Settlers: Zrod impéria - Atlantida

xxxxxxxooo hodnoceno 76x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - Atlantida - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Settlers: Zrod impéria
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Atlantida v Sólo hře (kampani)

Zdravím,

zkusil jsem hrát kampaň za Atlantidu. No byl to hodně blbý nápad, protože je jedno, že se kampaň hraje na 4 kola. Stačili mi 2 předchozí hry a ve třetí hře jsem už měl na konci 4. kola 337 bodů. A to i s tím, že jsem někdy zapomínal bodovat.
Je to šílené, když se mi stává úplně běžně, že mám za Atlantidu během jednoho postavení běžně víc jak 10 bodů.

Dokonce jsem 2x využil toto šílené kombo:

Dodavatel s žetonem technologie a bodovacím žetonem (kdy jsem tedy z FAQ zjistil, že žeton technologie dvojnásobí i ten bodovací), tak mi dodavatel při každé postavené šedé dává 4 body + 2 zlaťáky.

Tesařská dílna (stejný scénář, akorát pro hnědé karty)

Velká pevnost - s žetonem technologie a bodovacím žetonem a pokud si vyberu tedy 2x 2 body, tak z této karty dostanu maximálně 2x 2 body z karty + 2x 1 bod z žetonu, takže 6 bodů při každém postavení šedé karty.

To samé s kartou Těžba dřeva, akorát pro hnědé

No a ještě jsem měl aktivovanou frakční atlantskou kartu Křišťálový kolos, která mi dává bod navíc z každé běžné karty, která skoruje.

Toto jsem měl a teď jsem postavil Kastu inženýrů, což je produkční frakční karta atlantidy, která je hnědá a šedá.

Takže výsledek byl, že v jedné akci jsem zaplatil jeden kámen, ale získal jsem: kámen, dřevo, 4 zlaťáky a celkem 24 bodů!!!!!! ZA JEDNU JEDINOU AKCI!!!

(4 body + 2 zlaťáky za Dodavatele, 4 body + 2 zlaťáky za Tesařskou dílnu, 6 bodů za Velkou pevnost, 6 bodů za Těžbu dřeva a pak ještě 1 za každou z těchto 4 karet, která skorovala)

A toto se mi podařilo 2x

 

A to jsem měl to samé kombo v červených a pak už stačilo stavět šedé, hnědé a červené a body letěly po desítkách.

Nezlobte se na mě, ale atlantida je prostě dělaná na to, aby se spotřeboval nejen celý frakční balíček (to je naprostá samozřejmost, ale atlantida by byla schopná postavit i 90 běžných karet, kdyby se podařilo dobré kombo na karty, produkce karet, dohody na karty a znovupoužití akcí.

 

ŘEŠENÍ

Na turnajích hrát asi nebudu, ale dám všem jasnou radu, abyste vyvážili atlantidu. Stanovte si sami limit, kolik atlantida může použít technologických žetonů u karet. Ať platí veškerá pravidla, ale jen jediná věc, kterou je třeba u atlantidy omezit - my jsme zvolili, že atlantida může mít max 6 technologických žetonů na všech běžných kartách v jednu chvíli (a z toho jen 1 na vlastnostech). Bodovací a obranné žetony v pohodě, ale ty technologické vytváří nedosažitelnou konkurenci. Jinak je nedohnatelná a může si dělat co chce.


Když si fakt vezmu, že třeba můžu za Atlantidu během 5 akcí získat 12 nových karet, tak to je fakt overpower (2x hrad se žetonem, takže na ně můžu použít 2x 3 osadníky pro kartu. Pak mám kartu, která mi resetuje akce a když mám na ní žeton, můžu ji použít dvakrát, tak to odhodím z obou hradů a v dalších 2 akcích je opět můžu 3x použít)

 

Ono i přes toto omezení na 6 žetonů je atlantida hodně silná a pokud ji necháte rozjet a nezlikvidujete ji pokud možno co nejrychleji karty s vlastnostmi, tak hrajete o 2. místo.

31.3.2022 01:31:00

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Queendomino prodej
Queendomino prodej
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas