Revolver Expansion 1.3: Vengeance on the Frontier

xxxxxxxxoo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Revolver Expansion 1.3: Vengeance on the Frontier - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Revolver
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Stronghold Games
White Goblin Games
Autoři: Mark Chaplin
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy z hraní

Před několika dny jsem měl možnost zahrát si Revolver s dalším z řady rozšíření (1.3). Do hry se dostává nový balíček karet pohraničí, ze kterého mohou čerpat oba hráči a to tak, že zaplatí mincí (nový žeton v tomto rozšíření). Minci lze získávat nejčastěji tak, že prohrajete bojovou fázi. Je zde však stanoven limit mincí v ruce hráče, aby bylo zajištěno, že peníze budou neustále v oběhu. Díky balíčku pohraničí přichází do hry oboustranně použitelné karty (např. odhoď/přidej žeton z mexické hranice, přidej/odstraň zranění z Jacka Coltyho + je zde možnost přesouvat karty z bojiště na bojiště, prohrabávat se balíčky karet a také jsou zde nové bojové karty se symbolem zámku, což přidává možnost skrytě je přidávat na bojiště věznice). Dále se do balíčku obou hráčů dostanou 2ks nových karet, které jsou cíleny na zranění Coltyho a odstraňování žetonů z mexické hranice, čímž se tyto způsoby výhry stávají opět o něco více aktuální, než s kartami základu a rozšíření 1.1 a 1.2. Balíček pohraničí funguje velmi dobře, hra se nijak nekomplikuje a přináší do hry velmi příjemné zpestření. Místy se v kartách objevuje herní text, který začná nahrávat deckbuildingu (karetní komba), čemuž já osobně v této hře příliš nefandím, protože chci vzít balík a hrát, nikoli trávit čas přípravou balíku a plánovat strategie, ale chápu, že se tím dá zvýšit znovuhratelnost a své příznivce si to najde. Poodhalím ještě jednu zajímavost z balíčku pohraničí a tou je karta medvěda, které má vysokou sílu, každé kolo si jí však majitel musí vzít zpět do ruky a za vyložení opět zaplatit cenu pro vyložení, což je odhození karty z ruky, ale nově si tuto kartu nevybírá sám, nýbrž náhodně.
Celkově mě rozšíření 1.3 dokázalo znovu vtáhnout do hraní Revolveru a to tak, že jsem neváhal s objednávkou rozšíření 1.4 a 1.5, ať to máme kompletní :).
29.4.2014 10:36:52

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Karak - věž na kartičky
Karak - věž na kartičky
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas