Hledání Eldoráda

xxxxxxxxoo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Hledání Eldoráda - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 50 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Ravensburger
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Prosím, je zde někdo do hrál/hrává. Jaké jsou dojmy? Na internetu je o této hře poměrně ticho, tak snad tady se někdo najde.

Děkuji

27.2.2024 10:26:11

V druhé části tohoto dílu jsme se Eldorádu věnovali. Ve zkratce jsou dojmy veskrze pozitivní. 

 

deskoherniinkvizice.podbean.com/e/dojmy-senjutsu-battle-for-japan-a-hledani-eldorada/

⚜⚜⚜
Montjoie! Saint-Denis!

27.2.2024 10:33:14

@Kano Musím říct, že na to, že je to sedm let starý herní design, tak mezi současnými hrami skvěle obstojí. Deckbuildingový základ je tu jednoduchý, takže ho pochopí i nezkušení hráči a stejně tak pohyb po mapě za pomocí karet je jednoduchý. Hrál jsem s lehce zkušenějšími hráči, stejně tak z méně zkušenějšími, do hry jsem už ze začátku přidal “pokročilou variantu” s žetony jeskyní a všichni hru pochopili na první dobrou a v obou případech došlo hned na odehrání nové partie. Modulární mapa zajišťuje dostatečnou variabilitu a škálování obtížnosti. Promo karty zajistí také nové strategie hry. A i když herní principy jsou jednoduché, vyhrát není jen tak, kolikrát člověka dělí od výhry špatně nakoupené nebo naopak neodhozené karty. Je to prostě napínavý závod. A myslím, že ani hodně náročné hráče hra nezklame, i když to pro ně bude spíš oddechovka. Jediná nevýhoda hry je za mě to, jak moc místa na stole zabírá. I nejmenší mapa je dost velká, k tomu se ještě musí udělat místo pro nabídku karet a každý hráč musí mít alespoň minimální místo před sebou, prostě na konfereční stolek se s tím člověk nevleze. 

27.2.2024 10:58:43

@Daw8ID , @speedy oběma moc děkuji za dojmy.

27.2.2024 18:12:26

@Kano Můžu v podstatě kvitovat, co říkali ostatní. Čistej, jednoduchej deckbuilding, kde se nejede na body, ale na optimalizaci kroků pohybu. Velká variabilita, dají se libovolně tvořit mapy, což je samo o sobě vtipná “předehra”. Se zkušenýma hráčema si to dáváme na 40-50 minut na dojezd po větších eurech, s přítelkyní to máme na hoďku a půl jako hlavní hru večera. Stejně tak souhlasím, že nevidím důvod hrát bez žetonů jeskyní. Snad jedinej negativní důvod, co mě napadá, je že to může hru zpomalit, pokud jsou všichni chamtiví a jdou po nich :)   Často jsou totiž umístěný mimo optimální trasu, aby cesta pro ně byla zdržení a riziko. Když pro ně však jdou všichni, relativně si neuškodí nikdo a jen se hraje dýl. 

Osobně fakt doufám, že vydají v češtině rozšíření, který přidává možnost zkrátit si cestu za cenu dobrání špinící karty. Ty totiž v základu vůbec nejsou, jsou tu jen míň pozitivní a víc pozitivní. Myslím, že by to z toho dělalo o dost plnohodnotnější deckbuilding :) 

28.2.2024 00:12:51

Sám jsem položil otázku a teď po více jak dvanácti partiích si už troufnu také přispět svou troškou do mlýna.
U nás hra zabodovala na plné čáře. A to jak v klubu, kde je v roli “malé hry na rozjezd”, tak i doma. 
Je pravda vše co již bylo řečeno: čistý deckbuilding s krátkou herní dobou, jednoduchými pravidly a příjemným tématem. 

Hra je opravdu rodinného charakteru a nálepka 10+ je odpovídající a vyhrané děti ji zvládnou už od cca sedmi. Téma je mi velmi sympatické a míra interakce je ve více hráčích skvělá. Ve dvou hráčích je hra více strategická, ale stále zábavná. Pro dva unavené rodiče skvělá volba jako jediná hra večera. Hra svižně plyne, je u ní zábava a mnohdy dáme rovnou druhou partii. Jediný mínus vidím v přípravě, která chvíli zabere. Když však máte karty dobře předpřipravené, tak je to pohoda. Za mě jedno velké doporučení ;)

1.4.2024 21:08:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, přinese tato hra něco nové člověku, který má doma Břink? Třeba se všemi mapovými rozšířeními a všemi asymetrickými postavami se startovními decky? Diskuze na mě působí dojmem, že tahle hra pak bude vedle Břinku jen smutně ležet a nepřijde na stůl. Což mě mrzí, protože jsem se na hru vlastně hodně těšil. Nebo se pletu a není to tak?

2.4.2024 08:25:05

@Conan70 Tohle je “víc” deckbuilding, je tam více interakce (blokování) a také strategie. Dá se to hrát rodinně, ale i hráčsky. 

2.4.2024 11:32:14

@Conan70   Záleží na tom co od hry chceš. Pokud se ti Břink s hromadou rozšíření líbí a rád bys něco víc, tak Eldorádo ti to rozhodně nedá. Pokud naopak ti Břink přijde zdlouhavý a chtěl bys více zábavy / hraní na pohodu, pak tady může Eldorádo uspět. Osobně doufám, že s rozšířeními se to nebude přehánět. Obávám se, aby tuto hru hromada rozšíření spíš nezadusila. Hra má jednoduchá pravidla a velmi čistý design. Vyvolává vzpomínky na doby, kdy se hráli Osadníci, Carcassonne, Poštovní kurýr, Vysoké napětí. Tady už si musíš odpovědět sám, jestli to pro tebe je mínus nebo naopak plus.

2.4.2024 14:09:33

Eldorádo funguje fakt dobře. Nedávno jsme hráli v plným počtu a nebyl žádný problém. Všechno je jasný, jsou dobře a srozumitelně napsaná pravidla, nečeká se dlouho na tah, je to rychle odehrané a napínavé do samotného konce. Je to překvapivě trochu náročnější na prostor, ale dá se to přežít. Nebál bych se toho, je to fakt zábavný ;).

.......................................................
Radek z kanálu ODEHRÁNO
https://www.youtube.com/@odehrano

3.4.2024 09:06:30

O této hře jsem před časem přemýšlel, ale pak jsem na ní úplně zapomněl. Teď jsem si díky této diskusi pustil gameplay na YouTube a úplně mě nadchla. Až budu příště objednávat deskovky, rozhodně mezi nimi nebude Hledání Eldoráda chybět.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

3.4.2024 10:08:16

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard ALL IN Sundrop
ISS Vanguard ALL IN Sundrop
Akt. cena: 8500 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas