Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 626x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Pohyb, mince, slávne osobnosti

Dobrý deň, zakúpili sme si hru civilization a mam pár nejasností. Hrali sme ju dneska prvý krat, rád by som sa spytal na par veci, so svojimi figurkami armády alebo osadníkov mozem spravit aj jeden pohyba potom ukončit pohyb tej figurky alebo musim spravit tie dva pohyby, ktore su dane ako cestovná rychlosť. Potom by som sa rád spytal či mozem stymí postavami prechádzat cez budovy.?
Mince, ktoré su na mape vytlačené na jednotlivých políčkach získam hned po tom ako tam vstúpy osadník alebo musím v nasledujúcom ťahu správa miest prvý krat a naposledy vytažit prostredníctvom toho osadníka tú mincu ?


Dakujem velmi pekne. Rad by som sa este popytal jednotlive fazy mozem vynechat alebo je potreba kazdu fazu v tahu spravit. Napriklad prvej faze začiatok tahu na začiatku neviem postavit mesto tak mozem tu fazu vynechat a pokračovat druhou fazou obchod?
A ako to je so zmenou štátného zriadenia? potrebujem najprv vyskumat technologiu a potom si ju možem nasledujúcu fazu začiaatok kola zmenit ?

Dakujem za odpoved, prosim ta stou anarchiou to je ako. Na začiatku ťahu prejdem do anarchie a po ďalšom ťahu možem prejsť na barsaké štátne zriadenie podľa
mojho výberu,alebo musím mať niečo vyskúmane? Ešte to by som rad vedel,že slávne osobnosti ked mám v okoli mesta tak mi dodávajú každy ťah tie suroviny alebo produkciu, obchod a všetko čo je vytlačené na kartičké slávnej osobnosti?

Dakujem, a prosím vas stým prechodom cez anarchiu na iné štátne zriadenie to ako funguje?
24.1.2014 00:17:20 | Upraveno autorem (porovnej)

1) Pohyb je vždy volitelný. Pokud máš cestovní rychlost 4, můžeš se pohnout o 0-4 pole.

2) Přes budovy (své i cizí) je možné procházet i na nich zůstat stát. Můžeš projít i přes své město, nesmíš tam zastavit (dokud nemáš rozšíření a nepoužívaš karavany a dočasnou obranu). Přes cizí město projít nesmíš - ve chvíli, kdy na něj vstoupíš, vyvoláš bitvu.

3) Dokud ovládáš políčko s mincí, máš minci. Když ho ovládat přestaneš (odjedeš settlerem nebo přijdeš o město, v jehož okolí mince je), o minci přicházíš. MINCE SE NIKDY NIJAK NETĚŽÍ.

24.1.2014 01:24:26

2. cast dotazu
Faze se muzou zahrat tak, ze se nic v dane fazi nedela.

Zmenu statniho zrizeni musis nejprve vyzkoumat. Pokud danou technologii vyzkoumas, muzes na dane zrizeni prejit ihned (a nemusis prechazet do Anarchie).

24.1.2014 17:16:36

Osobnosti
Osobnosti chápeš víceméně správně. Jen minci opět přičteš na číselník a máš ji tam dokud máš osobnost v okolí města - NEzískáváš ji každé kolo.
Podobně je to s vojenským bonusem, ale ten je hádám jasný.

25.1.2014 10:48:13

Vojensky bonus nenarusta kazde kolo?
Tak to mi konecne je jasne, proc k nemu nejsou zetonky. Na druhou stanu mi tim padem asi zustava na nejake urovni a v bojich ho nespotrebovavam.

25.1.2014 11:07:10

to rndm
Ne vojenský bonus se nespotřebovává. Přijít o něj můžeš jedině ztrátou/blokací budovy/osobnosti, která ho poskytuje. Ale pozor vojenský bonus nepřechází k hráči, kterému náleží osadník, který danou osobnost/budovu blokuje.

25.1.2014 14:02:06

Nheedoom
Needituj prosím stále ten svůj původní příspěvek a nepřipisuj tam dotazy - je to pak nepřehledné, cos připsal a na co kdo odpověděl.

Změna státního zřízení - jsou 2 možnosti:
1) Vyzkoumáš nové státní zřízení - pak můžeš ihned přejít na toto nové státní zřízení.
2) V 1. fázi kola se rozhodneš, že změníš státní zřízení - nastavíš si anarchii. V dalším kole v 1. fázi si z anarchie změníš státní zřízení na libovolné, které máš vyzkoumané.

26.1.2014 22:26:52

Blokada vyznacne osobnosti
Jak je to s vyznacnou osobnosti v okoli mesta, kdyz na ni vstoupi nepratelska armada? Blokuje ji nebo ji "vyzene pryc" na kartu naroda? Pokud "zustava", je vyuzitelna pruzkumnikem? Diky

18.2.2014 16:22:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Koudak
Zustava, jeji majitel ji ale nemuze vyuzit. A svym settlerem ji rozhodne nemuzes "tezit" a vyuzivat ji. Ostatne, budovy taky ne. Precti si pravidla.

18.2.2014 16:28:16

aradraug
Ja si prave precetl pravidla. A nasel v postate jenom 2 zminky:
1, "Pokud nepřítel stojí na čtverci, kde se nalézá žeton divu, nelze použít speciální schopnost divu ani sbírat symbol kultury, které by div vyprodukoval." - to ale neresi ani bezne budovy ani osobnosti
2, "Budovy, divy ani význačné osobnosti poté, co jsou vyrobeny (získány) nemohou být umístěny na blokovaný čtverec" - to ale neresi jiz umistene
3, "Průzkumníci mohou sbírat symboly z blokovaného čtverce nepřátelského města. V tomto případě je čtverec považován za součást města..." - ani to mi nezni jako informace o tom, ze by budovy nebo osobnosti nemohly byt vyuzivany.

Bohuzel jsem zadnou jinou zminku nenasel, napovis mi, kde to tam je? Diky.

18.2.2014 16:56:20

Koudak
Ha, omlouvam se, sekl jsem se, muzes tezit i budovy a slavne osobnosti. Resi se to ve FAQ:

Q: Can a scout gather icons and/or resources from a square in another city’s outskirts? What if the square contains a building or a wonder?
A: A scout can gather resources from a square in another city’s outskirts, even if that square contains a building or wonder. If the scout sends those icons and resources to a different city, the original city cannot also use those icons and resources.

Q: Can a scout blockading an opponent’s barracks/academy/
general send the combat bonus to its home city?
A: No. Scouts can blockade a square and send all icons home
except for combat bonuses.

18.2.2014 17:07:53

aradraug
No u budovy jsem si to myslel. No my jsme pri prvni hre hazeli osobnost do ruky a po skonceni blokace se na zacatku kola pokladala zpatky...
Priste tedy zkusime podle tebe a budeme ji vyuzivat - ono je to s osobnosti zajimavy v tom, ze s ni v tom pripade ziskavas i minci...
Kazdopadne diky.

18.2.2014 17:47:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Neanderthal: Lovci mamutů
Neanderthal: Lovci mamutů
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas