Scythe: Vzestup Fenrise

xxxxxxxxxo hodnoceno 94x (Seznam vlastníků)

Scythe: Vzestup Fenrise - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Scythe
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: právě překládáme
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jamey Stegmaier
Ryan Lopez DeVinaspre
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vyprodáno?

Ahoj, nevíte jak to je s dostupností? Zatím ještě kopie jsou na eshopech, ale albi už má vyprodáno a měli to i ve výprodeji, tak mě zajímá, jestli ještě vůbec plánují dotisky? 
Ještě jsme Scythe nenahráli tolik, abychom hráli Fenrise, ale mám strach ať pak za rok nesháním a už nebude.. :D

12.1.2023 12:05:36

Jestli se vyprodávalo 3,5 roku (tuším, že vyšlo česky někdy v létě 2019), tak osobně dost pochybuju v nějaký dotisk. Kampaň je skvělá, ač jsme ji ještě neodehráli celou (máme za sebou 5 scénářů), je tam poutavý příběh a scénáře se liší tím, co tam máš dělat, a ještě dostáváš různá vylepšení infrastruktury či mechů do dalších partií, máš tam další dvě frakce… takže pokud máte Scythe rádi, já bych do toho šel. Neměl by být ani problém se znovuhratelností.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

12.1.2023 14:07:25

Jsem věděl, proč mne to lákalo vzít v Albi za 900,- :-D 

 

12.1.2023 14:50:12

Dotázal jsem se v Albi na dotisk a odpověď je nemilá :(

“Omlouváme se, ale toto rozšíření neplánujeme.”

Takže jediná možnost je asi koupit ze zahraničí EN verzi a přelepky?

26.1.2024 11:01:08

Nebo odkoupit od někoho…já třeba mám, ale nemám k tomu už krabici, mám to v bigboxu, takže nevím, jak bych to prodával :(

26.1.2024 11:47:23

Mohu potvrdit. Také jsem se dotazoval přímo na Albi a dostal v podstatě tu samou odpověď. Dotisk se neplánuje. Bohužel stejně mi odpověděli i na rozšíření Scythe: Titáni nebes. Taky se dotisk neplánuje. Sami již nemají a v obchodech už jich taky moc není. Nejspíš se tím potvrzuje trend poslední doby, že s dotiskem her moc počítat nemůžeme, natož s rozšířeními. Pokud to tedy nebude nějaký prodejní hit.

 

27.1.2024 12:42:43

Popravdě - nedivím se. Kampaň jsem rozehrál 2x s různými skupinami a někdy po 4. hře už to nikoho nebavilo a nikdy jsme to nedohráli. Fenryse bych nikomu nedoporučil.

27.1.2024 13:08:59

tak my mame fenrisa doma a kampan sme tiež hrali len raz,

ale moduly a frakcie používame stále,

takže ten fenris nie je len na kampaň

27.1.2024 15:06:59

Fenrise máme odehraného dvakrát komplet. Jednou hráno ve dvou a potom po roce ve třech, přičemž jsme si oba přibrali jednoho dalšího hráče, a opět bavilo všechny. 
Tedy Fenrise bych stejně jako vše ostatní k Scythe doporučil. 

27.1.2024 16:23:30

Vzestup Fenrise je skvělá kampaň, bohužel jsem loni odehráli ve třech hráčích jen 5 nebo 6 scénářů a pak se na další nesešli z mnoha důvodů (a v tom složení nehráli ani cokoliv jinýho), ale bavilo to všechny. Za mě určitě doporučení.

_____________________________________________
· od ledna 2024 tu mám na starosti sekci novinek coby admin
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

27.1.2024 18:29:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Kdyby někdo chtěl Fenrise poslat dál, tak bych měl zájem. Bylo by to asi lepší, než řešit přelepky. Třeba se někdo najde.

27.1.2024 18:45:20

No já asi klidně, v deskoherním klubu lidé hrají hlavně základ a pak zase další hru zkouší, než aby do hloubky jeli Scythe. Takže Fenris by byl k mání, jen k němu nemám krabici, vše je v big boxu. A otázkou je cena. Mám k Scythe vše.

27.1.2024 22:36:44

Já mám kompletní Scythe a naposled jsme ji hráli asi 2 roky zpátky. A fenris je nedotčený. Já bych si to zahrál, ale sehnat lidi na X her v kampani je velký problém. 

Stejně tak Twilight imperium. Maximálně jsem to hrál ve třech. Když nepočítám aplikaci na telefon a PC, kde ale jedna hra trvá 3 měsíce.

 

Na jednu stranu bych to prodal, na druhou stranu mě to baví a rád si to zahraju. A hlavně když čtu, že dotisky nebudou. Teď to prodám a pak budu litovat. Navíc to půjde cenově nahoru. A řekl bych že ne málo. Zvláště pro ty, co mají kompletní hru.

Měl jsem hru, která stála 900. Asi za rok jsem ji prodal, protože mě nebavila. Prodal jsem ji za 1000. Divil jsem se, že to někdo za takovéhle peníze chce. Nevšiml jsem si, že není k dostání. A teď asi po 5-6 letech se prodává za 5000 mezi lidmi.

28.1.2024 09:52:46

Fenrise jsme na podzim ve skupině dohráli, a všem se to líbilo. Příběh to hezky spojuje, nové mechaniky super, nové grakce taky byly zajímavé. Doporučují si to zahrát než to budete prodávat i ohledem na to, že dotisk už nebude.

28.1.2024 13:13:39

U tak skvostné hry jsem do teď taky chtěl mít hru komplet. Ale já mám jedno pravidlo. Když se něco nehraje více, než rok, jde to z domu, i kdyby to bylo nesehnatelné skvostné dílo. Proto jsem to hodil na bazar. 5000 mi přijde ujeté, ale podle mě to vysokou cenu má.

28.1.2024 13:23:36

Vybíráme z Bazaru

Carpe Diem
Carpe Diem
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas