Mansions of Madness: Second Edition - Recurring Nightmare: Figure and Tile Collection

xxxxxxxxxo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Mansions of Madness: Second Edition - Recurring Nightmare: Figure and Tile Collection - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Panství hrůzy: Druhá edice
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Asterion Press
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

obsah

Obsahem tohoto rozšíření jsou mapové dílce a figurky monster a vyšetřovatelů, je to tak. Přidává toto rozšíření i obsah do aplikace v jiných scénářích než v tom jednom? Kromě použití vyšetřovatelů a monster - využije aplikace mapových dílů i v jiných scénářích nebo jen v tom jednom (náhodně).

24.6.2021 06:04:31

Ano, využiješ i v jiných scénářích.. monstra i díly. Zvyšuje variabilitu hry.

24.6.2021 19:02:06

Náhodné monstra jsem čekal, ale i dílce? Nemá ten scénář vždy svoji množinu dílců, že kterých náhodné čerpá?

20.7.2021 21:22:25

@Derecho - Některé díly jsou must, ale jiné díly aplikace klidně zamění, včetně rozložení dílů, takže to nebude vždy “…z haly doprava do knihovny, tam seberu něco, pak do patra do salónu atp…” :)

20.7.2021 23:02:23

Ano, ale pořád zaměňuje díly jen z předem definované množiny. Vím, že se dílce náhodně generují a že mapa není vždy stejná. Zkoušel jsem cvičně první scénář a přidat tam tato “tiles collection” a mění se tam vždy jen dílce ze základní hry. Mě zajímalo, když vezmu třeba první scénář, jestli se tam náhodně objeví dílec, který pro příběh není až tak podstatný náhodně z jiné sady. Pokud tam musí být konkrétní dílec, kde najdu konkrétní předmět nebo osobu bez které se to neobejde, je pak jiná věc. 

20.7.2021 23:17:14

@Derecho Zrovna první scénář má nejvíc variací layoutu a mapové díly z těhle rozšíření se tam taky mohou objevit, pak se objevují u pár dalších scénářů. Podrobnější rozbor máš tady https://boardgamegeek.com/thread/1900305/complete-list-all-scenario-map-variants-potential i když tam chybí novější rozšíření, ale nepamatuju si, že by mi to v nich použilo něco z těhle figure&tile collections. Což by mi i dávalo smysl,  vzhledem k tomu, že u těhle věcí nedošlo k dotisku, tak bych i předpokládal, že se u novějších rozšíření pro ně mapová varianta už nedělala. 

20.7.2021 23:31:27

Dobře, budu tedy věřit, že to tak je. Pro mě je to dobrá informace, tyto dvě rozšíření tedy nemám, ale jsou jediné, co mi chybí (kromě ještě gangů Arhamu, ale to čekám na slíbenou lokalizaci). Koupil jsem si ale silnější lepenku, kterou jsem si nechal zaříznout na rozměry mapových dílců a včera jsem lepil podklady viz. vedlejší vlákno. Takže jsem si herní materiál “dovyrobil” :-) výsledek je celkem použitelný myslím, tak mě jen zajímalo, jestli jsem se netrápil kvůli dvěma scénářům (i ta lepenka a zaříznutí něco stálo). Je fakt, že je to nesehnatelné a když tak hrozně drahé, tak jsem si to dokompletoval takto. Použít u pár monster místo figurek žetonky z BGG mi asi nevadí, chybí vyšetřovatelé, ale těch mám ze základu a dalších rozšíření stejně dost. Pokud se mi tedy ta výroba objeví i v jiných scénářích, tak to asi marné nebylo.

21.7.2021 06:37:02

Vybíráme z Bazaru

Europa Universalis
Europa Universalis
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas