Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ktore CZ rozsirenie ako prve?

Ahojte,

ktore rozsierenie v CZ by ste odporucali ako prve (a mozno aj jedine)?

 

Ktore sa najviac oplati z hladiska mnozstva obsahu a novej variacie hry.

Hrame hlavne iba dvaja, a paci sa nam skor sposob hrania s niminalnym konfliktom, ze ide skor, kto sa prvy dostane ku korune. Takze preferujeme rozsirenie, ktore nezvysuje skodenie.

 

Pozdvaju sa mi Podzemie alebo Ledovy chlad.

 

Poradte prosim :)

2.3.2023 10:44:59

HNS

Pokud se, jak říkáš, váš herní styl soustředí spíše na průzkum, boje s příšerami a vylepšování postavy, tak by sáhl jako první po Ledovém chladu - přidá nové postavy, slušnou dávku karet pro základní hru a naopak nepřidává žádnou extra novou herní mechaniku (kromě karet úkolů u mága), takže začlenit jej do hry nemůže být jednodušší. Navíc je to jedno z nejlépe dostupných rozšíření.

Ve stejném duchu se nese Krvavý měsíc: nové postavy, dávka karet, ale i mechaniku střídání dne a noci, která může změnit celý chod hry, jelikož přišery v noci mají + 1 k síle/vůli. Nicméně tady už je i škodící mechanika v rámci figurky vlkodlaka, která v drtivé většině spíše uškodí než pomůže. Teoreticky si ale můžete dát house rule, že budete hrát bez něj. Stejně jako Ledový chlad je i tohle rozšíření dobře k sehnání.

Podzemí je dobré rozšíření, nicméně v CZ verzi je to v současnosti rarita - takže pokud byste si chtěli rozšířit herní plán a nechtěli utrácet tisíce, nabízí se Lesní království. Tohle “rohové” rozšíření mi přišlo nejvíc kampaňové, jelikož při vstupu hráč obdrží kartu osudu, která mu ztíží, usnadní nebo jen změní pohyb v rámci rohové herní desky. Některé mají i slušné odměny po splnění podmínky, kterou mají na kartě uvedenou. Je to rozšíření zaměřené především na žetony osudu, jelikož se na řadě karet vyhodnotí efekt podle toho, kolik a jakých má zrovna hráč osudů. Při hodně bojovém složení hráčů se toto rozšíření moc nevyužije, protože se dají získat dobré věci rychleji v ostatních rozích, nicméně pro více adventurové hraní se podle mě hodí dobře. Navíc, kromě nesehnatelného podzemí je to jediné rohové rozšíření, které vyšlo v CZ.

2.3.2023 17:17:01

Dakujem za odpoved HNS, naklanam sa najviac ku Ledovému chladu, kedze som nedavno zistil, za kolko sa predava to Podzemie :D :D

6.3.2023 08:12:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Coal Baron: The Card game / Glück Auf (EN, DE)
Coal Baron: The Card game / Glück Auf (EN, DE)
Akt. cena: 290 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas