Morgenland - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Richard Breese
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Slepá dražba

Koukám, že hra tu příliš pěkné hodnocení nepobrala. Což je mi docela záhadou, protože po 3 partiích, kdy jsem hráli vždy ve 4, mám ze hry velmi dobrý pocit. Také jsem měl podivná očekávání od mechanismu slepé dražby, ale už první 2 partie mé obavy rozptýlily!

Dle mého je to další skvělý tip na rodinnou hru. Téma určitě děti osloví, pravidla nejsou náročná a pokud jsou přelepky na kratách (což je asi nutnost vzhledem k německému textu na nich), tak hra neuvěřitelně odsýpá. Úplně jsem cítil to napětí u mých dětí, když se odkrývaly žetonky s čísly v dračích slujích, když se otáčel žeton síly palácové stráže. I závěrečné boje o artefakty, kdy už zbyly jen třeba v posledních 2 místnostech.

Hráli jsme rovnou verzi s magickými kartami a s kouzelnými účinky artefaktů (základní verze za moc nestojí). Není to určitě hra na velké přemýšlení, protože je příliš mnoho neznámých veličin, ale dá se blafovat, dá se nějaká strategie sledovat. Pro mě rozhodně příjemné překvapení, tohle jsem fakt nečekal. Za max. hodinku se se stihen partie, ve které nejsou prostoje a při hře dochází k velké interakci.
24.7.2010 22:50:36

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace
Mars: Teraformace
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas