Pád nebes: Galské povstání proti Caesarovi

xxxxxxxxxo hodnoceno 71x (Seznam vlastníků)

Pád nebes: Galské povstání proti Caesarovi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
GMT Games
Autoři: Volko Ruhnke
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo dojmy

Už dlouhou dobu uvažuji o nějaké "sólovce " a tato hra mne dost láká. Chtěl bych znát dojmy ze sólo hraní , pokud nějaké jsou?
17.2.2020 16:24:29

Přidám dotaz
Taky přemýšlím o této hře jako o sólovce a kromě dojmů by mě zajímala i náročnost, protože se tak nějak pořád mluví o tom, že pokud člověk nemá s COIN sérií zkušenost, nemá moc šanci se to sám naučit.

Je to pravda? A doporučili byste pro (primárně) pro sólo hraní?

19.2.2020 09:24:54

ackerman17
Je to o odhodlání a míře zkušeností s načítáním pravidel. Pro mě to byl první COIN a asi i první GMT hra mimo Dominant Species, kterou jsem se učil sám, když nad tím tak uvažuju. A prokousal jsem se tím. Samozřejmě jsme pár věcí hráli třeba první dvě, tři hry špatně, ale byly to drobnosti a časem jsme na ně přišli. Zásadní spíš je, jestli jsi zvyklý běžně se učit hry z pravidel.

Na sólo hry bych doporučil prozkoumat tato vlákna:

https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/kterou-hru-pro-solo-hrani-18160/
(Tady ze srovnání ale asi COINy vycházejí lépe :) )

a

https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/solo-wargaming-21674/

Ale na GMT škále mají COINy u GMT 9/9 vhodnost pro sólo hraní a myslím, že si to užiješ. Jen teda budeš muset zvládnout ještě pár dalších pravidel pro ovládání AI :)

19.2.2020 09:58:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Sólo krásne

No ja osobne som nikdy nehral coin hry... Nemal som s tým úplne žiadne skúsenosti... A potom prišiel pád nebes ako z nebes... Preluskat sa pravidlami, teda hlavne z dôvodu že sú písané hodne programovacím jazykom, podmienka v podmienke na podmienku pri podmienke, bol celkom zahul, ale... Dá sa to zvládnuť...hlavne za účasti sprievodcu hrou a odhodlaniu... A potom si hovorím ze vyskúšam sólo hru.. No a zrazu podmienka v podmienke na podmienku pri podmienke a to cele umocnene na druhú... Chcelo to viac odhodlania a viac trpezlivosti... Ale zrazu... Nádhera nadhera a ešte raz nadhera... Toto som od veľkých a ťažkých deskoviek vždy chcel... Hrám to cele hodiny, úplne si to užívam príbehy ktoré ta hra píše... Naozaj z môjho pohľadu absolútne nadšenie ktoré môžem ozajstnemu desko fajnsmekrovi ozaj len odporučiť... Najkrajšie je ze si to rozložim... Ide okolo moja polovička, pozrie sa na to, ide ďalej... Ide okolo za tri hodiny, ja nad tým sedím úplne vo vytržení a ona sa na to pozre a úplne vidím v jej pohľade ze wtf, pred tromi hodinami to vyzeralo rovnako... Je to skrátka z môjho pohľadu skvost a dúfam ze to nebude posledná coin hra preložená do češtiny, určite viem ze ak vyjdu ďalšie tak sa ocitnú v mojej zbierke.

22.2.2020 19:32:34

IN

Re
Tos mi udelal radost. Ja jsem si rikal, kolik lidi asi ten pracny preklad pravidel pro hru jednoho hrace a prikladu hry vyuzije. Tak je fajn vedet, ze alespon nekdo...;-)
----------------------
Majitel liščí krabice

22.2.2020 20:31:08

sólo hraní
Pořád hru zvažuji, ale chtěl bych ji právě i pro sólo hraní. Hodně lidí psalo že si to jako sólo nedokážou představit. jak to je?

10.11.2020 15:59:44

anathreius
Nesmí ti vadit, že většinu času budeš minimálně ze začátku luštit, co dělají nehráčské frakce a než se dostaneš na tah s rozhodováním, můžeš už z toho být celkem unavený. Ale zas pokud si na to vyhradíš čas, je zajímavé sledovat uvažování těch nehráčských frakcí - GMT je navrhli poměrně pěkně, takže ti naznačí, jakým způsobem by se to za ně mělo hrát.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

10.11.2020 16:13:12

Za mě
Nehratelné. A to není jen pocit. Zkoušel jsem to několikrát zahrát sólo a vždy jsem to po chvíli sbalil. Možná kdyby tam byl jen jeden protihráč, tak by to snad šlo, ale hrát za tři protihráče je fakt otrava. Každý má jiný grafy. Takže pořád procházíš grafy, pravidla, grafy a pak to nějak zahraješ, jen aby se to někam pohnulo. Je to neskutečně časově náročný, otravný a zahraješ si fakt málo.

10.11.2020 18:05:29

.
Na druhou stranu - časem se ty nejběžnější akce z diagramů už naučíš.

A GMT se teď snaží předělávat boty ze starších COINů na ten novější systém s kartami místo diagramů, tak třeba to potká i Pád nebes :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

10.11.2020 18:15:04

solo + AI
Svou první COIN A Distant Plain jsem hrál solo nejdřív s AI boty. Někdy jsem se u toho tak zacyklil, že jsem to pak hrál s menším důrazem na ten rozhodovací strom (a samozřejmě s více chybami), ale vneslo to do hry nepředvídatelnost (= chyby udělané veliteli přímo na místě). Vyhovovalo mě to víc a srazil tím nějakou hodinu herní doby. No a pak jsem začal hrát za všechny čtyři frakce zároveň, což bylo jednak rychlejší a kupodivu pro mě i zábavnější. Boty jsem tedy odložil. K problému, že bych nějaké straně fandil víc, vůbec oproti předpokladům nedošlo a snažil jsem se za každou frakci hrát co nejlépe.

Rozhodovací strom botů v Pádu nebes je ještě mnohem děsivější než v Afghánistánu... Pokud bych měl věnovat 80 % herního času jenom luštění logického stromu, tak bych si tu hru vůbec neužil a navíc by se natáhla na takovou dobu, kterou hře prostě věnovat nemůžu. Věřím, že při častém hraní pak ten strom vleze do krve a dá se to, ale když hru nebudu hrát tak často, tak boti pro mne nemají smysl.

Přes nesmírné úsilí vynaložené na vytvoření takového stromu a poté na překlad tedy s těmi boty nebudu vůbec začínat a rovnou si dám solo za všechny frakce najednou:)

28.12.2020 12:31:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Solo Game

Jj, je to pravda, diagramy jsou hodně náročné a musíš to hrát opravdu dlouho, aby ti vše přešlo do krve. Pokud to však překousneš, odmění se ti hra skvělým zážitkem. Další možností je pak hrát jako "meah", jeho řešení mě docela zaujalo a také ho vyzkouším. :-)

28.12.2020 15:55:50

solo za všechny pra... tedy frakce
Zahrál jsem svou první hru za všechny čtyři frakce (s Germány vlastně pět). Jedno období (tj. jeden rok) jsem hrál se čtením pravidel, průvodce hrou, seznamováním se s prostředím apod. asi 6 hodin, naštěstí Haeduové vyhráli hned v první zimě:), tak jsem neprošel její zbytek s přezimováním, sklizní a tak.

Pád nebes mi přijde oproti A Distant Plain jednodušší a srozumitelnější, zato na menším herním plánu někdy přelidněný a méně přehledný. Každopádně to byla skvělá partie a jsem si jistý, že s těmi AI boty ani nebudu začínat, hra za všechny frakce naráz je bezproblémová. Těším se na další!

28.12.2020 20:47:17

to meah

Chápu to tak, že hrajete sám proti sobě? Není to trochu divné? Není lepší si dát nějaké čisté sólo?

29.12.2020 07:41:07

solo
Musím se konečně také dokopat k sólo hře (protože pro hraní ve víc lidech to zatím nevypadá :(...).

Můžu se těch, kteří hru v tomhle režimu rozchodili, zeptat, jestli mají nějaké "tipy & triky"? Zejm. co vám třeba dělalo největší problémy, co naopak pomáhalo, na co si dávat pozor, co nezapomínat atp.? Dodám, že s COINy zatím zkušenost nemám (ale chci to napravit), takže pokud to budou i obecnější typy ke COIN hrám jako celku, vůbec se zlobit nebudu.

29.12.2020 10:34:56

sólo za všechny frakce
Pád nebes je moje první COIN hra a zatím se pomalu prokousávám výukovou hrou. Videa od Nithrania s video návodem jsem viděl. Nemám spoluhráče, ale napřed bych to chtěl zkusit za všechny strany sám, než bych se eventuálně pustil do sólo hry. Chtěl jsem se zeptat, těch co to zkusili, jak řešíte:
1. "Souhlas" od jiné frakce, který potřebujete
2. Jste na tahu s frakcí, která výrazně zaostává - vyberete akci, která pomůže dané frakci nebo akci, která poškodí frakci, která má nejblíže k vítězství ?
3. Ve video návodu se několikrát vyskytlo "zvolíte náhodné řešení". Jak ho vyberete ?

1.1.2021 15:52:07

:)
Labyrinth war on terror - několik málo pokusů, vždy jsem po pár tazích sklidil, a to je to jen pro 2 hráče. Nedovedu si představit ovládat podle toho jejich pavouka tři frakce, to zní jako cokoliv jen ne jako zábava. Měl jsem pocit, že nahrazuji v soupeřově tahu počítač. Na naučení ok, ale nedovedu si představit, že bych to primárně kupoval jako solo hru.

2.1.2021 18:39:08

Hawkie
V COIN systému žádný zádrhel není, samotný systém je jednoduchý - karty určují pořadí hráčů a volba prvního hráče (operace nebo událost) určuje možnosti hráče druhého. Je to supr. Zádrhel může být následné množství možností, co můžeš udělat, zvlášť když tebou provedená akce nemusí mít výsledný efekt hned, ale třeba za pár kol - musíš uvažovat trošku dopředu, co kde udělat potřebuješ/chceš. Samozřejmě v prvních hrách to hraješ bez nějakého plánování, spíš uděláš nějakou akci a studuješ její výsledek:)
Nejčastěji zapomínám 1) na platné efekty událostí a 2) šibnout žeton vítězných bodů při změně situace na mapě. To první se zpětně po zahrání akcí napravit nedá, to druhé se dá kdykoliv znovu přepočítat a žeton posunout na správné hodnoty.

2.1.2021 20:11:58

Nomad
Ad 1) souhlas řeším tak, jak se ke mně ta frakce chovala předtím:), příp. podle toho, jak moc té frakci svým svolením pomůžu
Ad 2) To se nedá říct, každý by se rozhodl jinak. Jestli ta druhá frakce má blízko k vítězství, tak bych ji skřípnul, jestli ne, tak bych asi pomohl sobě
Ad 3) normálně se volí náhodné řešení hodem kostkou, to je popsáno v pravidlech

2.1.2021 20:16:29

anathreius
Proti sobě ... no spíš za právě aktivní frakci proti všem ostatním:) Každá frakce chce vyhrát. Udržet v paměti, co která frakce chce udělat, celkem jde.

2.1.2021 20:20:32

meah
Zatím hraji taky za všechny, ale přistihl jsem se, že nejsem objektivní a nadržuji všem ostatním proti Římanům. :-) Mám pocit, že jsou zvýhodněni legiemi, ale zdání klame. Musím se přinutit být objektivnější.

4.1.2021 09:52:23

haeudové
já teda, když trénuji solo tak nadržuji Haeduům (pardon za skloňování). Netuším jak s nimi vyhrát. Vždycky každý tam nacpe X kmenů a oni pak nemají šanci, vojensky taky nic moc, a čekají jestli jim Římané hodí nějaké suroviny navíc z obchodu. Ano ta druhá schopnost je celkem dobrá, ale jen na 1 území. Jak vy hrajete za Haedui?

18.2.2021 13:02:08

Vybíráme z Bazaru

Tanto Monta
Tanto Monta
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas