Osadníci z Katanu

xxxxxxxxoo hodnoceno 1515x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Otazka na pravidla -smena surovin u pristavu 2:1

Dobry den, chtela bych se zeptat zda je mozne, kdyz je hrac na tahu, muze smenit s bankem napr. ovce 2:1, ale co kdyz si veme 3 ovce od svehoprotihrace, jednu si necha a ty dve mu vymeni za jinou surovinu a da mu ji. Ja v tom problem nevidim, ale pritel tvrdi, ze to nejde, protoze muzu menit jen sve suroviny. v pravidlech jsem o tom nic nenasla. Dekuji za nazory
29.11.2015 10:12:46

dle pravidel
není možné měnit suroviny za nic nebo obchodovat s budoucími sliby. Tedy pokud to vezmu et absurdum, nemělo by to být možné. Nicméně: Pokud máš alespoň jednu jakoukoliv surovinu, je možné ji soupeři vyměnit za tři ovce, pak dvě ovce vyměnit za surovinu, kterou chce soupeř a pak mu tu co chce vyměnit zpět za tu jednu tvou, kterou jsi mu dala na začátku. Nicméně zde je to spíše o tvé dobré vůli, protože nic ti nebrání si dvě ze tří vyměněných ovcí vyměnit rovnou za tu jednu, co jsi mu dala na začátku. Nicméně pak už s tebou nebude chtít příště obchodovat :)

29.11.2015 11:25:11 | Upraveno autorem (porovnej)

my to hrajem tak, že to děláme
prostě vyměním 3 ovce za něco co jsem mu slíbil, v přístavu obchoduju já, ve svém.
Nevidím v tom problém, asi je to opravdu na dohodě hráčů.

30.11.2015 08:59:54

a ještě příslušná citace:
18. Obchodovat lze pouze se surovinami, a to pouze s těmi, které v danou chvíli hráč opravdu drží. Není dovoleno obchodovat s budoucími sliby, s akčními kartami ani není dovoleno do obchodů jakkoliv zapojovat možnosti pohybu zloděje.
19. Obchod musí vždy na obou stranách obsahovat alespoň jednu surovinu a nejsou povoleny obchody obsahující na obou stranách surovinu stejnou (např. tedy nejsou povoleny obchody: ovečka za nic, dvě ovečky za jednu ovečku ani ovečka za ovečku a dřevo).

Takže ano, pokud se domluvíte, že záleží na domluvě, tak pak se můžete domluvit, že to lze. Jinak ne...

30.11.2015 09:35:31

Taklé to tak provádíme.
A v podstatě lze udělat stejným způsobem, jak popsal Pelly ve svém prvním příspěvku jen bez toho zbytečného předání karty navíc mezi hráči, které si pak zase vymění.
Prostě dostanu tři kartičky za jednu jinou. Dvě vyměním v přístavu, jednu si nechám jako "odměnu" a pak předám tu vyměněnou za tu původně předanou. Když vynechám to, že já dám někomu moji kartičku "jako že obchodní, nutnou k prvnímu obchodu", tak to je v podstatě výměna tří karet protihráčovi.
Navíc karta, kterou si nechám jako "odměnu" nemusí být stejná jako ty, které chce protihráč vyměnit.

1.12.2015 10:45:00

Vybíráme z Bazaru

East India Companies
East India Companies
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas