Settlers: Zrod impéria - Atlantida

xxxxxxxooo hodnoceno 76x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - Atlantida - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Settlers: Zrod impéria
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak hrát proti Atlanťanům?

Přijde mi, že Atlanťané jsou docela silní a pokud je protihráč (či protihráči) hned od začátku nezařezávají, bez problémů vyhrají.

V první hře (ve 2 hráčích) to Atlanťanům chodilo už od začátku a já jako soupeř (Japonci) jsem neměl šanci, přestože jsem rozjel velkoprodukci jablek a získával za to spoustu bodů i dalších možností. Atlanťané měli na konci téměř dvojnásobek bodů! I když jsme později zjistili, že jsme chybně zdvojnásobovali i body získané z akčních karet, vyhráli by Atlanťané o parník i tak.

Ve druhé hře jsem si vzal Barbary a od začátku se slušně rozvinul, kdežto Atlanťanům v prvních dvou kolech víceméně nepřišly produkční karty, takže živořili na samé hranici (dokonce jsme uvažovali, že začneme hrát znovu). Soupeře se mi zželelo a rozhodl jsem se, že nebudu hrát útočně, prostě si jen v klidu dohraju již jasně vyhranou hru.

Soupeř měl po dvou kolech minimum postavených budov, žádné meče, žádný VB (já asi 20), minimum surovin a modrých žetonů atd. Nicméně od třetího kola mu něco málo přišlo, začal kouzlit s technologickými žetony, nacházet výhodná komba (např. Nosiči + Pracující sedláci + 2x technologický a 2x bodovací žeton = 4x produkce + 6 VB) a přestože jsem mu občas nějakou budovu zboural (takže musel brát i žetony obrany místo bodovacích žetonů), rozjel se neskutečným způsobem, topil se v surovinách (že je ani nezvládl utratit) a nakonec o 2 VB vyhrál...

Je tedy nějaká vhodná taktika proti Atlanťanům (samozřejmě kromě toho od začátku je zaříznout a celou hru je nemilosrdně řezat)?
25.2.2016 16:52:10

Silná Atlantida
Máš pravdu, před 14ti dny jsem pořídil rozšíření a během dvou her se nestíhám divit jak jsou silní.
První hru (v 5ti hráčích) jsem za ně hrál já abych je vyzkoušel a už během 1. kola jsem stihl nabrát pár karet a vyprázdnit uplně ruku. Během 3. kola jsem už nevěděl co se surovinama. Před ostatníma jsem jsem byl už asi o 10 bodů a do konce hry jsem už jenom kombinoval 4-5 karet, ze kterých jsem bral cca 15-20 VB každě kolo. Hráli jsme 3 zkušení a 2 nováčci a moc se teda neutočilo, tak mi ani nemizely karty. Zkončil jsem s ohromným náskokem 73 bodů. Druhej měl něco málo přes 50.

Druhou hru jsme hráli opět v 5ti. Z atlanťany hrál zkušený hráč. První 2 kola moc nevěděl kde sebrat suroviny, ale od 3. kola jima byl zasypán a už jenom za ně získával body. Hra zkončila jeho vítězstvím s těsným závěsem barbarů o 10 VB. Tentokrát se skoro všichni dostali přes 50 ale Atlanťané měli zase púřes 70. Ikdyž se v těto hře více bořilo tak to obrana Atlanťanů stejně vydržela.

Mám otázku. To opravdu technologické žetony na dvojení karet mužou opravdu využívat jenom Atlanťané? To je strašně velíký bonus. Jim opravdu stačí mít dobrou kombinaci 4-6 karet a fungujou jak továrny.

16.3.2016 12:53:00

hra s kartami rozšíření
Mám za sebou tři další hry proti Atlanťanům a hrálo se mi o dost líp, pokud jsem si do svého frakčního balíčku přidal karty z rozšíření (předtím jsme totiž hrál pouze se základním balíčkem 30 karet). I tak jsem vyhrál jen jednu hru ze tří...

Překvapivě je to pro jinou rasu docela pomoc, protože předtím měl o běžné karty, které produkovaly nebo potřebovaly modrý žeton, zájem jen Atlanťan, kdežto teď mu je brali i soupeři.

Ale každopádně stále platí pravidlo Atlanťany řezat preventivně, co to jde, protože jakmile naberou technologické a bodovací žetony ve větším množství, nedají se už moc dobře zastavit. A hrozba útoků navíc nutí Atlanťany nabírat místo bodovacího žetonu obranný, takže pak má míň bodů.

16.3.2016 17:05:47

Atlantida
Tak toto řešíme taky, páč to hrajeme v 5 a jsme začátečníci a ten kdo má Atlantidu je výherce, leda, když se na něj domluvíme všichni, ale to je pak hra všichni VS Atlantida
Dnes budeme hrat a budeme testovat, ze vylepseni (zakladni technologie) muzou zahrat i ostatni narody, nebo pak budeme testovat, ze pokud se znici dum, tak i veskera technologie pujde mimo hru a ne zpet k hraci jak to je ted.

27.1.2017 15:12:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Atlantida
No mě tak přesílení nepříjdou. Dá se na ně hrát velice jednoduše, stačí jim bořit akční karty, přes které nabírají body. Atlanťan se sice topí v surovinách, ale když je nemá jak předestilovat na vítězné body, tak jsou mu k ničemu. Takže stačí za hru 3-4x zboříš akční bodovací kartu a atlantida jde ke dnu :-)

27.1.2017 18:22:21

Atlantida
Atlantidu nemusí řezat všichni hráči u stolu, ale hlídat si ji a občas říznout důležitou kartu prostě musí. Když se proti Atlantidě hraje pasivně, tak to končí prohrou...

27.1.2017 20:19:33

ATLANTIDA poprve rovnocenny souper :-)
Cao vcera jsme hrali v 5 a poprve ATLANTIDA skoncila uprostred a nemela brutalni naskok :-D testovali jsme, ze vsichni si mohou upgradovat budovu ATLANSKOU technologii (tu zakladni) a sice se hra nadherne vyrovnala, zato ve 4 tahu mel kazdy mraky surovin a 5 tah byl snad na 1.5 hodiny, takze priste otestujeme treba MAX 3 vylepseni na frakci, aby se to jeste malinko srovnalo. Kazdopadne poprve atlantida byla rovnocennym souperem :-D

28.1.2017 12:05:46

aneken
aneken - ano ano ano mas na 100% pravdu :-) jenze pokud hrajes s 2 holkama, ktere se snazi byt nekomfliktni a hraji to hlavne tak, ze si stavi vlastni mestecko a nejradeji by ti poslali suroviny, jen aby jsis taky mohl postavit budovu na kterou nemas, tak se Atlantida blbe nici :-D samozrejme nemam tolik nahranych her, takze priznavam, ze casem to bude jine :-D

28.1.2017 12:11:24

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Vládcové Severu (CZ)
Settlers: Vládcové Severu (CZ)
Akt. cena: 440 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas