Summoner Wars: Padlé království

xxxxxxxxxo hodnoceno 48x (Seznam vlastníků)

Summoner Wars: Padlé království - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Summoner Wars: Války Vyvolávačů
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Colby Dauch
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

23.4.2015 10:32:18 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

ano
resp nevidim nic co by tomu branilo!
...znicene jednotky idu do many cize v praxi ti na jeho vyvolanie staci mat 1 kartu many a k tomu kilnut 2 jednotky
(aj preto tycho smradlakov nemam moc rad:) )

btw. ...sledujem tvoje otazky :)

a som zaroven zvedavy co na to karel :)

23.4.2015 12:04:13 | Upraveno autorem (porovnej)

zničení jednotky
viz str. 11. Tam se to píše výslovně. Takže do magického.

23.4.2015 14:32:57

Zničení jednotky
Na anglické kartičce je napsáno "discard", takže podle toho by měla jít do odhazovacího. Snažil jsem se k tomu najít něco ve FAQ, ale bez úspěchu. Proto se ptám, jestli to je záměr nebo chyba. Doufám, že to je záměr, protože Padlé království mám i kvůli tomu osobně nejradši :-)

25.4.2015 06:09:54

zruda
Ha, aha! Tak to by byla tedy zrada, Browne! Jestlis svuj dotaz myslel takto, Aldomoro, omlouvam se, ze jsem to nepochopil. To musim overit! Tady jsou ceska pravidla sice jasna, ale mozna opravdu chybna! Ktery kopyto to prekladalo?! :-) Po nedeli to zjistim a dam vedet!

25.4.2015 10:08:00

Karle
dal bych ti palec, kdybych to tu uměl

25.4.2015 13:39:23

jarmuk
Jirko, díky, ale jestli je to opravdu chyba, což je bohužel pravděpodobné, tak je to spíš na lepáka...

26.4.2015 10:29:05

ten by byl za
přístup

26.4.2015 12:02:11

chyba na kartě
Bohužel, neblahé tušení se potvrdilo. Na kartě Elut-bala je v české verzi nezamýšlený rozpor oproti anglickému originálu. Správně má text znít "...můžete nejprve odhodit libovolné množství jednotek, které kontrolujete, na svůj odhazovací balíček. Za každou..."
Jako překladatel se omlouvám, moc mě to mrzí. Nepřišli jsme na to po mnoha kolech korektur několika lidmi a chyba vyšla najevo až nyní.
Nezbývá, než abyste se vždy před hrou domluvili, zda budete hrát podle původních pravidel autora, nebo podle české úpravy, která dělá tuto jednu kartu a tím i celý národ Padlého království o něco silnější.
Podobná karta události Temná oběť, kterých je ve hře několik exemplářů, je naštěstí v pořádku.

27.4.2015 19:03:57

Krvavá oběť - Ženci
Předpokládám, že pokud takto bětnu žence (ideálně když mají poslední život) tak jdou do diskartu, ale karty pod něma do magie.

23.1.2016 13:31:51

Ženci
Ne. Všechno jde do balíčku magie. Krvavá oběť říká "zničit". To je definovaný pojem, zničený subjekt jde vždy do balíčku magie. A co je pod ženci, to takě, jak se výslovně na kartě ženců píše. Bohužel liliputánským fontem, aby se to tam vešlo...

23.1.2016 13:41:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Určitě?
Právě tuto hru hraju na tabletu, zkusil jsem jako krvavou oběť žence a k mému překvapení šli ženci i vše pod nima do diskartu. Hru vydalo plaid hat games, tak nevím.

23.1.2016 14:50:28

Různé druhy oběti
Tak mi příjde, že se tu popletly pojmy. Krvavá oběť se provadí tak jak jsem popisoval. Tak jak to popisuje Karel se to provádí u temné oběti, tam je to tak jako bych si zabil jednotku sám včetně toho že u kostlivců si hodím na návrat do hrobu.

23.1.2016 16:15:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Wittus
Aha, promiň, to už se tu řešilo níže a teď jsem si toho nevšiml. Co píšu, odpovídá české verzi hry. V té je ovšem právě již níže zmíněná chyba. Zvláštní schopnost Elut-Bala v češtině říká "zničte", ale v originálu je "discard". Vše má opravdu jít do odhazovacího balíčku, jak asi logicky funguje v elektronické verzi.

23.1.2016 17:18:24

takže
u Elut bala znamená zničit odhodit, což znamená dát na odhazovací balíček a u Temné oběti znamená zničit zničit, což prakticky znamená dát do magického balíčku? Shrnuto - u Elut bala chybně přeloženo a u Temné oběti v pořádku?

24.1.2016 15:06:07

Tajemná
Ano, jak už bylo dvakrát uvedeno, u Elut-Bala je chyba v překladu, ostatní je v pořádku. Ale i s posílenou funkcì Elut-Bala je tento národ jen průměrně silný podle statistik z turnajů.

24.1.2016 16:19:51

Joe

chybička
Opravil som túto chybičku v Prehľadovej tabuľke Padlého království (Ke stažení). Update čaká na schválenie.

14.2.2016 00:32:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

12 říší + promo
12 říší + promo
Akt. cena: 90 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas