Origin: Počátek lidstva

xxxxxxxooo hodnoceno 84x (Seznam vlastníků)

Origin: Počátek lidstva - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Matagot
REXhry
Autoři: Andrea Mainini
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Po schválení adminy si můžete stáhnout oficiální pravidla od REXher s opraveným překlepem v setupu (ve vytištěných pravidlech je chybka u přípravy hry, žetony lovu i úžin se v plné hře pokládají lícem vzhůru).
22.9.2014 12:21:02

dotazy
Když už je tedy téma "pravidla", měl bych k nim dva dotazy :)
a) karta Námořník říká: "můžeš získat žeton průlivu (úžina?) tím, že budeš přítomen je na jedné z jeho dvou stran". Znamená to, že když ve svém kole budu mít tři vlastní figurky, každou z nich na jedné straně průlivu a použiju tuto kartu, dostanu všechny tři žetony průlivů, nebo to lze použít pouze na jeden?
b) lze během fáze Migrace přejít úžinu? Pokud ano lze jí přejít pouze, pokud je na ní žeton, nebo ikdyž tam žádný není? A pokud lze přecházet, k čemu je tedy potom karta Mořeplavec?

Děkuji :)

13.10.2014 17:09:13

...
a) pokud se nepletu pouze na jeden, je tam napsáno "žeton" tudíž je pravděpodobné že se jedná jen a právě o ten jeden žeton průlivu.
b) Zde jsem si jistý na sto procent. Ano lze. Můžeš přecházet kdykoli, tzn. i bez žetonu. Karta mořeplavec funguje trochu jinak. Hráč může ve svém tahu překonat moře/oceán. To znamená, že se můžeš přesunout i bez toho abys šel přes úžinu. Je však důležité počítat ještě s jedním pohybem navíc, protože šlápnutí na moře stojí jeden pohyb. Takže když stojíš například na kraji Afriky a jdeš na kraj Evropy, musíš mít totem se dvěma pohyby. Karta Mořeplavce i přesto patří mezi nejsilnější ve hře.

13.10.2014 20:08:36

...
b) supr, myslel jsem si, že to takhle funguje, tak děkuji za potvrzení :)

a) ale tady u toho si myslím, že by hráč měl dostat všechny žetony úžin, u kterých zrovna stojí. Já to takhle zahrál ve hře dvou hráčů a stálo mě to asi 5 kol, abych postavil vesnice tak, abych dostal 3 žetony. Myslím, že ve hře více hráčů to bude o dost těžší a ve 4 možná i téměř nemožný, získat víc než jeden. Proto si myslim, že by člověk měl být za snahu odměněn všemi žetony, když to zvládne :))

15.10.2014 14:47:52

Pár dotazů
1) Můžu mít více stejných karet trvalých efektů? Pokud ano, jak bude fungovat třeba Primitivní dalekohled?
2) Jak funguje karta Navigátor? Podle textu když třeba vlezu v Austrálii do moře a vylezu v Severní Americe, tak to bude stát jeden pohyb, protože při cestě pojedu po moři kolem plánu a tam nejsou žádné úžiny. Je to možné? Prosím o podrobné popsání téhle karty, protože to je totálně nepřesné a nedostatečné jak to je na kartě uvedeno.
3) Je normální, že při hře ve dvou jsme vůbec nepoužili akci výměna, protože to prostě nebylo třeba?
Dík. Po druhé hře určitě dotazy přibudou, protože pravidla jsou hodně obecné a neřeší spoustu věcí a situací.

25.12.2014 14:38:19

Vybíráme z Bazaru

Heimlich & Co
Heimlich & Co
Akt. cena: 155 Kč
Končí za: 23 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas