Panství hrůzy: Druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 374x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze ?

Nevíte náhodou někdo, zde se plánuje česká verze?
Jelikož první edici této hry čeští vydavatelé tak nějak přešly bez povšimnutí, tak tomu moc nevěřím, ale tajně doufám.
Díky
24.10.2016 19:42:46

česká verze
oficiální určitě ne.

24.10.2016 21:53:03

BF
Odepsali že rozhodně v nejbližší době ne.

24.10.2016 22:24:11

že by...
Zaslechl jsem nějaké kachny...

Edit: A prosím tentokrát bez flameu...

6.2.2017 09:54:49 | Upraveno autorem (porovnej)

jo jo
prý do konce února se rozhoupou.. tak snad...

6.2.2017 10:17:09

Překlad
Vždyť ještě nedávno (v tom flame vlákně Kmotra) Michal psal, že MoM je tak šíleně drahej, že do toho nepůjdou. Navíc starost o update appky atd. Tomu bych moc nevěřil...

6.2.2017 11:13:30

nezapomeň, že právě proběhl veletrh, kde se mohlo mnoho domluvit a konkretizovat
nicméně Michalovo vyjádření z FB:

Blackfire - svět her a zábavy: Zdravíme, teď po veletrhu v Norimberku už to není tak vyloučené, dejte nám čas zhruba do konce února na finální rozhodnutí.

jistou jiskru naděje dává...

6.2.2017 11:27:55 | Upraveno autorem (porovnej)

BF
Už jen fakt, že by hru mělo lokalizovat BF mě utvrzuje v tom, že je mi vlastně jedno, jestli hra v češtině bude nebo ne.

6.2.2017 11:36:51

Cimm...
víš co, takovéhle příspěvky si strč za čepici... To už tady bylo stokrát. Žádal jsem o to hned v prvním příspěvku... Spoustě lidí to třeba jedno není a mají chuť konstruktivně diskutovat...

6.2.2017 11:45:38 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Aha, tak jsem zvědavej, jestli na to skočej.

Překlad aplikace bych využil i já jako majitel AJ verze :)

6.2.2017 11:57:03

Pelly
Je to můj názor... Ten vůbec nebrání konstruktivní diskuzi. Jsou zastánci BF a odpůrci. Kdo je lepší? Těžko říct... Jestli "Zaslechl jsem nějaké kachny..." považuješ jako dobrý začátek konstruktivní diskuze, je to čistě jen tvoje věc a nebudu ti psát, ať si to strčíš za čepici :) Až přestane BF být arogantní a dělat paskvily, budu je chválit kudy budu chodit :D

6.2.2017 12:18:46 | Upraveno autorem (porovnej)

To bych bral!!
Další super hra a v češtině? Tak nad tímhle bych neváhal ani vteřinu. Kluci od Blackfiru, jděte do toho!! Držím Vám palce. Tohle by byla pecka roku...

6.2.2017 12:23:17

hmm
to Pelly: nemůžeš nikomu bránit vyjádřit vlastní názor ( i když ono opravdu ohledně BF už bylo řečeno vše)

jinak je to věc, kterou bych zrovna hodně chtěl, ale já osobně jsem z toho (případné CZ verze) rozpačitej kvůli vydávání rozšíření, stejně jako u dalších her. ale pro lidi co nevládnou EN by to byl asi velký přínos

6.2.2017 12:34:37

Doplnění
Pravda je ta, že pokud by to BF dokážu vydat hned v začátku aspoň s jedním rozšířením, tak by se to mohlo slušně rozjet. Klidně formou předobjednávek jako to bylo u Rexiku a Blood rage.

J.

6.2.2017 12:45:15

Česky?
Tak v recenzi EH na deskovehry.com tvrdí, že Mansions vyjde v češtině...

Cituji: V souvislosti s dílem H. P. Lovecrafta nás nedávno potěšila nová oznámení společnosti ADC Blackfire. Tou hlavní pro tuto recenzi je první rozšíření v češtině – Forsaken Lore. Ovšem legrace s Prastarými bude pokračovat i tou poslední z trilogie velkých horrorových her – česky vyjde druhá edice Mansions of Madness.

16.2.2017 15:28:46

Cz verze
Zatím jsme to oficiálně nepotvrdili, jen jsem na facebooku utrousil, že po veletrhu v Norimberku je větší pravděpodobnost, že se tak stane. FFG nám poměrně velkoryse vycházejí vstříc cenou. Nicméně vůbec zatím není znám produkční plán.

16.2.2017 16:45:48

To Michal
Pak se tedy omlouvám. Už jsem chtěl bouchat šampaňské. Michale, přemýšlíte zatím pouze nad základem nebo i nad nějakým rozšířením? Nebo jsou možné obě verze? Držím palce ať to vyjde.

J

16.2.2017 17:02:30

MoM in CZ?
Tak to by bylo báječné!!!

17.2.2017 07:38:47

Problémom sú rozšírenia
Ak sa nebude vydávanie takto komplexných hier nebude podporovať aspoň jedným rozšírením ročne, tak je to trochu nelogické. Pretože vám zákazníci začnú kupovať buď anglické alebo vymenia hru.
Napr. Temné znamení má 5 rozšírení, zatiaľ vydaných v CZ verzii 1, Descent má 7 a CZ 1. Eldritch horror 6 a Cz 0.
Možno by bolo dobré, zo strany BF, aby sa viac delila o informácie. Napr. Predajnosť, pripravované novinky a možno ukončené produkty.
Pretože potom sú hráči nervózny a zbytočne utekajú k iným hrám alebo k EN verzii a potom si ju už asi nebude vymienať za CZ verziu.
Ale na Mansion of madness sa teším ale snáď nebudem sklamaní s pomalým alebo žiadnym vydávaním rozšírení. Dúfam, že bude vysoký záujem aj napriek vyššej cene.

17.2.2017 07:48:00

Nekro
Tohle BF vubec neresi. Potrebuji vydat hru (hlavne v cestine, tzn. musi se tam vyskytovat ceska slova a vety, spravnost a kvalitu nikdo neresi) a prodat ji co nejvice lidem (idealne tem, kteri nemaji sajnu o kvalite jejich prekladu) az pak se rozhoduji (urcite na zaklade sofistikovanych trznich pruzkumu, na ktere urcite obetuji spoustu prostredku, ktere pak chybi na kvalitni preklad) zda bude nebo nebude rozsireni.

Btw appku si bude prekladat komunita jako u descenta?

17.2.2017 08:37:34

Jilut+Nekro
Jilut:
letos určitě jen nad základem.

Nekro:
Temnému znamení už dorazí druhé rozšíření a zatím je to jediná hra, kde mají expanze ekonomicky smysl. V situaci, kdy se za rok prodalo 500 Eldritchů prostě nebudeme vyrábět 1000 kusů expanze, když si v průměru expanzi jakékoliv hry koupí každý 6 majitel základu. U Forsaken Lore teda asi uděláme výjimku, která buď potvrdí, že máme na věc správný pohled nebo dá za pravdu komunitě.

17.2.2017 08:38:46

Nekro
Jenže to je pohled tady komunity, já ač BF fakt nemusím, chápu, že když po mě FFG chce odběr třeba 1000ks rozšíření, tak nemá moc smysl se do toho vrhat (snad kromě LCG věcí), když si ho přinejlepším koupí každý pátý, tam by se muselo prodat opravdu hodně základu a to u našeho trhu a AT her i vzhledem k jejich cenám moc nehrozí. Což se pak samozřejmě střetává s obchodní politikou FFG, která je na rozšířeních postavená, takže v tomhle bych asi nějakou změnu moc nečekal.

EDIT: Aha, tak už to tu je i oficiálně :)

17.2.2017 08:44:31 | Upraveno autorem (porovnej)

MichalBF
Tedka bez jakehokoli hatu, sarkasmu a flamu, na rovinu zamysli se nad timto:
Kdyby byly vase preklady kvalitnejsi, vase povest v komunite diky kvalitnim prekladum lepsi a prekladali byste i rozsireni (takze by zakaznici k tomu nepristupovali tak, ze predpokladaji uz predem ze rozsireni nebude, tak se vykaslou i na zaklad). Neprodali byste misto 500 eldritchu tech 1000 co potrebujete?

17.2.2017 08:52:00

...
no a to je ten zacarovany kruh, aspon pro mne....nekoupim ceskou, kdyz vidim, ze se na 99% rozsireni vydavat nebudou. tak to proste je. 1000 kopii se neproda ani zakladu, spousta fandu to uz ma v originale a je to dost draha zalezitost. skoda, ze FFG neni pristupna na mensi pocet kopii rozsireni...ach jo

17.2.2017 08:54:37

Rozšíření
Temné znamení má 3 rozšíření (Unseen Forces, Gates of Arkham, Omens of Ice), z toho jedno jedno už v CZ je a druhé bylo oznámeno tuším na příští měsic. Grave consequences je jen takové polo rozšíření (50 karet) a Omens of the Deep ještě FFG nevydalo.

Eldritch sice má 6 rozšíření (3 velká a 3 malá), ale beru to tak, že se taky ve světě nevydaly okamžitě. Byl základ a každý další rok vydali 1 velké a jedno malé. Eldritch v češtině se vydal loni, a na letošek už oznámili jedno malé rozšíření. Z toho úhlu pohledu je BF pozadu jen o jedno velké rozšíření.

17.2.2017 09:03:50

Radim a Michal-BF
Radim:
Beriem skúsenosti s Descentu a Arkham horroru.

Michal-BF:
Asi najlepšia voľba by bola forma predobjednávok, alebo možno, ak by súhlasilo FFG, vyrábať rozšírenia nízkonákladovo (ako FFG robí Print of Demand), za cenu anglických originálov.

A tiež by som podotkol, že rozšírenia podporia aj predaj základu.

18.2.2017 15:41:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven CZ
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas