Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

4. edice, má cenu koupit?

Mám strašně rád Talisman. Mám druhou edici s grafikou Garyho Chalka a k ní rozšíření město a jeskyně. Nová edice mě zas tolik nezujala, stará grafika se mi líbila víc, nicméně slyšel jsem o jakémsi "fate" mechanismu. O co jde? Přeci jen nové karty vypadají pěkně a nová Jeskyně je super.
10.5.2009 18:43:34

Finn
Ha, zapomněl jsem se ozvat - Dobrodružství už tam nebylo, prý si ho někdo koupil asi před měsícem :( ale zajímalo by mě, kdo z Berouna to byl.

30.8.2009 10:56:54

Deska
Mohl by mi někdo z majitelů 4. edice říci, jak velká je herní deska? Jako Arkham třeba? Díky.

7.1.2010 11:50:08

Sydo
Hoj, je v podstatě stejně veliká jako deska Arkhamu (je asi jen o 2 milimetry delší :D)

7.1.2010 23:03:25

Nechápu,
jak jsem si tuhl edici nechat tak dlouho utíkat. Včera jsme hned zapařili a celá grupa byla nadšená. Jediným veteránem (tím, kdo hrál i starý Talisman) jsem byl já, takže ostatní nebyli ovlivněni nostalgií. Předně jsem překvapen zpracováním hry - na obrázcích nevypadá zdaleka tak dobře jako ve skutečnosti a opravdu má své kouzlo. Spolu s Reaperem je dostatek Adventure karet na zajímavou partii a už se nemůžu dočkat Jeskyně (nevešla se nám včera na stůl, Becherovka měla přednost :)). Závěrem - pařili jsme od půl deváté do dvou do rána (nikam jsme nespěchali a nováčci měli hodně dotazů) a bylo nám líto, že už hra končí :D Talisman se vrací do nejhonosnějších komnat v mé osobní Síni Slávy a nic ho již nevyžene.

9.1.2010 08:57:38

a aby té chvály nebylo málo...
tak 4. edice Talismanu vypadá úžasně, krásné malůvky na pláně, figurky - standard FFG, vždycky se mi jejich figurky líbily a ty plastové kuželky jsou geniální :)

btw nebral (neodhazoval) náhodou poltergeist v altarovské verzi talismanu všechny předměty?

11.2.2010 15:12:25

Beholder
Poltergeist ne, ale Lupiči ano, teď berou jen zlato.

11.2.2010 15:19:57

sydo
tak odháněl všechny společníky ne? Já mám pocit že dělal Poltergeist více než jen to že se můžeš hýbat pouze o 1 nebo si to s něčím pletu?

11.2.2010 15:23:04

Beholder
Společníky odhání babice (Hag). Máš v tom guláš :)

11.2.2010 15:26:32

sydo
Asi jo :), je třeba to oprášit

11.2.2010 15:38:38

Poltergeist
Poltergeist spomaloval krok na 1 za kolo ;) Vyrastol som na polskej edicii so vsetkymi rozsireniami a tie hlasky su tam fakt bombove :) Napriklad: GNILEC - Ten straszliwy zwy trup teroryzuje tutaj.... a podobne :) So sestrou si niektore doteraz hovorievame a smejeme sa na nich :)

3.1.2011 17:28:33

Vybíráme z Bazaru

Břink! Ve vesmíru! - obaleno
Břink! Ve vesmíru! - obaleno
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas