Steam: Rails to Riches

xxxxxxxxoo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Steam: Rails to Riches - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Divoký západ, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: není
Vydavatelé: Mayfair Games
PHALANX
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Steam Barons

Tak už je tu první rozšíření Steamu a hend pěkně zostra! V rozšíření jsou 2 mapy pro 5 a 6 hráčů a především další sada pravidel, která přidává např. akciový trh (takže je možné nakupovat a prodávat akcie želeničních společností), navíc je prý možné podle úprav pravidle hrát mapy také ve 2 až 6 lidech. To co bylo pro některé neřešetilený problém - tedy absence vláčků pro zobrazení majetku tratě - je nyní pořešeno :) Součástí balení je 144 dřevěných vláčků :) Zatoím jsem pravidla nečetl, jen skouknul informace na http://www.warfroggames.com/Steam%20Barons.html. Nejvíc mě zajímá ten akciový trh, jestli bude podobný těm v 18xx hrách.
16.9.2009 15:22:48

doplnění
Tak jsem přečetl kus pravidel a zdá se to jasné! Pokud budete hrát podle basic nebo standrad pravidel, pak jsou mapy vhodné pro 5 resp. 6 hráčů. Ale pokud použijete pravidla pro akciovej trh, tak voilá! Je možné hrát od 2 do 6 lidí! Super věc podle mě! Součástí balení je i karta pro zobrazení akciového trhu. Koukám že jsou nové symbloy pro přístavy, 6 certifkátů želeničních společností a další novinky. Teď hergot babo raď :)

16.9.2009 15:29:38

hmmm
Třeba to bude konečně hratelný aspoň tak jako Railroad Tycoon :-)))

16.9.2009 16:13:15

Merlin
to jo, bez mašinky místo koleček dělaj 90% hraní, to už od tebe vím :))

16.9.2009 17:29:10

to Richmond
Víš velmi dobře, že to nebyla jediná moje výhrada, ale ano, máš pravdu, aspoň se na to bude možný koukat :-)

16.9.2009 19:50:18

zapojení do diskuze se zpožděním
Díky jednomu velice ochotnému člověku mám teď možnost Steam si párkrát zahrát. Podotýkám, že jedinou vláčkovou hru, kterou jsem hrál, byla Trans Amerika, tedy nejsem ovlivněn RRT a podobnými. Steam je perfektní, hned napoprvé se nám líbil, jen jsem si říkal, ještě tak mít místo těch koleček, znázorňující majitele trati modely vláčků a atmosféra a iluze bude dokonalá... no a hle, tady čtu, že jsem nebyl první, koho to napadlo a vláčky jsou na světě :)
Ale ta cena :( je dost vysoká...vím, dvě mapy, akcie...ale přece jen, cena rozšíření vyšší jak cena základu...Mě by stačil základ (v 5 a 6 bych hrál málokdy) + ty vláčky... asi jsem moc vybíravý....

7.1.2010 15:26:11

cena
Souhlasím, že cena je dost přestřelená, když samotnej základ je levnější. Proto zatím do toho rozšíření nejdu (páč jsem taky jedinej na světě, komu ty dřevěný kolečka fakt nevadí :)).

7.1.2010 15:36:56

The Hammer
A hráli jste už i standard verzi nebo jen tu basic?

7.1.2010 15:37:45

basic instinkt
Zatím jen jednu základní, na standard se chystáme o víkendu...
je to velký rozdíl? (pravidla jsem zatím nestudoval, ty má na starosti speedy)
Mě ty kolečka v podstatě taky nevadí, jde jen o tu "lepší" atmosféru, ale tisícovka za o něco lepší pocit je dost :)

7.1.2010 15:42:25

rozšíření
No tak ony se dají hrát ty 2 nové mapy a to vlastně v jakémkoliv počtu (do 6), protože se pojede na akciovky. Ale pořád to vidím jako pálku.

Standard verzi jsme hráli zatím jen jednou. Já s manžekou jsem to baštili, protože to je mnohem těžší a peněz se fakt nedostává. Jenže kluci radši rychlejší basic verzi, kde člověk nemusím tolik přemýšlet, kolik vlastně se chystá utratit. A rychlejší to je i proto, že odpadají dražby.

7.1.2010 16:03:09

DC


jste to někdo hrál?? Jaké to je??

16.4.2011 19:55:14

DC

překlad
Nechystáte se někdo na překlad??

17.4.2011 10:05:07

DC

Hráli
jsme to včera ve třech. Jde v zásadě vlastně o dvě hry. Buď klasický Steam, což znamená, že máme navíc dvě celkem zajímavé mapy, na kterých se dá hrát a nebo Steam Barons, což je hra, kde se draží akcie jednotlivých železničních společností, za které pak hráč staví železnice, odváží zboží a inkasuje prachy. Hodně to připomíná Steel Driver. Pěkně jsme se u toho cca 3 hodiny pobavili :-). jen nevím, jestli jsme hráli všechna pravidla dobře :-(

10.6.2011 17:55:16

Vybíráme z Bazaru

Black Rose Wars: Rebirth - Deadly Masks
Black Rose Wars: Rebirth - Deadly Masks
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas