bylo to, ze papirove karticky s postavami nedrzely v podstavcich a bylo treba to vycpat papirky.

7.2.2009 12:03:58

podstavce
To jsi asi měl nějakou vadnou sadu, moje drží doteď bez problémů.

7.2.2009 12:19:12

rbx

aneken
Taky mi to nevadilo. Problem asi spis nastane, pokud to zacnou delat zastupci vsech hernich shopu. To uz by mozna stalo za to, aby se toho chytil Zeus a vymyslel neco komercniho, co by pomohlo rozvoji Zatrolenek. Prece jenom maji jistou vahu v CZ hernim svete, kdyz se klidne po zdejsi diskuzi hra okazmite vsude vyproda, coz uz se mimochodem stalo.

7.2.2009 12:21:47

to sodovka a to ringo
Promiň, ale tohle je zcela vytržený z kontextu, v tý diskuzi vůbec nešlo o reklamu na nějakej konkrétní obchod, ale o reakci na dovezení hry z ciziny a následný ukradení CZ pravidel od konkrétního dovozce .... Tak jak na to mám reagovat, aniž bych ho konkrétně zmínil? :-)

A pokud sem někdo nahodí zmínku ve smyslu "hurá, konečně je v čr k dispozici Talisman a náhodou u nás", ačkoli konkurence ho má dávno, tak to fakt nepovažuju za nezjištnou pomoc zoufalým nakupujícím :-)

7.2.2009 12:56:10

Propagace
Přiznám se, že mi to taky moc nesedí.Ale pokud se Zeus už dohodl a nikde to nepokračuje.Nevidím důvod proč by jste se tu měli dohadovat. Mám rád informace kde jsou hry levnější a kde nakupujete. Ale jak psal rbx, co když to začnou dělat všichni?
Když to bude nenásilnou formou která neukazuje na jiné prodejce tak mi to nevadí.Ale nechci aby se u každé hry objevilo 5 příspěvků kdo to má a za kolik.Myslím si, že všechny herní prodejny už jsou tady tak známé, že každý fanda si to pohlídá sám.

7.2.2009 14:35:04

rbx
Jo, vyprodali jste tu posledni HellGame :D

7.2.2009 14:37:03

Posledni slovo
Neda mi to, a skutecne naposled se vyjadrim. Netusil jsem, ze to HRAS ma, protoze tam ze zjevnych duvodu chodit nepotrebuju a ve vyhledavaci je ve spojeni "hra Talisman" na 38. miste, kam uz fakt nekoukam:) Tudiz jsem to psal fakt v dobre vire, ze jsme prvni, kdo to tu ma s ohledem na to, ze to dost lidi chtelo. A nemam pocit, ze bych nejak casto plevelil diskuze odkazama na nase stranky a jak jsem rikal, takhle explicitne to uz delat proste nebudu. HOWGH.
Jo a co se tyce reklamy, uz se s Diem domlouvam;)

7.2.2009 20:53:17

2 Anaken
nenech se nijak vytocit, komerce sice nekomu muze vadit, ale bavime se tady vubec o komerci? Nektere hry jsou takrka nesehnatelne a ja jsem vdecny, kdyz je nekdo doveze. Kdyby je melo 50 obchodu a ty jsi zde vyskocil s tim - pojdte keme, mam to nejlevneji, tak jiste, to by me asi otravilo. Ale tohle nedelas, tak bych se vubec nepozastavoval nad nejakymi negacemi. On by leckdo chtel hrat hry, s prosikem knuci at mu ty hry nekdo doveze a kdyz uz nekdo tak ucini a hry vozi, najednou je z tohoho pro dotycne samozrejmost a jakmile se zminis o tom, ze tuhle a tuhle hru mas na sklade, tak jsi najednou reklamni spamer, ktery zneuziva diskusi k reklame. Nebral bych tyhle nazory fakt vubec vazne:-)

7.2.2009 20:59:59

Česká pravidla
Neplánuje někdo v dohledné době překlad ? Aspoň pravidla, když už ne karty ? Dík za info.

11.2.2010 21:14:20

Vybíráme z Bazaru

Donuty
Donuty
Akt. cena: 175 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas