Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

4. edice, má cenu koupit?

Mám strašně rád Talisman. Mám druhou edici s grafikou Garyho Chalka a k ní rozšíření město a jeskyně. Nová edice mě zas tolik nezujala, stará grafika se mi líbila víc, nicméně slyšel jsem o jakémsi "fate" mechanismu. O co jde? Přeci jen nové karty vypadají pěkně a nová Jeskyně je super.
10.5.2009 18:43:34

A co takový Reaper?
Navíc třeba takové rozšíření Reaper v 2. edici nenajdeš. Já po Talismanu právě začínám pokukovat... Od té doby, co se toho chopil FFG a rozjel rozšíření (a zatím nešel cestou moře malilinkatých skoro nesmyslů).

10.5.2009 18:47:28

reaper
no právě, ta smrtka mě taky láká. A ty figurky... jen ta deska prostě není co bývala. A ta fousatá víla z druhé edice by mi taky chyběla :D

10.5.2009 18:54:17

fate
A co je to tedy ten fate? Něco, pomocí čeho můžu mít "reroll"?

10.5.2009 20:50:46

Sydo
Talisman sice nemám, ale myslím, že jsem v Hrasu zaslechl, že je to buď něco na způsob rerollu nebo modifikátoru hodu...
Ale nebijte mě, pokud je to špatně ;-)

10.5.2009 21:20:51

fate
v podstate tak ... kazda postava zacina s urcitym poctem fate counteru a kdyz je potreba, zahodis jeden fate a udelas reroll jedne kostky ... nektere encountery ti pak umozni fate zase doplnit

10.5.2009 21:40:14

hmm
to zní dobře. Ještě jedna otázka: ve starém Talismanu jsme se nejvíc bavili u textu na kartách ("Obří chameleon tu mění barvu. Zůstane zde, dokud ho někdo nezabije."). Jsou tyhle hlášky i na nových kartách? I když v angličtině to asi nebude taková sranda :(

10.5.2009 22:06:14

sydo
Možná už vím kde jsme dělali chybu. Dneska už ten talisman vlastním jen z nostalgie, a proto abych ho měl. Jinak hrábnem raději po něčem jiném. My jsme si tyhle průpovídky zpravidla nečetli. Zkrátka kanec síla jedna ende šlus.

10.5.2009 22:10:29

Elenistar
no, zrovna u kance žádný text nebyl, ale chameleon ohrožující dobrodruhy měněním barev nás vždycky rozsekal. Stejně jako "potuluje se tu brutální skřet" - síla 3 :D když tenhle "brutál" někoho porazil, výsměch byl zaručen.

11.5.2009 06:39:15

město
Omlouvám, se že odbočuji, ale to město - stojí to za to? Já mám základ, jeskyni a pak jedno rozsireni tusim, že se to jmenovalo dobrodružství. Byly to jenom snad postavy, karty a zaklínadla. Vyšlo k tomu ještě něco?

11.5.2009 07:32:28

Město
mám, al emoc jsme s ním nehráli. Plán byl ošklivý a ty speciální karty postav moc silné. Kdo se stal Arcimágem, měl velkou výhodu. Navíc mi moc nesedlo, že začínám třeba jako Ghůl a najednou je ze mě starosta. Ale jinak to bylo zajímavé, věřím, že FFG udělají krásný plán. Pak ještě vyšlo rozšíření Timescape, ale to u nás již nestačili vydat. Zaplaťpámbů, postavy jako kyborg mi do Talismanu moc nesedí.

11.5.2009 07:57:50

Město
To mě se město líbilo. Bylo hlavně fajn, že se člověk měl kde zašít, něco koupit a herní plán byl podle mě pěkný.( Hrál jsem to tak před 8lety naposledy!:D ) Ale Sydo má pravdu, postavy jsou pak opravdu silné. Co se mi ale hodně líbilo, byla karta Zatykač. Když se ti totiž stalo,že jsi narazil na nějakou šarvátku tak jsi za trest musel vzít tuto kartu.A když tě potkala policie tak jsi šel bručet.:D

11.5.2009 22:36:35

Zatykač
hehe, ten byl dobrý. Nejlepší bylo, když si pak potkal hlídku i mimo město :)

12.5.2009 06:44:26

talisman
ja ho mam polsky a to sou teprve hlasky :)

12.5.2009 08:44:28

Ghul starosta
Chyba! V zakonoch (v pravidlach) sa pise, ze pokial do mesta vstupi Ghul, Trol atd, bude zatknuty - cize starostom sa nestane. Aspon teda v polskej edicii to tak je.

9.8.2009 01:13:14

Talisman
Byla to moje vůbec první (Desková hra) kterou jsme hráli. Před tím ještě Dračí doupě a Magic. Mám všechny rozšíření co u nás vyšly. Ale rozšířeních do Talismanu bylo mnohem víc. Je to původem polská hra a tam těch rozšíření pokud vím bylo kolem 10. Já do reedice nepůjdu, ikdyž tam bude spousta pěkných změn a nová grafika, tak systém zůstane asi stejný a na dnešní dobu mi to stačit nejspíš nebude.

P.S. Když už jsme u těch reedicí moje druhá hra byl Battletech a právě se chystám uspořádat mezi mojí komunitou nějaký turnájek.
Nemá někdo nějaké info jestli se nekoká nějaký comeback?

9.8.2009 08:07:38

Battletech
Comeback už proběhl, jde koupit Classic Battletech Starter Set a pak ještě plný rulebook (mám doma). Ale už jsme to nehrál ani nepamatuju, dal bych někdy řežbu :)

9.8.2009 14:20:53

Polská hra?
Nechci se hádat, ale myslím, že to není "původem polská hra" :-)

9.8.2009 20:43:56

polsko
No polská asi není :) ale první kousky se k nám dostávaly z Polska, v polské verti. Spíš do Adalpo myslel takhle.
Jinak tady je stránka s fanouškovskýma rozšířeníma a i skenem původní druhoediční české verze: http://talisman-atlantida.wz.cz/

9.8.2009 21:34:10

Finn

Obchod
Omlouvám se za odbočení z tématu. Mám skro celou druhou edici. Z toho co vyšlo na českém trhu mi chybí jen talisman dobrodružství. kdyby někdo chtěl, rád jen od něho koupím. Jinak něco málo o talismanu najdete i na wikipedii, ale text je pouze v angličtině...

15.8.2009 18:59:00

Finn
Dobrodružství jsem tuhle viděl u nás v knihkupectví, jestli chceš, koupím ho pro tebe.

17.8.2009 10:27:06

Finn

Obchod
To se mi takřka nehce ani věřit. Odkuď jsi? Mohl byjsi mi to poslat na dobírku?

18.8.2009 23:04:57

Finn
jsem z Berouna, viděl jsem to tu asi před měsícem schované na polici, tak se kouknu a kdyžtak ti to koupím a pošlu. Nejdřív zkontroluju, zda to tam ještě je.

19.8.2009 08:13:30

Finn

Obchod
Byl bych tvým dlužníkem. Jestli to tam najdeš, můžeš to rovnou vzít. Poslal bych ti pak nasebe adresu a nějaký další kontakt.

19.8.2009 22:19:43

Talisman
Včera jsme se ve třech sešli a rozhodli se, že dáme partii Talismanu (2. edice. česká). Ještě s jedním kamarádem jsme to dřív hrávali fest a rozhodli jsme se to z nostalgie po letech vyzkoušet. Už jen po rozbalení krabice se ozval nadšený řev a proudy historek co se komu u které karty stalo. Legendy jako runový meč, válečný oř, roztomilý překlep Kň (kůň), kouzelná hůlka a strašlivá fousatá víla. Zjistil jsem, že nevím, zda by mě Talisman bavil s novou verzí, ta stará má v sobě kouzlo ilustrací Garyho Chalka (i ta víla...) a nová deska nemůže té staré konkurovat. Navíc ty české názvy mají své kouzlo - kamarád otočil Daně a když četl název, druhý hráč se přeslechl a jelikož hrál poprvé, bál se, že na něj útočí daněk :) Strašlivého daňka jsme překonali a strávili 4 hodiny festovní zábavou. Já s nabušenou čarodějnicí došel až do konce, kde mě sežral Pán Démonů a puk na válečném koni pak dorazil samuraje. Už dlouho jsem se takhle nebavil, při každém tažení karty setkání byl celý stůl napjatý a řevem kvitoval každou silnou potvoru. Musím Talisman vytáhnout víckrát než jednou za 5let :) Ale novou verzi musím též vyzkoušet, ta rozšíření mě lákají. Ale asi by mi chyběly ty hlášky jako "obří chameleon tu mění barvu" nebo "prochází se tu brutální skřet" :D

2Finn: zítra se konečně dostanu do města do toho knihkupectví.

26.8.2009 08:28:27

Finn

obchod
Ok, dej pak vědět

29.8.2009 23:41:26

Vybíráme z Bazaru

Call of Kilforth: A Fantasy Quest Game + figurky
Call of Kilforth: A Fantasy Quest Game + figurky
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas