MIL (1049) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Homo Ludicus
Autoři: Firmino Martínez
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prve Dojmy

Hrali ste to uz niekto? My sme dali na Herchate skusmo 2 partie. Nikto ju hrat nevedel, len ja som si iniciativne nastudoval pravidla, ktore su mimochodom napisane trosku neprehladne.
Musim povedat ze zhruba to co som ocakaval. Klasicka Eurovka. 5 rovnakych kol, neustale umiestnovanie figurok-rytierov, caste drazby a nakoniec vyhra ten kto ma najviac bodov. To bodovanie mi prave prislo ako najmenej prehladna vec. Body sa totiz daju ziskavat za kadeco (prakticky za vsetko) pocas celej hry. Grafika posobi pekne, ale pre ortodoxnych eurohracov su plastove kocecky miesto drevenych urcite ranou do srdca. K nejakej vacsej interaktivite medzi hracmi zacalo dochadzat az v druhej polovici hry ked sa minula zasoba free landov. Na druhej strane ta tema tam celkom prenikla. Naozaj zacali vznikat zlozite feudalne vztahy kde rozne rody boli prepletene vazalskymi vztahmy a tym sa napr vyber ciela na utok znacne komplikoval. To pre nas ako neskusenych hracov vsak predstavovalo totalny chaos. Pekne fungovali aj volne zeny v rode. Ktore pocas hry do urcitej miery branili svoj rod proti utokom protihraca, zaroven za ne mohol byt bodovy zisk ak sa ich podarilo vydat do vyznamnej rodiny nejakeho protihraca, ale ktore na konci hry prinasali znacne minusove body ak sa ich nepodarilo vydat, poslat do klastora, alebo zohnat im teple miesto abatyse. Celkovo by som to zatial hodnotil v ramci Euroviek co poznam ako slusny priemer. Myslim, ze keby som hru vlastnil a mohol si ju zahrat castejsie zacala by byt prehladnejsia, nasli by sme nejake ucinne strategie a mozno by som zmenil nazor aj na to bodovanie, ale neviem ci budem mat este moznost dat jej sancu. ten prvy dojem nebol taky silny aby som si ju kupil.
22.11.2011 11:01:13

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Ovčí orchestr Ukradená nota
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas